Spicejet: Credit Suisse از دادگاه عالی درخواست می کند که روند تحقیر را علیه آجی سینگ، دکتر SpiceJet آغاز کند.

شرکت بانکداری سرمایه‌گذاری سوئیس Credit Suisse روز جمعه از دادگاه عالی درخواست کرد تا علیه رئیس و مدیر عامل SpiceJet، آجی سینگ، به دلیل عدم رعایت “توافق تجاری اصولی” که سال گذشته بین این دو در مناقشه 24 میلیون دلاری به دست آمده بود، دادرسی تحقیر آمیز را آغاز کند. .

این شرکت بانکداری سرمایه گذاری گفت که چاندان ساند، دبیر شرکت سینگ و اسپایجت باید به دلیل “نافرمانی عمدی، عمدی و عمدی و عدم انطباق با دستور 18 آگوست 2022 شورای عالی امنیت” محکوم و محکوم شود. SC دستور می دهد و باید به دلیل اقدام “مزاحمانه و مافیدانه” آنها به شدت برخورد شود.

با این حال، یکی از قاضی‌های AS Bopanna و Hima Kohli از صدور اخطاریه خودداری کردند، زیرا مشاور ارشد شیام دیوان که برای سینگ ظاهر شد، گفت که قسمت جدید 500,000 دلار آزاد شده است و Credit Suisse آن را تا عصر دریافت خواهد کرد. دیوان همچنین از دادگاه درخواست کرد که اخطاریه صادر نکند زیرا قسط دیگری در اواسط اردیبهشت پرداخت خواهد شد. این پرونده اکنون برای رسیدگی بیشتر در 17 می ارسال شده است.

لیز متیو، مشاور کردیت سوئیس، استدلال کرد که علیرغم اینکه به آنها زمان کافی برای پرداخت داده شده است، این دو عمداً تصمیم گرفته اند از شرایط رضایت پیروی نکنند و “اقدام آنها در پرداخت ها طبق جدول زمانی مستلزم اقدام جدی است”.

او گفت که “مخالفان” علیرغم دریافت تاییدیه RBI در دسامبر، در پرداخت مبلغ 3.9 میلیون دلاری بر اساس شرایط رضایت شکست خورده اند. «پس از درخواست‌ها و پیگیری‌های مکرر، تنها مبلغ 4.6 میلیون دلار واریز شد و آن هم پس از نزدیک به هشت ماه تأخیر… مخالفان سابقه عدم رعایت گستاخانه شرایط پرداخت را، چه بر اساس قرارداد و چه در موارد دیگر، دارند. صرفاً به این دلیل که مخالفان دلایلی را مطرح کرده اند که موانع نظارتی مانند تأیید RBI را نشان می دهد، بهانه ای برای آنها نیست که از شرایط دستور رضایت پیروی نکنند.”

در همین حال، سخنگوی SpiceJet در بیانیه ای رسانه ای گفت: “SpiceJet پرداخت ماه آوریل را طبق برنامه انجام داده است و به شورای عالی امنیت ارائه کرده است که پرداخت ماه می نیز طبق برنامه انجام می شود. پرداخت مبلغ تسویه منوط به تایید RBI بود و از این رو شرکت نمی تواند پرداخت را طبق برنامه زمانی قابل اجرا تحت شرایط رضایت شروع کند.”

شایان ذکر است که SC در ژوئیه سال گذشته از Credit Suisse خواسته بود تا در مورد اجازه دادن به شرکت ارزان قیمت برای برداشت ضمانت نامه بانکی 5 میلیون دلاری خود (که به عنوان وثیقه) در دادگاه عالی مدرس قرار گرفته است تجدید نظر کند زیرا بعداً در این زمینه مداخله نخواهد کرد. مورد Spicejet از پرداخت خودداری کرد. با این حال، Spicejet و Credit Suisse پس از آن از هیئت رئیسه دادگستری آن زمان NV Ramana (اکنون بازنشسته) درخواست کرده بودند که شرایط رضایت را که برای حل و فصل اختلافاتشان به دست آمده است را بپذیرد. شرکت سوئیسی یک پرونده خاتمه یافته علیه این شرکت هواپیمایی تشکیل داده بود. به دلیل عدم رعایت برخی از فاکتورهای جمع آوری شده بیش از 24 میلیون دلار برای پرداخت خدمات موتورها و قطعات هواپیما در سال 2013. مدرس HC در ژانویه سال گذشته دستور انحلال SpiceJet را صادر کرد و به مدیر تصفیه رسمی خود دستور داد تا دارایی های این شرکت هواپیمایی را در اختیار بگیرد. با این حال، SC، به درخواست Spiceject، دستور HC را به حالت تعلیق درآورده بود و از شرکت هواپیمایی خواسته بود تا اختلاف را با Credit Suisse حل و فصل کند.

این شرکت هواپیمایی در نوامبر 2011 قراردادی 10 ساله برای سرویس هواپیما با یکی دیگر از شرکت های خدمات تعمیر و نگهداری موتور سوئیسی SRT Technics منعقد کرده بود که به نوبه خود حق خود را برای دریافت پرداخت های زیر هفت فاکتور به Credit Suisse در سال 2012 فروخت. بر اساس شکست SpiceJet. برای رعایت برخی از فاکتورهای ارائه شده در سال 2013، Credit Suisse HC را منتقل کرده بود.