VK Sasikala 10 کرور جریمه پرداخت می کند ، انتظار می رود آزاد شود. TN CM می گوید AIADMK از او دور خواهد شد

چنی: وكیل وی گفت: جریمه ای بیش از 10 كراور روسيه كه به دستیار نخست وزیر فقید J Jayalalithaa VK Sasikala در پرونده دارایی های نامتناسب اعمال شده بود ، روز چهارشنبه به دادگاه بنگالورو واریز شد و انتظار می رود كه به زودی آزادی وی آزاد شود.

در همین حال ، وزیر ارشد K Palaniswami ، اظهار داشت كه آزادی پیش بینی شده ساسیكالا موضع AIADMK را برای دور نگه داشتن او و خویشاوندانش ، از طرف حزب و دولت تغییر نخواهد داد.

وی به خبرنگاران در کویمباتوره گفت هیچ تغییری در موضع حزب در مورد ساسیکالا ایجاد نخواهد شد.

وکیل دادگستری ساسیکالا ، N Raja Senthoor Pandian گفت ، مبلغ جریمه 10،00،10،000 روپیه از طریق پیش نویس درخواست به 34 امین دادگاه مدنی شهر بنگالورو ارسال شد.

وی به PTI گفت كه انتظار می رود دادگاه در حال حاضر برای پرداخت جریمه نقدی به مقامات زندان ارسال كند و “من انتظار دارم كه او زودتر از موعد مقرر برای آزادی 27 ژانویه 2021 آزاد شود.”

وی با استناد به هنجارهای بهبودی برای خلوص خوب موجود برای زندانیان ، ابراز اطمینان کرد که ساسیکالا “زودتر از موعد آزاد خواهد شد” و مراحل قانونی مربوط به آن ادامه دارد.

دو خویشاوند ساسیکالا ، مانند او ، نیز در پرونده دارایی در زندان مرکزی پاراپانا آگارارا چهار سال حبس ساده 4 ساله دارند.

به هر سه آنها علاوه بر 10 هزار روپیه 10 کرور جریمه نقدی محکوم شد.

پندیان گفت که روند پرداخت جریمه دو نفر دیگر نیز در حال انجام است.

در سال 2017 ، پس از آنكه دادگاه عالی قضاوت دادگاه دادگاه بنگالورو را به طور كلی علیه ساسيكالا و دو نفر از بستگانش ، VN Sudhakaran و J Elavarasi در پرونده دارایی احیا كرد ، نامزد وزیر سابق وزیر ارشد در 15 فوریه 2017 در برابر دادگاه كارناتاكا تسلیم شد و او از آن زمان در حال گذراندن دوره محکومیت خود است.

با مرگ Jayalalithaa در دسامبر 2016 ، درخواست تجدیدنظر علیه وی توسط Karnataka کاهش یافت.

دادگاه بدوی 18 سال پس از تشکیل پرونده نامتناسب دارایی علیه وی ، در سال 2014 Jayalalithaa و سه نفر دیگر را به اتهاماتی از جمله فساد مالی و توطئه جنایی محکوم کرد.

همچنین مقام برتر اواخر AIADMK توسط قاضی ویژه جان مایکل کنها 100 کرور جریمه محکوم شد.

در سال 2015 ، دادگاه عالی کارناتاکا حکم دادگاه بدوی را برای محکوم کردن جیالالیتا و سه نفر دیگر کنار گذاشت.