Thackeray: پالایشگاه را به گجرات ببرید، پروژه های خوب را از ایالت همسایه به ماها بیاورید: Uddhav Thackeray

رئیس Shiv Sena (UBT) Uddhav Thackeray روز شنبه گفت که پالایشگاه نفت پیشنهادی در Barsu در منطقه ساحلی Ratnagiri باید به گجرات منتقل شود و پروژه های سرمایه گذاری خوب از ایالت همسایه به ماهاراشترا آورده شود. تاکری در تعامل با روستاییان در بارسو، دولت را جرأت کرد تا با معترضان روبرو شود و از این پروژه حمایت کند، حتی در حالی که رهبران BJP در منطقه حمایت کردند.

به‌عنوان وزیر ارشد ماهاراشترا، تاکرای گفت، زمانی که وزیر ارشد بود، بارسو را به عنوان مکانی برای پروژه پالایشگاه پیشنهاد کرده بود. وی تاکید کرد که مشخص نکرده است که چه اتفاقی می افتد، حتی اگر به معنای “شکستن سر معترضان” یا فقیر شدن مردم باشد، پروژه پالایشگاه باید مطرح شود.

“پارک مواد مخدر فله، ودانتا-فاکسکان و تاتا-ایرباس (به گجرات) رفته اند. نظر من این است که این پروژه (پالایشگاه) را به گجرات ببریم و پروژه های خوبمان را به ماهاراشترا بیاوریم. تاکری گفت: این موضوع بحث برانگیز است و به کونکان و ماهاراشترا تحمیل شده است.

از سوی دیگر، BJP MLA Nitesh Rane، برادر وی و نماینده سابق نیلش ران، نماینده سابق مجلس، در حمایت از پروژه پالایشگاه اقدام کرد.

نیلش ران گفت که تاکری در زمانی که وزیر ارشد بود از این پروژه حمایت کرد، اما او با آن مخالفت می کند، زیرا اکنون در اپوزیسیون است.

تاکری گفت که اجازه نخواهد داد هیچ پروژه توسعه ای که به منافع مردم لطمه می زند مطرح شود. رئیس سابق وزیر امور خارجه گفت که برای رویارویی با معترضان صداقت دارد. او گفت که دولت باید قبل از هر پروژه ای با مردم محلی گفتگو کند.

بخشی از مردم محلی مخالفت خود را با پالایشگاه بارسو به این دلیل دارند که بر تنوع زیستی شکننده منطقه ساحلی کنکان تأثیر منفی می گذارد و همچنین به معیشت آنها آسیب می رساند. تاکرای گفت زمانی که او وزیر ارشد بود، اعتراضات مشابهی در هنگام ساخت بزرگراه سمرودی صورت گرفت.

او گفت: «اما ما با معترضان گفت‌وگو کردیم. ما راهی را یافتیم که مانع توسعه نشود».

پیش از این، Thackeray قصد داشت پیش از این در منطقه Barsu-Solgaon تجمعی برگزار کند، اما اجازه نداد.

پس از آغاز کار آزمایش خاک در ماه گذشته در بارسو، اعتراضات در بارسو آغاز شد. همچنین دولت ایکنات شینده-BJP ایالتی را در مقابل مخالفان ماها ویکاس آغادی، متشکل از شیو سنا (UBT)، حزب کنگره ملی گرا و کنگره قرار داد.

رهبران MVA خواستار رسیدگی حساس به وضعیت ناشی از آشوب شده اند.

پس از بازداشت چندین معترض، از جمله زنان، رهبر شیو سنا (UBT) و وزیر سابق محیط زیست ایالتی آدیتیا تاکرای از دولت خواسته بود که “قساوت بر مردم و همچنین بررسی خاک” را متوقف کند.

عدی سامانت، وزیر صنایع ماهاراشترا، ادعا کرده بود که «سوء تفاهم‌هایی» عمداً در مورد این پروژه برای مسافت پیموده شده سیاسی ایجاد شده است و «سیاست استانداردهای دوگانه» را مورد انتقاد قرار داد.

سامان مدعی شد که از 5000 جریب زمین مورد نیاز برای پالایشگاه، افرادی که 2900 جریب آن را دارند رضایت نامه داده اند.

در میان اعتراضات، اکنات شینده، وزیر ارشد ماهاراشترا، ماه گذشته گفت که پروژه پیشنهادی پالایشگاه در بارسو بدون رضایت مردم محلی اجرا نخواهد شد زیرا او خواستار آرامش در منطقه شد.

این پروژه ابتدا در ننار در منطقه راتناگیری برنامه ریزی شده بود. به دنبال اعتراضات محلی‌ها قبلاً، دولت سابق اوداو تاکرای به مرکز پیشنهاد کرده بود که یک مکان جایگزین در بارسو داشته باشد.