tech for sme: آیا زمان آن رسیده که SME ها با هوش مصنوعی درگیر شوند؟

در حالی که شرکتهای بزرگ مدتهاست که از فناوریهای جدیدی مانند هوش مصنوعی (AI) و یادگیری ماشین برای بهینه سازی فرایندهای کاری خود استفاده می کنند ، شرکتهای کوچک و متوسط ​​هنوز در لبه ایستاده اند و سعی می کنند رمزگشایی کنند اگر فناوری جدید پاسخی برای آنها داشته باشد. SME ها هرگز مورد هیجان و هیجان زدن در مورد سر و صدا نبوده اند ، اما کارشناسان معتقدند که زمان آن فرا رسیده است که این مشاغل شروع به پرسیدن س specificالات خاص کنند که پاسخ آنها می تواند اطلاعات کاملی برای SME ها فراهم کند.

کارایی ناشی از هوش مصنوعی

IBM India / South Asia ، Cloud Leader ، Amit Kumar می گوید: “یکی از بزرگترین مزایای هوش مصنوعی این است که به بهینه سازی یا کارآیی بیشتر فرآیند کمک می کند.”

راه حل های مبتنی بر هوش مصنوعی می تواند به شرکت ها کمک کند تا ناکارآیی عملیاتی را بسیار کاهش دهند و مشاغل کوچک و متوسط ​​می توانند از این راه حل ها برای بهبود فرایندهای خود استفاده کنند.

“چندین فرایند زمانبر است ، چندین نقطه درد مانند گردش پول ، که باید مرتب شوند ، خطاهایی که می توانند کاهش یابند. س isال این است که آیا موتورهای هوش مصنوعی می توانند در رفع این مشکلات کمک کنند و پاسخ” بله “است ، “ادعا می کند کومار.

کومار نشان می دهد که بسیاری از SME ها پیش از این با مشکلات خود به مراکز ارائه دهنده خدمات مانند IBM مراجعه کرده بودند ، زیرا از جوابها آگاهی ندارند اما آماده جستجوی آنها هستند.

مشکلات خاص ، راه حل های ذهنی

اگر مشکلات شما ذهنی است ، AI نیز می تواند باشد. یک راه حل مبتنی بر هوش مصنوعی که برای یک شرکت پیک کار می کند ، نمی تواند برای شرکتی که در صنعت نساجی فعالیت می کند کار کند.

“ما باید فرایند را دوباره تصور کنیم. ما در حال کار با بسیاری از مشتریان خود برای توسعه راه حل های مبتنی بر هوش مصنوعی هستیم. مشتریان قبلاً س questionsالاتی از این قبیل را مطرح کرده اند: آیا می توانید این فرآیند را خودکار کنید؟ آیا می توانید سریعتر آن را انجام دهید؟ س askingال می کند که آنها با این داده ها چه کاری می توانند انجام دهند ، “کومار می گوید.

فعلی اخلالگر جدید خواهد بود

کومار می گوید: “در IBM ، ما می گوییم که در حال حاضر اخلالگر جدید اخلالگر خواهد بود. آنها داده ها را دارند و فقط کسی است که داده را دارد که می تواند از آنها استفاده کند.”

کومار ادعا می کند که مورد استفاده از فناوری به اوج رسیده است که در آن نه تنها شرکت های عصر جدید ، بلکه شرکت های موجود ، که روی داده های زیادی نشسته اند ، استفاده از آن را کشف کرده اند.

کومار اضافه می کند: “اکنون زمان بسیار مناسبی است تا بتوانید بفهمید این فناوری چه کاری می تواند برای شما انجام دهد.”

کومار می گوید ، اگر تمایل به کشف هوش مصنوعی مانند تجارت برای مشاغل خود دارند ، آن دسته از SME هایی که هنوز فرآیندی برای گرفتن اطلاعات خود ندارند ، باید این کار را شروع کنند.

مزیت رقابتی مبتنی بر هوش مصنوعی

کومار با اصرار بر اینکه قطار در حال دور شدن نیست ، می گوید که SME ها باید خود تصمیم بگیرند که آیا در مرحله ای از مشاغل خود قرار دارند که به مزیت رقابتی نیاز دارند.

“آیا شما اعتقاد دارید که با حذف برخی فرآیندها یا با کارآمد کردن برخی از فرآیندها ، تجارت شما سود می برد؟ اگر فکر می کنید قابل اجرا نیست ، پس چنین نیست ، اما اگر فکر می کنید هوش مصنوعی می تواند به تجارت شما کمک کند ، زمان بسیار خوبی است کومار اصرار دارد.

دلیل اینکه این زمان مناسب برای شروع SMEs برای کشف هوش مصنوعی است ، این است که صنعت به اندازه کافی توسعه یافته است تا بتواند راه حل های مبتنی بر AI را به مشتریان خود ارائه دهد. کومار می گوید: “این راه حل ها فقط با پیشرفت تکنولوژی در طی یک دوره زمانی بهتر می شوند.”

در حالی که بنگاههای بزرگ اولین شرکتهایی هستند که هر فناوری جدیدی را کشف می کنند ، شرکتهای کوچک و متوسط ​​منتظر نیستند. “در دنیای سازمانی ، شما وقت و منابع بیشتری برای تجزیه و تحلیل روند دارید. SME ها باید آن را ساده نگه دارند و بپرسند: چه کاری می تواند برای تجارت من انجام دهد؟” کومار را پیشنهاد می کند.

ارزش آفرینی و نه پول سوال درستی است

اکثر SME ها به حق تمایل به کشف فناوری های جدید ندارند. با این حال ، کومار می گوید وقت آن است که الگوی قدیمی را به خاک بسپاریم. “در دنیای قدیم ، سوال برای سرمایه گذاری در فن آوری جدید با توجه به گردش مالی حاصل از SME ها یا تعداد کارکنان آنها تصمیم گرفته شد ، اما این یک رویکرد بسیار وابسته به مالی و کارمندان بود. وقت آن است که SME ها کومار می گوید ، شروع به مکالمه با محوریت ایجاد ارزش تجاری کنید.

حتی یک شرکت در مقیاس کوچک نیز داده های زیادی تولید می کند زیرا تولید داده بیشتر از اندازه تیم آنها به مدل کسب و کار آن بستگی دارد.

کومار می افزاید: “سوالی که شما باید بپرسید این است که آیا فرآیندهای تجاری شرکت شما امکان استفاده از هوش مصنوعی را فراهم می کند. این جواب است ، نه اندازه یا تکنولوژی.”