Surviving technoshock: چگونه سازمان خود را برای ERP مجهز به هوش مصنوعی آماده کنیم

توسط پرادیپ آگاروال

اصطلاحی در روانشناسی و داستان های علمی وجود دارد که توصیف می کند وقتی فناوری خیلی سریع پیشرفت می کند تا فرد بتواند آن را درک کند یا به آن پاسخ دهد: تکنوشاک. در حال حاضر همه صنایع تکنوشاک خود را تجربه می کنند. راهپیمایی های پیشرفت در حالیکه صنایع قدیمی و تاسیس شده از طریق نقطه آخر بدون بازگشت توسط جدیدترین فن آوری ها ، زائد یا تضعیف می شوند.

برای زنده ماندن ، مشاغل باید سریعترین فناوری ها را بپذیرند. در این امر نسل جدیدی از سیستم های برنامه ریزی منابع سازمانی (ERP) مجهز به هوش مصنوعی (AI) وجود خواهد داشت. با این حال ، از اهمیت اساسی ، شرکت ها باید کارمندان خود را نیز به همراه خود بیاورند. ماشین ها و افرادی که به طور هماهنگ کار می کنند ، برای موفقیت سیستم ها و شرکت های ERP فردا حیاتی هستند.

هوش مصنوعی در حال بازنویسی قوانین تجارت است

فناوری ERP به سختی یک راز تجاری نیست. این سیستم ها به سازمانها مزایای باورنکردنی – افزایش کارایی ، هزینه های کمتر و یک منبع واحد از حقیقت را که چابکی و تحول سریع را امکان پذیر می کند ، داده اند.

با این حال ، همیشه جای پیشرفت دارد. سیستم های ERP فعلی به شدت سفارشی شده اند ، زیرا با به روزرسانی به روزرسانی ها منجر به عدم قابلیت همکاری می شود. یک متغیر یا تغییر مهم بدون خراب شدن سیستم نمی تواند به سرعت وارد شود ، بنابراین سازمان ها معمولاً مجبورند زمان و منابع زیادی را برای آموزش مجدد مدل ها صرف کنند.

خوشبختانه ، ما در آستانه یک انقلاب واقعی AI در ERP هستیم. پایگاه های اطلاعاتی مستقل با هوش مصنوعی بسیار بیشتر به ورودی ها پاسخ می دهند ، و قوانین را به صورت مستقل در واکنش به بازخورد کاربر در زمان واقعی تغییر می دهند. برای بازنویسی کتاب قانون نیازی به توقف عملیات نخواهد بود – قوانین برای رفع نیازهای بازی سازگار می شوند.

هنگامی که یک پروژه ERP با شکست مواجه می شود ، معمولاً به دلیل داشتن داده های بسیار زیاد ، بسیار کم یا کیفیت پایین توسط سازمان است که با کمبود ابزارهای بصری و پشتوانه اجرایی همراه است. اطلاعات کلیدی از دست رفته و یا از بین رفته است ، بنابراین باعث می شود که سازمان های بینایی و دید کاملاً کمی بیشتر از یک جریان لوله کشی ، رقابت کنند. غالباً ، اراده برای مقابله با این چالش ها در تجارت وجود ندارد ، بنابراین پروژه مجاز به مردن است و پتانسیل آن از بین می رود.

یک سیستم مبتنی بر ابر و مجهز به هوش مصنوعی این مشکل را برطرف می کند. با تمام داده های سازمانی شما که در ابر نشسته اند ، به مراتب بیشتر دیده می شوند و احتمال پراکنده و غیرقابل کنترل بودن آن کمتر است. خودکار وصله و خود ترمیم می شود ، سپس سیستم خودمختار اطمینان می دهد که سطح کیفیت داده ها بالا است. به نوبه خود ، دقت و ارزش پیش بینی های انجام شده با استفاده از این داده ها افزایش می یابد.

با این حال ، برای بهره گیری از چابکی این سیستم ، باید در جستجوی راه حل هایی باشید که شما را در سریعترین زمان ممکن فعال کند. یک رویکرد خودکار ، ترکیبی از مجموعه ای از برنامه ها – مانند ارزیاب ها و پیکربندی ها – که به طور مستقل کار می کنند ، از طریق بارگیری سریعتر داده ، چابکی و سرعت انتقال را افزایش می دهد. همه اینها منجر به مهاجرتهای کوتاهتر ، موفقیت آمیزتر و ایمن تری می شود که هزینه کمتری دارند.

