SMEs: 5 گرایش دیجیتالی که می خواهد نحوه عملکرد SME ها را تغییر دهد

توسط آرون بانسال

زندگی صاحب مشاغل کوچک و متوسط ​​با مسئولیت های مختلفی روبرو شده است – چه فروش ، چه بازاریابی ، مدیریت مشتری یا هر چیز دیگری. همراهی با روند کار به تنهایی یا حتی با یک تیم کوچک می تواند طاقت فرسا باشد. بنابراین ، با توجه به محدودیت زمانی ، برای SMB ها تعیین اولویت وظایفی که تأثیر گسترده دارند – فضای دیجیتال بسیار مهم است.

روند 1: مشاغل بیشتر برای جابجایی آنلاین

طبق گزارش Google-KPMG ، SMB های دیجیتالی در مقایسه با همتایان آفلاین خود دو برابر رشد می کنند. فضای دیجیتالی این امکان را برای مشاغل کوچک فراهم کرده تا بتوانند بازارهای جدید را باز کنند. با این حال ، 68 درصد از شرکت های کوچک و متوسط ​​همچنان خاموش هستند.

سودیر نایار ، مدیر عامل بازرگانی ، سیسکو ، در اجلاس سیسکو هند گفت: “بیش از 50 میلیون SMB هند در حال حاضر 37.5٪ به تولید ناخالص داخلی این کشور کمک می کنند. با این حال ، 70٪ از SMB های هند هنوز آفلاین هستند. زمینه کافی برای تبدیل آنها وجود دارد. و رشد کلی را در هند به وجود می آورد. با جذب فن آوری های دیجیتال ، این دامنه همچنان ادامه خواهد یافت. ”

برای بالا بردن این شرکت ها ، ابتکارات زیادی مانند پرداخت دیجیتال برای توانمندسازی مشاغل کوچک وجود دارد. SMB های بیشتری از این قدرت استفاده می کنند تا سریعتر رشد کنند.

روند 2: Chatbots بسیار مهم خواهد بود

به تصویب رساندن چت بات ها برای صاحبان SMB می تواند کاری دلهره آور به نظر برسد ، با این حال ، آنها به بخشی مهم از گردش کار تبدیل شده اند. با داشتن منابع محدود ، روش هوشمند انجام کارها اتوماسیون است. 43 درصد از SMB ها می گویند که بهبود تجربه مشتری بهترین راهکار آنها برای افزایش رشد درآمد است. بنابراین ، صاحبان مشاغل کوچک شروع به استفاده از چت بات ها برای حضور فوری در درخواست های مشتری می کنند. طبق روند ، شرکت های کوچک و متوسط ​​بیشتری تا سال 2019 می خواهند ربات های چت را در سیستم های خود قرار دهند.

روند 3: مشاغل مطابق با هزاره تنظیم می شوند

اندازه بازار هزاره در حال رشد و سلطه است. در سال 2019 انتظار می رود که هزاره ها بالاترین قدرت هزینه را از هر نسل داشته باشند. از آنجا که آنها مصرف کنندگان فعال محتوای دیجیتال هستند ، این امر باعث تغییر در تاکتیک هایی می شود که SMB ها در پیش می گیرند. صاحبان مشاغل کوچک و متوسط ​​به تدریج به سمت رسانه های اجتماعی ، محتوای ویدئویی ، بازاریابی اینفلوئنسر و بازاریابی موبایل می روند تا با اقشار در حال رشد درگیر شوند.

روند 4: رسانه های اجتماعی همچنان پادشاه SMB ها خواهند بود

طبق گزارش اخیر بازاریابی ، 96 درصد از SMB ها از استراتژی بازاریابی خود از شبکه های اجتماعی استفاده می کنند. فیس بوک ، به خصوص ، از نظر تبلیغات فیس بوک و دسترسی به آنها شگفتی می زند.

سال گذشته فیس بوک برای کمک به کسب و کارهای کوچک و متوسط ​​از دسترسی جهانی بهتر برخوردار شد ، ویژگی هایی مانند مخاطبان چند کشور ، بهینه سازی زبان پویا ، هدف قرار دادن چند شهر و بینش بین المللی IQ فیس بوک را ارائه داد.

“با ورود افراد بیشتر در سراسر جهان به اینترنت ، مشاغل فرصت ارتباط با مشتریان جدید را دارند ، بسیاری از آنها در شهرها ، مناطق یا کشورهای مختلف زندگی می کنند. امروز ، ما چهار راه حل جدید مرزی را برای سهولت کار برای همه مشاغل معرفی می کنیم. برای رشد ، در گوشه گوشه یا در سراسر جهان ، “این شرکت در یک پست وبلاگ گفت.

این روند در حالی ادامه خواهد یافت که صاحبان مشاغل کوچک و متوسط ​​به کار بر روی آنچه که م workingثر است و همچنین کشف مناطق جدید ادامه می دهند. به عنوان مثال ، فیلم های زنده ، محتوای ویدیویی.

روند 5: حرکت به سمت ابر

SME هایی که از ابر استفاده می کنند مزایای روشنی را می بینند. دلیل اصلی آن فناوری ابری پیشرفته ، مقرون به صرفه و در عین سادگی استفاده آسان است. چالش های عمده SMB ها عبارتند از: مدیریت رمز عبور ، CRM و مدیریت لیست های پستی. با انتقال به ابر ، مشاغل کوچک می توانند عملکرد و بهره وری خود را به میزان قابل توجهی بهبود بخشند. بدین ترتیب ، سودآوری آنها افزایش می یابد و آنها را پیش از رقابت قرار می دهد.

طبق آخرین مطالعه “تأثیر اقتصادی-اجتماعی پذیرش ابر توسط SMB ها” در هند ، کاهش هزینه سرمایه گذاری برای فناوری می تواند SME ها را برای دستیابی به فناوری تقویت کند. این مطالعه نشان داد که SME ها چند برابر 1.5 برابر در بهبود معیارهای بهره وری و سودآوری بالاتر با اثر ضریب 3X داشتند پس از اینکه از ابر کم به متوسط ​​استفاده کردند. گفته می شود ، SMB های بیشتر و بیشتر در حال انتقال به ابر هستند و تعداد آنها در سال 2019 افزایش می یابد.

(
نویسنده مدیر عامل و بنیانگذار ServerGuy.com & Breeze.io است.)