wfi: دادگاه عالی رسیدگی به ادعای کشتی گیران علیه بریج بوشان، رئیس WFI را به اتهام آزار و اذیت جنسی بسته است.

دادگاه عالی روز پنج‌شنبه، رسیدگی به درخواست کشتی‌گیران زن را که بریج بوشان شاران سینگ، رئیس WFI را به اتهام آزار جنسی متهم کرده بود، پایان داد.

دادگاه از کشتی گیران خواست برای تسکین بیشتر به دادگاه عالی یا دادگاه بدوی مراجعه کنند.

دیوان عالی کشور خاطرنشان کرد که هدف از این دادخواست محقق شده است زیرا FIR ثبت شده و امنیت کشتی گیران تامین شده است. ANI به نقل از SC گزارش داد: “ما در این مرحله روند رسیدگی را بسته ایم. اگر متقاضیان خواستار چیز دیگری هستند، می توانند به قاضی یا دادگاه عالی در صلاحیت آن مراجعه کنند.”

این هفت زن کشتی‌گیر که اتهامات آزار جنسی را علیه بوشان، رئیس فدراسیون کشتی هند (WFI) مطرح کرده‌اند، از دادگاه عالی درخواست کرده‌اند تا مجوزی برای ارائه سوگندنامه با پوشش مهر و موم شده ارائه کنند.

در 28 آوریل، پلیس دهلی دو FIR را علیه سینگ به اتهامات کشتی گیران تشکیل داده بود، ساعاتی پس از آن که وکیل کل توشار مهتا که برای پلیس دهلی حاضر شد، به دادگاه عالی گفت که پرونده ای در روز جمعه ثبت خواهد شد.

کشتی گیران برتر کشور در Jantar Mantar در دهلی تحصن کرده و خواستار اقدام علیه سینگ شده اند.

در 26 آوریل، پلیس دهلی به دادگاه عالی گفته بود که قبل از اینکه بتواند به ثبت یک FIR در مورد اتهامات آزار جنسی ادامه دهد، به نوعی تحقیقات مقدماتی نیاز است. درخواست هفت زن کشتی گیر که می گویند موضوع “جدی” است و نیاز به بررسی دارد.

چندین کشتی گیر برنده جوایز ملی در Jantar Mantar اعتراض کرده اند و از دولت خواسته اند که یافته های یک هیئت نظارتی را که در مورد اتهامات آزار جنسی علیه سینگ، همچنین نماینده BJP، تحقیق می کند، علنی کند.

کشتی گیران تاکید کرده بودند که تا زمانی که سینگ دستگیر نشود، محل اعتراض را ترک نخواهند کرد. آنها از روز یکشنبه تحصن خود را از سر گرفته بودند و خواستار علنی شدن یافته های هیئت نظارتی بودند که این اتهامات را بررسی می کرد.

این کمیته در ماه ژانویه پس از تحصن سه روزه کشتی گیران توسط وزارت ورزش تشکیل شد.

کشتی گیران برجسته ای مانند وینش فوگات، باجرانگ پونیا و ساکشی مالیک در ژانویه در Jantar Mantar تحصن کردند و رئیس WFI را به بهره کشی و ارعاب جنسی متهم کردند. کشتی گیران خواستار انحلال WFI و برکناری رئیس آن شده بودند.

سپس وزارت ورزش در 23 ژانویه یک کمیته نظارتی به ریاست مربی بزرگ بوکس مری کوم تشکیل داد و از آن خواست که یافته های خود را ظرف یک ماه ارائه دهد.

بعداً این مهلت را دو هفته تمدید کرد و همچنین بابیتا فوگات را به عنوان ششمین عضو خود با اصرار کشتی گیران معترض به هیئت کاوشگر اضافه کرد.

(با ورودی های نمایندگی ها)