Tahawur Rana پس از حملات 26/11 بمبئی بسیار آرام بود: سند دادگاه ایالات متحده

تهور رعنا، محکوم تروریستی الاصل پاکستانی، که استرداد وی به هند سیگنال سبز دریافت کرده است، در روزهای پس از حملات 11 سپتامبر “بسیار آرام” بود و می خواست بالاترین افتخار نظامی پاکستان به لشکر طیبه (LeT) اعطا شود. ) تروریست هایی که کشتار بمبئی را انجام دادند.

در یک پیروزی بزرگ برای نبرد هند در کشاندن عاملان حملات 26 سپتامبر 11 بمبئی، قاضی قاضی ایالات متحده، ژاکلین چولجیان از دادگاه منطقه ای ایالات متحده در ناحیه مرکزی کالیفرنیا، روز چهارشنبه حکمی 48 صفحه ای صادر کرد و گفت که رانا “باید استرداد شود”. به هند» بر اساس معاهده استرداد بین هند و ایالات متحده.

«دیوان کلیه اسناد و مدارک ارائه شده در تأیید و مخالفت با درخواست را مورد بررسی و رسیدگی قرار داده و به دلایل ارائه شده در جلسه رسیدگی کرده است و بر اساس این بررسی و رسیدگی و به دلایلی که در اینجا مطرح شده است، دادگاه به نتایجی رسیده است. در ادامه به وزیر امور خارجه ایالات متحده گواهی می دهد که قابل استخراج رانا در مورد جرایم اتهامی موضوع درخواست است.”

با توجه به جزئیات موجود در گواهی استرداد پذیری و حکم تعهد درباره دخالت و ارتباط رعنا با دوست و تروریست LeT دیوید کلمن هدلی، در 25 دسامبر 2008، “یک همدست که با رعنا در دبی ملاقات کرد، ایمیلی به هدلی ارسال کرد که ” ‘چطور. . . [Rana’s] واکنش به اتفاقاتی که در حال رخ دادن است، آیا او وحشت زده است یا آرام است؟'”

هدلی روز بعد پاسخ داد که رعنا “خیلی آرام است” و سعی دارد هدلی را آرام کند.

در گفتگوی هفتم سپتامبر 2009، رعنا به هدلی گفت که «نه تروریست لشکر که در حملات بمبئی کشته شده‌اند، «باید به نشان حیدر داده شود، که بالاترین افتخار نظامی پاکستان است».

رانا که اکنون 62 ساله است، همچنین از هدلی خواست که به “یکی از توطئه‌گران مسئول طراحی حملات بمبئی بگوید که باید “مدالی برای کلاس برتر” دریافت کند. این تعریف را بر اساس اظهارات قبلی که رعنا در برابر همدستی با یک ژنرال معروف بیان کرده بود، منتقل کرد.

رانا همچنین گهگاه مستقیماً با برخی از مخاطبین هدلی در پاکستان ارتباط برقرار می کرد.

«رعنا همچنین مستقیماً با مسئولین… در ارتباط بود [Headley] و اطلاعات را در صورت لزوم و در صورت نیاز به آنها منتقل می کند.”

در این دستور آمده است که دادگاه نمی تواند استرداد رعنا را تأیید کند مگر اینکه دلایل محتمل بر این باور باشد که وی مرتکب جرایمی شده است که برای آن درخواست استرداد شده است.

در این دستور با ذکر جزئیات استدلال آمده است: «بر این اساس، دادگاه دلیل محتملی برای این باور دارد که رانا مرتکب جرایمی شده است که در آن درخواست استرداد شده است و باید طبق معاهده استرداد بین ایالات متحده و هند به هند استرداد شود. ”

هند در 10 ژوئن 2020 شکایتی را تنظیم کرد و خواستار دستگیری موقت رانا با هدف استرداد شد. دولت بایدن از استرداد رانا به هند حمایت و تایید کرده بود.

این دستور همچنین اشاره می‌کند که در هند، هدلی خانه‌های چاباد در دهلی، گوا، و پوشکار و همچنین کالج دفاع ملی (NDC) را که “دوره‌هایی را برای افسران، سرهنگ‌ها و بالاتر از ارتش هند تدریس می‌کند، انجام داده است.”

او رعنا را در جریان فعالیت های نظارتی قرار داد.

در مکالمه 7 سپتامبر 2009، هدلی و رانا درباره هدف قرار دادن NDC بحث کردند، رانا به هدلی گفت که او از قبل آگاه بود که NDC یک هدف است، و “آنها در مورد این صحبت کردند که چگونه چنین حمله ای باعث کشته شدن مقامات عالی رتبه ارتش هند بیشتر از تعداد بیشتری می شود. جنگ های قبلی بین هند و پاکستان.”

رانا همچنین یک حساب ایمیل برای هدلی ایجاد کرد تا هدلی بتواند به طور ایمن با رانا ارتباط برقرار کند، و هدلی فهرستی از خانه‌های چاباد در هند – از جمله خانه‌هایی که قرار بود نظارت بر آنها انجام دهد – را برای اهداف امنیتی به حساب ایمیل منتقل کرد.