tech for sme: رفتن به دیجیتال: مشتریان شما در آنجا هستند ، وقت آن است که به آنها بپیوندید

توسط نیخیل آرورا

ما در دنیایی به سرعت در حال تحول زندگی می کنیم. نمایه سازی فناوری ها و دستگاه های دیجیتال و ظهور شبکه های تلفن همراه و اجتماعی ، شیوه زندگی مردم را کاملاً متحول کرده است. فناوری آن را از همه جنبه های زندگی مردم تحت تأثیر قرار داده است – ارتباطات ، اطلاعات ، خرید ، بانکداری – شما آن را نامگذاری کنید! جهان به مکانی بسیار کوچکتر و قابل دسترسی تبدیل شده است.

این تکامل ماهیت مشتریان را نیز تغییر داده است. مشتریان امروزی در کانال های دیجیتال بسیار فعال هستند ، رفتارهای مختلفی از خود نشان می دهند و با مارک ها تعامل متفاوتی دارند. آنها برای انتخاب خراب شده اند ، خواسته های بالاتری دارند و تحمل بسیار کمی در برابر تجربیات بد دارند. آنها در تمام مراحل خرید خود تحقیق می کنند و به دنبال محصولات و خدماتی متناسب با نیازهای خاص آنها هستند.

در حالی که بسیاری از مشاغل بزرگ از این روند استقبال کرده و جهش را به سمت دیجیتالی شدن سوق داده اند ، اما در مورد مشاغل کوچک هنوز این واقعیت صدق نمی کند. 68 درصد عظیم مشاغل کوچک هند هنوز آفلاین هستند. برای مشاغل کوچک ، این تغییر مشتری هم تهدید و هم فرصت محسوب می شود. آنلاین شدن دیگر گزینه ای نیست – مشاغل کوچک که هنوز آفلاین هستند ممکن است از قبل منحنی باشند. این در مورد قرار گرفتن در جایی است که مشتریان و فرصت های شغلی شما هستند.

ساخت اینترنت برای شما مناسب است

در بازار بسیار رقابتی امروز ، حضور پررنگ در اینترنت برای کسب و کار کوچک شما حیاتی است. وقتی آنلاین نیستید ، در تجارت هستید و فقط برای مدت زمان محدودی روزمره و برای گروه محدودی از مشتریان در دسترس هستید. ساختن نام تجاری خود ، اجرای مبارزات بازاریابی و یافتن مشتری جدید – همه آنها ممکن است با هزینه سنگینی همراه باشند.

این جایی است که حضور آنلاین شما در تصویر ظاهر می شود. با ایجاد یک وب سایت برای مشاغل کوچک خود ، شما همیشه می توانید مشتریان بالقوه خود را در یافتن اطلاعات ، محصولات و خدمات مربوط به کسب و کار خود دسترسی پیدا کنید. این اعتبار و اعتماد را به عنوان یک مشاغل قانونی ایجاد می کند. شما می توانید از کانال های دیجیتال رسانه های اجتماعی استفاده کنید تا به شما کمک کند حرف خود را بکشید و کمپین های بازاریابی را برای جذب مشتری های بالقوه در مکان هایی که فعالیت می کنند ، در وب سایت هایی که بازدید می کنند و برنامه هایی که روزانه استفاده می کنند ، انجام دهید. در حالی که تمرکز خود را بر روی تجارت کوچک و رشد آن می گذارید ، می توانید اینترنت را برای شما مناسب سازد.

در حال گسترش به افق های جدید

کانال های دیجیتال به شما امکان می دهد تا در مناطق جدید جغرافیایی گسترش یافته و خدمات و محصولات خود را به مشتریان بیشتری ارائه دهید. در هند ، ما شاهد رشد گسترده ای در پذیرش دیجیتال از بازارهای Tier II و Tier III هستیم ، جایی که مصرف کنندگان قبلاً در معرض همان سطح خدمات و محصولات مشابه با همتایان خود از شهرهای Tier I نبوده اند. این یک فرصت عالی برای مشاغل کوچک است تا بتوانند بخشی از مشتریانی را که به تازگی رونق دارند را برآورده کنند.

یک طراح مستقل هم اکنون می تواند به راحتی یک فروشگاه اینترنتی راه اندازی کرده و محصولات سفارشی خود را به مشتریان در سراسر کشور بفروشد. یک آژانس خلاق از هند می تواند از ایالات متحده راهنمایی گرفته و خدمات را به مشتریان ارائه دهد. با استفاده از دیجیتال ، دیگر وقتی که می خواهید به مشتریان بیشتری برسید دیگر محدودیتی ندارید.

ارائه تجربیات بهتر

تجربه خوب مشتری همه چیز این است که به مشتری خود بخواهید هر وقت بخواهند. یک زن تاجر در اواسط 30 سالگی و یک دانشجو در کالج دارای شخصیت ، نیاز و انگیزه های خرید کاملا متفاوت هستند.

مشتریان شما دوست دارند احساس خاصی کنند! 88٪ از مصرف کنندگان می گویند که بیشتر احتمال دارد با خرده فروشانی که تجارب بین کانالهای شخصی و متصل را ارائه می دهند ، خرید کنند. فناوری های دیجیتال به شما امکان می دهد مشتریان خود ، رفتار آنلاین ، تعاملات گذشته و ترجیحات آنها را بهتر درک کنید. این می تواند به مشاغل کوچک اجازه دهد تجارب مرتبط و شخصی را برای مشتریان مختلف ارائه دهند. به نتایج مورد نظر مشتریان خود بیندیشید.

در عین حال ، هنگامی که مشتریانی با مشکلی روبرو می شوند یا از خدمات شما ناراضی هستند ، کانال های دیجیتال به شما امکان می دهند در مقیاس گسترده با آنها تعامل داشته باشید ، چالش های آنها را درک کرده و آنها را با سرعت بیشتری حل کنید تا وفاداری مشتری را بهبود ببخشید و احساس مثبت خود را حفظ کنید. کسب و کار.

خرید ساده

انتظار می رود بازار تجارت دیجیتال در پایان سال 2018 از ارزش 50 میلیارد دلار عبور کند. افزایش نفوذ اینترنت ، تجارت الکترونیکی و سیستم های تجارت الکترونیکی ، کیف پول پرداخت و گزینه های پرداخت دیجیتال باعث شده است که مشتریان بیشتری از روش های پرداخت دیجیتال استقبال کنند. اکنون مشتریان فرآیند خرید آسان را ترجیح می دهند – درست از انتخاب آنچه می خواهند برای خرید و پرداخت آن انتخاب کنند. این دقیقاً همان چیزی است که حضور شما در اینترنت می تواند با ایجاد بدون دردسر در کل سفر مشتری ، آن را فعال کند. در عین حال ، می توانید میزان فروش و معیارهای مالی کسب و کار کوچک خود را به طور مثرتری پیگیری کنید ، زیرا می توانید از ابزارها و فن آوری های مختلف استفاده کنید تا با داده های موجود کار خود را برای شما انجام دهند و به شما کمک کنند تا رشد استراتژیک خود را برنامه ریزی کنید.

وقتی صحبت از اهرم دیجیتال برای تجارت کوچک شما می شود ، مسئله این نیست که چه زمانی ، بلکه چه زمانی. مشتریان شما از قبل حضور دارند و وقت آن است که به آنها بپیوندید.

نویسنده VP و MD ، GoDaddy India است.