UP اولین پرونده را تحت قانون ضد تبدیل در منطقه بارلی ثبت می کند

خوش شانس: اوتار پرادش اولین پرونده خود را بر اساس قانون جدید ضد تبدیل در منطقه بارلی بر اساس شکایت پدر یک زن جوان ثبت کرده است.

مقامات گفتند که این پرونده در روز شنبه در ایستگاه پلیس Devarniyan در منطقه بارلی ثبت شد.

در بیانیه ای که روز یکشنبه در اینجا صادر شد ، آوانیش اواسطی ، دبیر ارشد اضافی (منزل) گفت که پرونده ای توسط تیکارام ، یکی از ساکنان روستای شریف ناگار در زیر ایستگاه پلیس Devarniyan (در بارلی) ثبت شد ، که یک مرد را متهم کرد – اویش احمد – از همان روستای تلاش برای تبدیل دین دخترش از طریق “جلب نظر” (باهلا-فوسلاکار).

این پرونده علیه Uvaish Ahmed بر اساس IPC و قانون جدید ضد تبدیل ثبت شد.

روز شنبه ، آناندیبن پاتل ، فرماندار اوتار پرادش ، با صدور مصوبه ای بر علیه تغییر دین مذهبی با زور یا کلاهبرداری موافقت کرد که مجازات حبس تا 10 سال و حداکثر 50،000 روپیه جریمه در دسته های مختلف را فراهم می کند.

ابلاغ قانون ممنوعیت تبدیل غیرقانونی دین در اوتار پرادش ، سال 2020 ، چهار روز پس از تصویب پیش نویس قانونی توسط دولت یوگی آدیتینات انجام شد که تغییر دین را فقط به دلیل ازدواج محدود می کند.

بر اساس قانونی که به انواع مختلف جرایم مربوط می شود ، در صورتی که تغییر کاربری زن صرفاً برای این منظور باشد ، ازدواج «بی اعتبار و بی اعتبار» اعلام می شود و کسانی که مایل به تغییر دین خود پس از ازدواج هستند ، باید به دادستان منطقه مراجعه کنند.

این مصوبه عمدتاً پیش بینی می کند که هیچ کس نباید مستقیم یا غیرمستقیم از یک دین به مذهب دیگر با استفاده از سو or استفاده ، یا اعمال زور ، اعمال زور ، نفوذ غیرمجاز ، زورگویی ، تمركز یا هرگونه كلاهبرداری یا ازدواج ، و هیچ شخصی نباید تبعیت كند ، متقاعد كند یا توطئه چنین تبدیل.