Thackeray: Shift پروژه پالایشگاه به گجرات، بازگشت Vedanta-Foxconn و Tata-Airbus به ماها، خواستار Uddhav Thackeray

اودهاو تاکری، وزیر سابق و رئیس شیو سنا (UBT) خواستار مبادله بین پروژه پالایشگاهی پیشنهادی با پروژه‌های Vedanta-Foxconn و Tata-Airbus شدند که در روز شنبه در گجرات در حال اجرا هستند.

پس از ملاقات با مردم محلی معترض به پالایشگاه و پتروشیمی راتناگیری (RRPCL)، تاکری از دولت حزب بهاراتیا جاناتا در مرکز و ایالت به دلیل دادن “پروژه های بد” به ماهاراشترا انتقاد کرد.

ماهاراشترا فقط «راخ» (خاکستر) می‌گیرد، در حالی که گجرات «رنگولی» می‌گیرد… اگر این پروژه RRPCL خیلی خوب است، لطفاً آن را به گجرات ببرید و ودانتا-فاکسکان و تاتا-ایرباس را به ماهاراشترا پس دهید… تاکری گفت.

او گفت که هیچ مخالفتی با Vedanta-Foxconn یا Tata-Airbus وجود ندارد، اما مردم محلی در Barsu (Ratnagiri) مخالف پروژه پیشنهادی RRPCL 3 لک کرور روپیه ای هستند که با کمک کشورهای عربی ارائه می شود.

او پرسید: “اگر پروژه پالایشگاه اینقدر خوب است، پس چرا هزاران پلیس را در اینجا مستقر کرده اید… چرا جنایات پلیس علیه مردم مخالف آن، با شلیک گلوله و گاز اشک آور و اخراج.”

Thackeray تکرار کرد که او سایت Barsu را در زمانی که CM بود به مرکز پیشنهاد کرده بود، اما این بدان معنا نیست که بدون در نظر گرفتن نظرات مردم مجبور به حذف آنها می شود.

“دولت باید به اینجا بیاید، از روستاها بازدید کند، این پروژه را به مردم ارائه دهد، اهمیت آن را برای آنها توضیح دهد… اما اکنون چه خبر است؟ این رویکرد دیکتاتوری را متوقف کنید تا این پروژه را به پیش ببرد، وگرنه توده‌ها اقتدارگرایی شما را ریشه کن خواهند کرد و دولت خواهد سوخت.”

او ادعا کرد که بسیاری از مردم ممکن است برای معاملات املاک عظیمی که در صورت جابجایی پروژه RRPCL باید «کمیسیون» گرفته باشند، به همین دلیل است که می‌خواهند مخالفان مردم را به بولدوزر بکشانند و آن را در اینجا اجرا کنند.

پیش از این، آمباداس دانوه، رهبر اپوزیسیون (شورای) او از دو روستا بازدید کرد که تحت تأثیر کارخانه پیشنهادی RRPCL قرار خواهند گرفت که احتمالاً در تحصیلات راجاپور ایجاد می شود، جایی که آزمایش لایه های خاک در بحبوحه اعتراضات شدید انجام شده است. مردم محلی از 12 روز گذشته

او با روستاییان Solgaon و Barsu ملاقات کرد و آزادانه با آنها تعامل کرد، نظرات آنها را در مورد سرمایه گذاری RRPCL جویا شد و مجدداً تأکید کرد که بدون اشاره آنها، این پروژه اجازه نخواهد داشت به آنجا برسد.

دولت ایالتی تدابیر شدیدی را در تمام مکان‌هایی که تاکری، دانوه، رهبران حزب منطقه و دیگران از آنها بازدید کردند، در روز شنبه، پیش از راهپیمایی وی در مهاد، در حدود 40 کیلومتری نزدیکی RRPCL، در اواخر عصر امروز مستقر کرده بود.