wankhede: پرونده رشوه خواری با مواد مخدر کروز: سامیر وانکهد برای دومین روز در مقابل CBI ظاهر می شود

سامیر وانکهد، رئیس سابق بانک مرکزی بمبئی، روز یکشنبه برای دومین روز در برابر CBI در بمبئی حاضر شد و در پرونده ای متهم به درخواست 25 کرور روپیه رشوه از شاهرخ خان فوق ستاره به دلیل دخالت نکردن پسرش آریان در ماجرای قاچاق مواد مخدر در کوردلیا شد. یک مقام گفت: مورد. او گفت که وانکه، یک افسر خدمات درآمد هند (IRS) حدود ساعت 10:30 صبح به دفتر مرکزی تحقیقات (CBI) در مجتمع Bandra-Kurla رسید.

وانخده هنگام ورود به دفتر آژانس به خبرنگاران گفت که “به قوه قضاییه ایمان دارد”.

روز شنبه، CBI از Wankhede برای بیش از پنج ساعت بازجویی کرد.

بعد از اینکه او دفتر CBI را در حوالی ساعت 4:30 بعد از ظهر روز شنبه ترک کرد، وانکهد به همراه اعضای خانواده اش از معبد Siddhivinayak در Prabhadevi در بمبئی بازدید کردند.

آژانس مرکزی وانخده و چهار نفر دیگر را در 11 مه به اتهام توطئه جنایی و تهدید به اخاذی، علاوه بر مقررات مربوط به رشوه تحت قانون پیشگیری از فساد در مورد شکایت اداره کنترل مواد مخدر (NCB) محکوم کرد.

روز جمعه، وانخده از دادگاه عالی بمبئی معاف شد که به CBI دستور داد تا 22 مه هیچ “اقدام قهری” مانند دستگیری علیه او انجام ندهد.

وانکهد در پی ابطال FIR، در HC مدعی شد که “پیش نویس شکایت” در پرونده مواد مخدر در کشتی در سال 2021، آریان خان را به عنوان متهم معرفی کرد، اما بعداً جایگزین شد و نام آریان کنار گذاشته شد. آریان خان در 3 اکتبر 2021 به دنبال کشف مواد مخدر در کشتی کروز کوردلیا در اینجا توسط NCB دستگیر شد. سه هفته بعد دادگاه عالی برای او وثیقه صادر کرد زیرا سازمان مبارزه با مواد مخدر نتوانست اتهامات خود را علیه او ثابت کند.

CBI ادعا کرد که منطقه بمبئی NCB در اکتبر 2021 اطلاعاتی در مورد مصرف و نگهداری مواد مخدر توسط افراد مختلف در کشتی کروز دریافت کرده است و برخی از افسران NCB برای دریافت رشوه از متهم در ازای رها کردن آنها توطئه کردند.