tech for sme: طراحی رابط کاربری صوتی برای مشاغل شما: شروع کار با مهارت های الکسا

توسط Sreeraman Thiagarajan

انجام کاری که هرگز انجام نداده اید می تواند طاقت فرسا باشد ، مانند تبدیل ایده به مهارت الکسا با هدف متصل کردن تجارت خود به واگن صوتی سریع.

از هر ایده و مدل تجاری که فکر کنید ، روند کار با ایجاد یک رابط کاربر صوتی (VUI) آغاز می شود ، که به افراد امکان می دهد از ورودی صوتی برای کنترل رایانه ها ، دستگاه های متصل و دستیارهای صوتی مانند الکسا استفاده کنند.

در آخرین مقاله خود ، ما در مورد اینکه یک دستیار صوتی چیست ، نحوه کار آنها و معرفی VUI بحث کردیم. اینجا بخوانید همچنین ، برای داشتن یک جریان سازگار ، اکنون خط تولیدات و سیستم عامل های صوتی آمازون را برای نشان دادن استفاده می کنم.

در دهه گذشته ، ما از کلمه UI به طور گسترده استفاده کردیم ، که به طور کلی مخفف رابط کاربری است و فرض پیش فرض این است که یک طراحی گرافیکی از شکل ظاهری برنامه یا وب سایت شما ارائه دهیم. اما در دنیای اول صوتی ، جایی که صفحه ای وجود ندارد ، هیچ لمسی وجود ندارد ، هیچ دکمه برگشتی وجود ندارد و هیچ نشانه بصری قوی وجود ندارد فقط حلقه نور آبی چشمک زن روی دستگاه Echo.

به نظر می رسد به اندازه کافی طاقت فرسا؟ بگذارید ساده کنیم.

طراحی رابط کاربری صوتی نه تنها به نمودارها و ابزارها ، بلکه به حداکثر همدلی با نیازهای مشتری ، انگیزه ها ، استفاده از زمینه و تنظیم زمانی مانند زمان و مکان فراخوانی دستیار صوتی نیاز دارد. به عنوان مثال ، درخواست الکسا برای رزرو کابین با تعامل با الکسای تعبیه شده در داشبورد اتومبیل برای نشان دادن جهت شما متفاوت است. در سناریوی قبلی ممکن است در خانه یا محل کار خود باشید و چند دقیقه وقت اضافی در اختیار داشته باشید ، اما در حالت دوم شما در حال حرکت هستید و فقط می توانید هنگام رانندگی ارتباط چشمی یا مکالمه های ظریف را محدود کنید. این دستیارهای صوتی را مجبور می کند که سریع پاسخ دهند و از طرح هرگونه سوال غیرضروری یا واضح خودداری کنند.

طراحی VUI با این زمینه بزرگتر آغاز می شود که آیا یک مارک به الکسا می رود یا الکسا به برند شما می آید – تفاوت زیادی در این دو وجود دارد.

اولاً ، رفتن نام تجاری به الکسا به معنای افزودن “مهارت” جدید و اساساً آموزش الکسا برای انجام کارهای جدید مانند پاسخ دادن به س questionsالات مربوط به تجارت شما ، پخش پادکست تولید شده توسط شما یا انجام کارهایی در دنیای واقعی مانند رزرو کابین یا روشن کردن چراغ است. بر. به عنوان مثال ، وقتی می گویید ، “الکسا ، هند پانچانگ را باز کن” ، این بدان معناست که الکسا می تواند اطلاعات شبه آلمانی مانند “tithi” را که از مهارتی به نام India Panchang آموخته است ، ارائه دهد.

برای فعال کردن صوتی یک محصول متصل مانند برنامه تلفن همراه یا مایکروویو هوشمند ، از خدمات صوتی الکسا استفاده می کنیم ، به این معنی که الکسا به نام تجاری شما می آید. پس از تلفیق ، می توانید دستیار صوتی را در هر محصول متصل احضار کنید تا کارها انجام شود. شما می توانید با استفاده از یک برنامه بانکی به صورت صوتی به شارژ مجدد اتصال تلفن همراه پیش پرداخت خود بپردازید یا مایکروویو را روشن کنید و آن را به مدت دو دقیقه با حرارت متوسط ​​تنظیم کنید ، همه این موارد فقط با دستورات به زبان طبیعی است.

دستورات زبان طبیعی چیست و چگونه می توان آنها را ساخت؟

پردازش زبان طبیعی (NLP) توانایی یک برنامه کامپیوتری در درک زبان انسان هنگام گفتن است. NLP جز component هوش مصنوعی (AI) است. اما ساختن این مورد برای دستیار صوتی شما به همان سختی نیست که به نظر می رسد زیرا قسمت عمده کار سخت توسط الکسا بر روی ابر انجام می شود – تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که بفهمید “قصد” مشتری شما در هنگام آنها از مهارت شما استفاده می کنند

به عنوان مثال ، در یک وب سایت ممکن است یک دکمه تماس برای عمل داشته باشید که می گوید “قبول” ، اما در یک صدای جهانی ، مشتری ممکن است هر کلمه ای را از جمله ، خوب ، مطمئنا ، خوب ، خوب به نظر می رسد یا موافقت کند ، برای انتقال قصد آنها به عنوان قبول است. به این کلمات در VUI گفته می شود و برای ساختن آنها فقط باید با کاربر احتمالی خود همدردی کرده و آنها را کلید بزنید ، در حالی که الکسا بقیه جادوها را انجام می دهد.

ایجاد طرح گفتگوی و جریان تجربه:

وقتی هدف و زمینه مهارت الکسا را ​​فهمیدید ، زمان آن فرا رسیده است که یک طرح گفتگوی ساده بسازید. یک بازی ساده نقش بین دو نفر کافی خواهد بود ، ابتدا با اختصاص دادن یک عضو تیم به عنوان الکسا و شخص دیگر به عنوان کاربر احتمالی شروع کنید. حال ، یک سوال ساده خطی را شروع کنید و در حالی که از تماس چشمی این دو جلوگیری می کنید ، مکالمه را انجام دهید. وویلا ، شما یک طرح دیالوگ دارید!

هشدار برای شخصی که نقش الکسا را ​​بازی می کند این است که آنها باید در محدوده مهارت رفتار کنند. به عنوان مثال ، اگر مهارت بانکی را اجرا می کنید ، حتی اگر کاربر س asksال کند ، نباید به س questionsالات مربوط به فرودگاهها پاسخ دهید یا کابین را رزرو کنید – باید در ارائه پاسخ در اطلاعات و خدمات بانکی محدود باشید.

اکنون که مجموعه ای اساسی از پرسش و پاسخ دارید ، تصور کنید که چگونه می توانید تجربه را افزایش دهید. مراحل سوار شدن چیست؟ اگر هدف کاربر مشخص نیست یا اگر مکالمه در میانه راه متوقف شود چگونه الکسا باید از سر بگیرد چگونه می توانید مکالمه را تعمیر کنید؟ با کشف این موارد لبه ، خلاصه جریان کلی VUI شما است.

توسعه VUI به سختی طراحی یک برنامه تلفن همراه یا وب سایت نیست ، اما ایجاد یک تجربه عالی در یک صدا بدون جهان بصری ، نیاز به وسواس مداوم در درک رفتار مشتری دارد. برای طراحی مهارت الکسا بهتر www.alexa.design را برای منابع بیشتر امتحان کنید.

این نویسنده یکی از بنیانگذاران Agrahyah Technologies است ، شرکای مورد علاقه آمازون در هند برای ساخت مهارت های الکسا. او توییتsreeraman را می کند