یادگیری شتاب گرفته از هوش مصنوعی

معرفی این سیستم های هوش مصنوعی واقعا هوشمند ، توانایی های فنی سازمان ها را ارتقا می بخشد. با این وجود هر طرف برای اجرای دو طرف وجود دارد: سخت (فناوری) و نرم (فرهنگی). این فناوری اغلب قسمت ساده ای است. کمک به کارمندان انسانی خود برای یادگیری استفاده از سیستم های جدید چالش واقعی است.

ERP همراه با فناوری یادگیری ماشین می تواند مهمترین عملکردهای روزمره یک سازمان را خودکار کند. هیچ کس از تغییر مصون نیست ، بنابراین همه – از اتاق هیئت مدیره به پایین – نقش خود را با حضور ابزارها و برنامه های هوش مصنوعی تطبیق می دهند.

بخش عمده ای از موفقیت آمیز این امر از نظر فرهنگی ، ایجاد انتظارات است. به کارمندان اطمینان داده شود که جایگزین هوش مصنوعی نخواهند شد ، اما در عین حال باید روشن شود که برای پیشرفت و موفقیت لازم است که بتوانید دست در دست هم با فناوری های جدید مانند IoT کار کنید. بلاکچین ، هوش مصنوعی و یادگیری ماشین. همانطور که سازمانها انتظار دارند آموزش و آموزش به ویژه برای کارمندان مهم باشد

فن آوری هایی را به کار ببندید که مدیریت عملکرد شرکت را تقریباً دو به یک تقویت می کنند تا خود را بسازند.

انتقال باید به عنوان یک فرصت و نه یک چالش تنظیم شود. ارزش واقعی هوش مصنوعی در توانایی آن است که به کارمند کمک می کند قهرمان سازمان خود باشد. این به آنها کمک می کند دارایی های داده قطع شده قبلی شرکت را درک کرده و از آن استفاده کنند. با دستیابی به این بینش ، آنها می توانند فرصت ها را پیش بینی کرده و تصمیمات بهتری بگیرند که ارزش استراتژیک کسب و کار را اضافه می کنند.

به عنوان مثال ، در دهه گذشته نقش مدیر مالی توسط ERP تغییر شکل داده است ، و به آنها امکان می دهد به عنوان دست راست مدیر عامل شرکت ظاهر شوند. با این حال ، هنوز فضای زیادی برای پیشرفت وجود دارد. اکثریت (89٪) رهبران امور مالی علی رغم اینکه ارتباط مشخصی با رشد درآمد دارند ، هنوز مجبور به استفاده از هوش مصنوعی در عملکرد مالی نیستند. با استفاده از هوش مصنوعی ، آنها می توانند کارهای معاملاتی را که هنوز هم بیشتر وقت آنها را اشغال می کند ، به طور خودکار انجام دهند. این به آنها این امکان را می دهد که صرفاً بر نوآوری و پیش بینی نیازهای کسب و کار تمرکز کنند و ارزش بیشتری از هر زمان دیگری ایجاد کنند.

در واقع ، موفق ترین کارمندان کسانی خواهند بود که می توانند یاد بگیرند چگونه از فناوری های جدید به بهترین شکل به نفع خود و شرکت استفاده کنند. با این حال ، انگیزه فقط به آنها بستگی ندارد.

سازمان ها می توانند با انتخاب راه حل هایی با تجربیات و رابط های کاربری بصری ، به کارمندان خود کمک کنند تا خود را وفق دهند. کارمندان اکنون با داشتن فناوری هایی مانند تشخیص صدا و دستیارهای مجازی برای سرعت بخشیدن به ناوبری انتظار دارند از سادگی در تلفن های هوشمند خود لذت ببرند.

دورهای قبلی اتوماسیون اداری پشتیبان از نظر رویکرد جزئی و تحت سلطه تفکر کوتاه مدت بوده است. اصولاً آنها بر سرعت بخشیدن به فرآیندها و بهبود کارایی متمرکز بوده اند – همان کاری که قبلاً انجام داده اید ، اما سریعتر. این بار همه چیز فرق می کند. ERP مبتنی بر هوش مصنوعی کارکنان را قادر می سازد تا بینش بیشتری در مورد چالش ها و فرصت های کسب و کار داشته باشند و به آنها توانایی نوآوری سریع را می دهد. برای خیلی ها

کاملاً ماهیت کار را برای همیشه تغییر می دهد.

پرادیپ آگاروال مدیر ارشد ERP Cloud در Oracle India است.