tech for sme: چرا زنجیره های تأمین قدیمی در عصر تجربه مشتری مناسب نیستند

توسط آدریان جانستون


مشاغل در آسیا و اقیانوسیه با آنچه که مسلماً مهمترین ضرورت تجربه مشتری در جهان است روبرو هستند. این بدان دلیل است که در اینجا ، طبق گفته Experian ، 71 درصد از مصرف کنندگان خرید آنلاین می کنند و سرمایه گذاری نیز در حال افزایش است. در همین حال ، مصرف کنندگان بیشتر تقاضا می کنند: 76 درصد از مصرف کنندگان در منطقه آسیا و اقیانوسیه اکنون می گویند که خدمات مشتری باید اولویت اصلی یک شرکت باشد ، می گوید یک نظرسنجی توسط The Economist Intelligence Unit (EIU). بنابراین مشاغل در سراسر آسیا باید تمام توان خود را برای بالا بردن بازی و ایجاد تجارب برنده مشتری که باعث می شود مردم برای کارهای بیشتر به بازار بیایند ، انجام دهند.

رهبران تجارت در منطقه امروز با ارائه تجارب متفاوت مشتری ، به چالش کشیده می شوند. بسیاری را به فکر دوباره در نحوه طراحی عملیات زنجیره تأمین خود سوق می دهد. این سازمان ها باید با تقاضای نمایی کنار بیایند و زنجیره های تأمین باید سریعتر و دقیق تر شوند. از آنجا که مشاغل در آسیا برای مقابله با این چالش ها تلاش کردند ، سال 2018 به نظر می رسد سال مهمی باشد ، با 94٪ از رهبران زنجیره تامین در مطالعه گروه هکت ، تجزیه و تحلیل: ایجاد بنیاد تحول دیجیتال زنجیره تامین ، گفت که تحول دیجیتال اساساً امسال زنجیره های تأمین را تغییر دهید. به سرعت در حال حرکت ، رهبران تجارت در آسیا در حال سرمایه گذاری در ابزارهای دیجیتال برای به دست آوردن داده های تقاضای واقعی ، کوتاه کردن زمان چرخه جبران ، بهینه سازی تحویل ها و پیش بینی تقاضای آینده هستند. بقیه جا خواهند ماند.

این رهبران دقیقاً چه کسانی هستند؟ موارد بسیاری برای انتخاب وجود دارد: بازار آسیا و اقیانوسیه ترکیبی مناسب از تدارکات و تجارت الکترونیکی مورد نیاز برای پیشبرد پیشرفت نوآوری را گرد هم آورده است. در مواردی که این نوآوری اتفاق می افتد ، تجربیات مشتری به اوج جدیدی می رسد.

تحول زنجیره تامین در عمل

SpeedFactory را توسط آدیداس انجام دهید: مفهومی که خود را به شانگهای و توکیو باز می کند. SpeedFactory از فناوری چاپ سه بعدی پیشرفته Carbon ، شریک زنجیره تأمین آدیداس استفاده می کند. چاپگرها این امکان را به ورزشکاران می دهند که کفش های مخصوص دویدن را با کف منحصر به فرد و متناسب با وزن ، خطوط پا و سبک های دویدن شخصی سفارش دهند. طراحی کفش حتی شامل داده هایی است که شرایط شهرهای مختلف را در نظر می گیرد و در نتیجه نیازهای دونده ها را در محیط دقیق محل کار آنها برآورده می کند.

Carbon با تجدید نظر در زنجیره تأمین خود ، امکان ایجاد ویژگی خاصی را فراهم کرده است: بازاریابی در سطح فردی. تا حدی توانسته است این کار را از طریق برنامه های ابری پیشرفته برای مناطقی مانند خدمات به مشتری ، خرید ، موجودی ، مدیریت سفارش ، تولید و زنجیره تأمین انجام دهد. این ابر تعامل آدیداس با زنجیره تأمین جهانی را به روشی اقتصادی آسان تر کرده است – ضروری است زیرا تولید را افزایش می دهد

مارک های جهانی

اما این تنها مارک های مصرف کننده نیستند که تجربه مشتری را از طریق تحول در زنجیره تأمین افزایش می دهند. Bac Ky Logistics را انتخاب کنید. این شرکت تدارکاتی ویتنامی برای ارائه تجربه مشتری به طور کلی قوی تر ، از اتوماسیون استفاده کرده است. این شرکت برنامه ریزی مدیریت حمل و نقل و تحویل را کاملاً خودکار کرده است. در روند افزایش شفافیت و سرعت خدمات برای مشتریان. این شرکت همچنین از برنامه های ابری پیشرفته و داده محور برای تجسم بهتر اطلاعات زنجیره تأمین ، تدارکات و تجارت خود در زمان واقعی استفاده کرده است. این امر به آن کمک کرده تا منابع خود را بهینه کرده و تعداد کانتینرهای خالی را کاهش دهد.

