WhatsApp: بانک های WhatsApp در پیام های تجاری برای تبلیغات برای کسب درآمد فعالیت می کنند

توسط کورت واگنر

Facebook Inc. تقریباً تمام درآمد خود را از طریق تبلیغات بدست می آورد. اما با واحد WhatsApp رویکرد دیگری را امتحان می کند.

مشهورترین سرویس پیام رسان جهان با هجوم بیشتری به ویژگی های خدمات مشتری ، از جمله گزینه پرداخت به پیام برای مشاغل می پردازد و می گوید این ابزار بر ابزارهای سازمانی تمرکز دارد ، نه تبلیغات. WhatsApp اواخر سال گذشته برنامه هایی را برای تبلیغات هدفمند متوقف کرد و باعث تعجب کسانی شد که فکر می کردند این تبلیغات در راستای شرکت مادر خود دنبال خواهد شد.

مت ایدما ، مدیر عامل WhatsApp ، می گوید: “تمرکز ما روی محصولات پیام رسان تجاری بوده است.” وی گفت که WhatsApp هنوز هم در برخی مواقع تبلیغات درون Status را در نظر دارد ، این ویژگی در برنامه مشابه داستانهای فیس بوک است.

WhatsApp روز پنجشنبه اعلام کرد که هدف آن مشاغلی است که از API آن استفاده می کنند ، رابط نرم افزاری که به شرکت ها امکان می دهد رشته های پیام را با مشتریان خود در خارج از برنامه مانند یک داشبورد شخص ثالث مدیریت کنند. WhatsApp در حال حاضر از برخی از مشاغل با پرداخت هزینه ای ناچیز – چند سنت برای هر پیام – برای ارسال مواردی مانند رسید و یادآوری تأیید از طریق برنامه به جای ایمیل به کاربران می پردازد.

اکنون WhatsApp ویژگی های API بیشتری از جمله فضای ذخیره سازی رایگان برای میزبانی پیام های مشاغل را ارائه می دهد ، با این امید که تعداد بیشتری از آنها در API ثبت نام کنند. Idema می گوید 175 میلیون نفر از 2 میلیارد کاربر واتس اپ هر روز با یک کسب و کار در این برنامه ارتباط برقرار می کنند ، این نشانه تمرکز واتس اپ بر عملکردی است که مردم به آن اهمیت می دهند. ده ها هزار کسب و کار از API استفاده می کنند ، اگرچه فیس بوک درآمد WhatsApp را فاش نمی کند.

همچنین بخوانید: تحت تأثیر قفل شدن ، چگونه کسب و کارهای کوچک از بزرگترین پلت فرم پیام رسانی جهان برای بازگشت استفاده کردند

بخشی از جذابیت WhatsApp سطح بالای رمزگذاری آن بوده است ، به این معنی که پیام ها هرگز به طور معمول در سرورهای فیس بوک ذخیره نمی شوند و توسط شرکت خوانده نمی شوند. سخنگوی گفت: WhatsApp با پیشنهاد ذخیره پیام های مشاغل در صورت درخواست ، همچنین متعهد می شود که از آنها برای تقویت هدف تبلیغات استفاده نکند.

فیس بوک سالهاست که در تلاش است تا راهی برای تبدیل برنامه های پیام رسان فوق العاده محبوب خود به یک تجارت پاداش در نظر بگیرد. این شرکت رباتهای پیام رسان خودکار را چند سال به سمت Messenger ، برنامه چت مستقل دیگر خود فشار داد ، اما این مورد استفاده هرگز نتیجه نگرفت. این همچنین تبلیغات را در داخل مسنجر قرار می دهد ، اگرچه تحلیلگران آن را بخشی قابل توجه از درآمد فیس بوک نمی دانند.طرح جدید ترکیبی از تجارت و خدمات به مشتری است. شارژ مشاغل برای ارسال پیام از طریق API تنها راه درآمدزایی WhatsApp است. اما فیس بوک در چندین شرکت بین المللی از جمله Jio Platforms Ltd. در هند سرمایه گذاری کرده است تا شرکای WhatsApp را تأمین کند زیرا در آن بازارها تجارت و تجارت ایجاد می کند. به عنوان مثال در هند ، بسیاری از صاحبان مشاغل کوچک به جای وب سایت ، از واتس اپ با استفاده از این سرویس برای تعامل با مشتریان و نمایش کاتالوگ محصولات استفاده می کنند.

WhatsApp در تلاش است تا این قابلیت را نیز گسترش دهد. خرده فروشان اکنون می توانند فروشگاه Facebook را در WhatsApp ، کاتالوگ محصولات که در تمام برنامه های این شرکت ، از جمله اینستاگرام کار می کند ، تبلیغ کنند. Idema مغازه ها را فارغ التحصیلی از ویژگی موجود کاتالوگ WhatsApp می داند و می گوید این امکان را برای خرده فروشان فراهم می کند تا از طریق برنامه های فیس بوک به جای فقط برنامه WhatsApp ، یک ویترین فروشگاه دیجیتال را مدیریت کنند.

مرحله بعدی برنامه WhatsApp نیز شامل پرداخت هایی خواهد بود که مشتریان را قادر می سازد محصولات را مستقیماً درون برنامه خریداری کنند. این برنامه ها در بسیاری از کشورها از جمله هند و برزیل ، بزرگترین بازارهای واتس اپ ، دامهای نظارتی را مورد اصابت قرار داده و بر پیچیدگی کسب درآمد از طریق پیام های خصوصی افزوده است.

فیس بوک درآمد روز پنجشنبه 29 اکتبر را گزارش می کند.