UNGA نتواند خشونت علیه بودیسم ، هندوئیسم ، سیک گرایی: هند را تصدیق کند

هند با دعوت از “انتخاب” در سازمان ملل در محكوم كردن اقدامات خشونت آميز عليه مذاهب ، مجمع عمومي سازمان ملل متحد در تشويق نفرت و خشونت عليه بودائيسم ، هندوئيسم ، سيكيسم ناكام مانده و تأكيد كرد كه فرهنگ صلح فقط نمي تواند باشد برای ادیان “ابراهیمی”.

دبیر اول مأموریت دائمی هند در سازمان ملل آشیش شارما روز چهارشنبه در سخنرانی در نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد با موضوع “فرهنگ صلح” گفت: “روندهای ناامیدکننده” در جهان امروز وجود دارد.

در حالی که هند کاملاً موافق است که یهودستیزی ، اسلامافوبیا و اقدامات ضد مسیحی باید محکوم شود و این کشور نیز چنین اقدامات را محکوم می کند ، وی خاطرنشان کرد که قطعنامه های سازمان ملل در مورد چنین موضوعات مهمی فقط از این سه دین ابراهیمی صحبت می کند.

شارما گفت: “این بدنه مرداد ماه نمی تواند ظهور نفرت و خشونت علیه بودیسم ، هندوئیسم و ​​سیک را تصدیق کند.”

“فرهنگ صلح نمی تواند فقط برای ادیان ابراهیمی باشد. و تا زمانی که چنین انتخابی وجود داشته باشد ، جهان هرگز نمی تواند به طور واقعی فرهنگ صلح را پرورش دهد. ”

شارما با بیان اینکه سازمان ملل متحد نهادی نیست که در بحث دین طرفین باشد ، اگر “واقعاً گزینشگر باشیم” ، جهان به اثبات “برخورد تمدن ها” ساموئل هانتینگتون ، دانشمند سیاسی آمریکایی منجر می شود.

وی افزود: “آنچه ما در اینجا می خواهیم بسازیم” اتحاد تمدنها “است ، نه ایجاد درگیری. من از اتحاد تمدن سازمان ملل متحد می خواهم که به همین ترتیب عمل کند و برای همه صحبت کند ، نه فقط در مورد تعداد معدودی. ”

شارما از شکستن بودای نمادین بامیان توسط بنیادگرایان در افغانستان و همچنین بمب گذاری تروریستی یک گوردوارا در کشور جنگ زده در ماه مارس که در آن 25 نمازگزار سیک کشته شدند و تخریب معابد هندو و بودایی و پاکسازی اقلیت ها از این ادیان به یاد آورد. توسط کشورها

وی به مجمع عمومی با 193 عضو گفت كه چنین اعمالی خواستار محكومیت خشونت و حملات علیه آیین های بودایی ، هندو و سیك است.

وی افزود: “اما كشورهای عضو فعلی حاضر نیستند از همان مذاهب با سه دین اول” ابراهیمی “صحبت كنند. چرا این انتخاب است؟ ” او پرسید.

شارما خاطرنشان كرد كه در كل ، آیین هندو بیش از 1.2 میلیارد پیرو دارد ، آیین بودا بیش از 535 میلیون پیرو پیرو مذهب دارد و آیین سیك نیز حدود 30 میلیون پیرو در سراسر جهان دارد.

وی گفت: “وقت آن رسیده است كه هنگام تصویب این قطعنامه ها ، حملات علیه این مذاهب نیز به فهرست قبلی سه دین ابراهیمی اضافه شود.”

قطعنامه های کلیدی مجمع عمومی سازمان ملل متحد در طول سال های گذشته به طور قاطع از افزایش “یهودستیزی ، مسیحی هراسی و اسلام هراسی در مناطق مختلف جهان” را محکوم کرده و ابراز نگرانی کرده اند. با این حال ، خشونت علیه سایر اقلیت های مذهبی “چیزی بیش از یک سیلی بر مچ دست” نیست ، احساسی که چندین کشور دیگر نیز با آن اشتراک دارند.

شارما در جلسه مجمع عمومی گفت هند تنها زادگاه آیین هندو ، بودیسم ، جینیسم و ​​سیک نیست بلکه سرزمینی است که آموزه های اسلام ، یهودیت ، مسیحیت و زرتشتیان ریشه دوانده و سنت صوفیانه اسلام در آن ریشه دارد. شکوفا شد

وی گفت: “امروز ، همه ی ادیان مهم جهان در هند خانه ای دارند.”

شارما گفت که برای هزاره ها ، هند پناهگاه امواج کسانی که در سرزمینهای خارجی مورد آزار و اذیت قرار گرفته اند ، قرار داده و به آنها اجازه رشد در هند را داده است. “و سنت ما در گفتگوهای بین فرهنگی درست به زمانی می رسد که اندیشمندان هند باستان گفتگوی شکوفایی با یونانیان باستان داشتند. هند فقط یک فرهنگ نیست ، بلکه یک تمدن است. ”

وی با تأکید بر اینکه فرهنگ صلح سنگ بنای اساس جهانی صلح و تحمل است ، گفت هند از طریق مدارا ، درک ، احترام به اختلافات ، احترام به سایر ادیان و فرهنگ ها ، احترام به حقوق بشر ، سعی در پرورش این فرهنگ دارد. برابری جنسیتی – همه اینها زیر چتر اصلی اخلاق متکثر و اصول دموکراتیک است.

هند روز چهارشنبه از قطعنامه ارائه شده توسط بنگلادش با عنوان “پیگیری اعلامیه و برنامه اقدام در مورد فرهنگ صلح” حمایت مالی كرد.

این قطعنامه بار دیگر تأکید می کند که هدف از اجرای موثر برنامه اقدام تقویت بیشتر جنبش جهانی برای فرهنگ صلح است. این سازمان از كشورهای عضو دعوت می كند تا با تأكید بیشتر و گسترش فعالیتهای خود در جهت ترویج فرهنگ صلح در سطح ملی ، منطقه ای و بین المللی و اطمینان حاصل شود كه صلح و عدم خشونت در همه سطوح تقویت می شود.