سازمان های دیگر به دنبال قدرت تحول در زنجیره تأمین هستند تا نقشی اساسی در حرکت به سمت دیجیتال داشته باشند. شرکت تایلندی Tipco Asphault تولید و توزیع محصولات آسفالت خدمات راه سازی ، نگهداری و صنایع روسازی را انجام می دهد. استراتژی “iChange” خود را برای تبدیل سازمان برای پاسخگویی به الزامات دیجیتال و صنعت 4.0 راه اندازی کرده است ، به یک متخصص ابر احتیاج داشت تا به نوسازی زنجیره تأمین خود کمک کند و از این طریق تجربه مشتری را ارتقا بخشد. استراتژی تیپکو بر روی تعمیرات اساسی سیستم IT خود در واحدهای اصلی تجاری از جمله مدیریت ، خرید ، فرآیند تولید ، حمل و نقل ، توزیع ، فروش و خدمات پس از فروش متمرکز است.

زنجیره های تأمین در عصر دیجیتال

این شرکت ها برای ایجاد نوآوری در زنجیره تامین اخلال ایجاد می کنند. آنها این کار را با استفاده از داده ها انجام می دهند تا بتوانند بهتر به دفاتر پیشخوان خود بپیوندند ، بر توسعه محصول و خدمات تأثیر بگذارند ، شخصی سازی بیش از حد و بهره وری محرک را امکان پذیر کنند.

طبق گفته Bain & Co ، شرکت هایی که فن آوری های دیجیتالی را در زنجیره تأمین خود ادغام می کنند می توانند به سرعت سطح خدمات را بهبود بخشند در حالی که هزینه ها را تا 30 درصد کاهش می دهند. از این رو ، عملکردهای زنجیره تامین چابک برای اطمینان از موفقیت نوآوری های دفتر جلو بسیار مهم است – اما اکثر شرکت ها هنوز در حال بازسازی عملکردهای دفتر کار خود با سرعت کافی نیستند. در حقیقت ، طبق تحقیقات انجام شده توسط Accenture و HfS ، بیش از 50 درصد شرکت ها می گویند ماهها یا حتی سالها طول می کشد تا عملکردهای پشتیبانی از آنها برای ایجاد تغییرات در پاسخ به نیازهای در حال توسعه کسب و کار ایجاد شود. دلایل ذکر شده برای این امر شامل فرآیندهای داخلی سیل شده است ، که تقریباً 80 درصد سازمانها آنها را مانع رسیدن آنها به اهداف تجاری خود می دانند.

شرکت های موفق با ابتکارات مشخصی یک نقشه راه کوتاه مدت ایجاد می کنند که ارائه سریع مزایا و انعطاف پذیری در رسیدن به اهداف طولانی مدت زنجیره تامین را فراهم می کند.

ما اعتقاد داریم نقشه راه ابری ، با نرم افزار به عنوان یک سرویس برای فعالیت های زنجیره تامین ، به عنوان هسته اصلی ، پاسخ داده است. ابر داده ها ، سیستم ها و شرکای متفاوتی را که شامل زنجیره های تأمین است و ادغام آنها را در سراسر شرکت تسهیل می کند ، گرد هم می آورد. به این ترتیب ، ابر زمینه ای را فراهم می کند که از طریق آن می توان کارهای پشتیبان را به سرعت و با کمترین اختلال در تجارت انجام داد. هنگامی که شما شروع به اضافه کردن هوش مصنوعی و اینترنت اشیا applications برنامه های تجاری منجر به عملیات زنجیره ای ، این کسب و کار تبدیل به یک شرکت هوشمند بیشتر باعث نوآوری و تمایز تجربه مشتری.

همین الان عمل کن

در جلسه بعدی هیئت مدیره خود با بحث درباره س questionsالات شروع کنید: پنج سال دیگر تجارت در آسیا چگونه خواهد بود و به چه توانایی های زنجیره تأمین نیاز دارید؟ سازمان هایی که در استفاده از فناوری های ابری و داده ای پیشگام هستند تجارت الکترونیکی را سریعتر و شخصی تر از همیشه انجام می دهند. سایر مبتکران از داده های تولید و پس از فروش برای بهبود تکراری خدمات خود و ایجاد جریان درآمد اضافی از طریق مدل های جدید تجاری استفاده می کنند. زنجیره تامین عامل اصلی موفقیت در عصر دیجیتال است و همه سازمان ها باید اکنون با بررسی چگونگی تنظیم زنجیره تامین خود و اینکه آیا هنوز برای اهداف مناسب است ، اقدام کنند.

نویسنده معاون ارشد برنامه های Cloud (SaaS) در Oracle Asia Pacific است