SMEs: برای SME ها داشتن وب سایت ارزان تر از فروشگاه آفلاین است

توسط سهیل چوغ

برای بیشتر صاحبان مشاغل کوچک ، بین انتخاب وب سایت یا فروشگاه فیزیکی معضلی وجود دارد.

انتخاب بین آنلاین یا آفلاین نحوه تعامل شما با مشتریان ، استراتژی های بازاریابی و استخدام کارمندان را تغییر می دهد. این مقاله شامل موارد زیر خواهد بود:

1. چرا داشتن وب سایت یک امر ضروری است

2. نحوه ایجاد وب سایت

3. اشتباهاتی که در شروع باید از آنها جلوگیری شود

آنلاین و فروشگاه آفلاین: تصمیم گیری در مورد محل مناسب

خرید آنلاین سال به سال در حال رشد است ، با این وجود افرادی هستند که هنوز ترجیح می دهند از فروشگاه های خود خرید کنند. آنلاین شدن به عوامل مختلفی بستگی دارد – نوع محصولی که می فروشید ، بودجه بازاریابی و غیره. اگر برق کار می کنید ، وب سایت ندارید.

به همین دلیل شما باید یک وب سایت داشته باشید:

1. افتتاح فروشگاه های آنلاین ارزان تر است

با فروشگاه های فیزیکی خرده فروشی ، اجاره هایی برای پرداخت ، قبض برق ، نگهداری و هزینه های نمایش محصول وجود دارد. در حالی که با داشتن یک فروشگاه آنلاین ، شما فقط به یک میزبانی تجارت الکترونیکی و پشتیبانی فنی خوب نیاز دارید.

برای یک فروشگاه آنلاین ، تخمین هزینه تجارت الکترونیکی شامل هزینه های توسعه ، هزینه میزبانی ، روش های پرداخت و غیره است که هنوز هم ارزان تر از باز کردن ویترین فروشگاه نیست.

2. جستجوی محلی در Google مانند استفاده از دفترچه تلفن است

در حالی که در جستجوی “فروشگاه های گل نزدیک خودم” بودم ، فهمیدم که اینترنت حتی برای SMB ها چقدر اهمیت پیدا کرده است. برای ایجاد فرصت های جدید رشد ، باید به جستجوی محلی بپردازید.

3. وب سایت به عنوان اثبات اجتماعی عمل می کند

مردم بدون توجه به نوع تجارت شما از یک وب سایت انتظار دارند. وقتی آنها از وب سایت شما بازدید می کنند ، می بینند که در چه نوع شرکتی قرار دارند. نظرات مشتری ، چهره تیم و شرکت هایی که تاکنون با آنها همکاری دارید. نداشتن وب سایت س onالاتی در مورد توانایی های فنی و بودجه شما ایجاد می کند. مطمئناً نمی خواهید مشتریانتان اینگونه فکر کنند ، درست است؟

4. کانال های جدید بازاریابی

داشتن یک وب سایت فرصت های جدیدی را برای تبلیغ محصول / خدمات شما ایجاد می کند. تبلیغات آنلاین نسبت به روش های آفلاین ارزان تر است. با این حال ، شما باید افراد را برای انجام SEO ، SMM ، وبلاگ نویسی و موارد دیگر استخدام کنید.

به طور خلاصه ، مشاغل فاقد فروشگاه اینترنتی فرصت رشد محدودی دارند.

داشتن یک کانال Omnichannel

مشتریان از نظر جسمی و دیجیتالی با فروشگاه شما تعامل دارند. آنها انتظار تجربه یک تجربه سازگار در هر دو مورد را دارند. چند کاناله راهی برای دستیابی به انتظارات مشتری است.

چگونه سایت بسازیم؟

ایجاد یک وب سایت در صورت داشتن مسیر درست چندان سخت نیست. شما می توانید وب سایت خود را از طریق وردپرس ، Magento ، Wix ، جوملا و بسیاری دیگر بسازید. حتی می توانید کدگذاری کنید اما این روزها که به چنین سیستم عامل های عالی به صورت رایگان دسترسی دارید توصیه نمی شود.

در اینجا چند مرحله وجود دارد که باید هنگام ایجاد یک وب سایت دنبال کنید:

1. ثبت دامنه

نام دامنه شما هویت شماست. از نوع پسوند (.com ، .in ، .store و غیره) گرفته تا نام دامنه که به راحتی قابل یادآوری است ، تصمیم گیری در مورد نام دامنه مناسب بسیار حیاتی است.

2. میزبانی وب دریافت کنید

میزبانی وب سایت شما را در اینترنت در دسترس قرار می دهد. سه نوع میزبانی عمده در دسترس است: میزبانی اختصاصی ، اشتراکی و ابری. بیشتر افراد به دلیل مقرون به صرفه بودن و زمان بالا بودن ، میزبانی ابری را انتخاب می کنند.

توجه: اگر مهارت فنی بالایی ندارید ، همیشه بهتر است به دنبال میزبانی مدیریت شده باشید تا از پشتیبانی فنی 24 * 7 برخوردار باشید.

3. توسعه و طراحی وب

هدف وب سایت شما چیست؟ آیا فقط می خواهید بازدید کنندگان بدانند که شما وب سایتی دارید؟ یا می خواهید آنها را به پایین کانال فشار بیاندازید و معاملات آنلاین انجام دهید؟ پس از تصمیم گیری در این زمینه ، بهترین بستر مدیریت محتوای مناسب را انتخاب کنید.

4. صفحات را اضافه کنید

کار وب سایت را با افزودن مطالب مهم به پایان برسانید. نمی توانید از داشتن About About ، صفحه اصلی ، خدمات و صفحه قیمت گذاری در وب سایت خود صرف نظر کنید.

اشتباهاتی که در شروع باید از آنها جلوگیری شود

1. بعضی اوقات مشتریان ترجیح می دهند محصول را لمس کنند

امروزه داشتن یک وب سایت بسیار مهم است. اما باید در نظر بگیرید که کانال شما به نوع کالایی که می فروشید وابسته خواهد بود. بسته به نوع کالایی که می فروشید ، کانال بازاریابی شما تغییر می کند. به عنوان مثال ، برای کالاهای با ارزش بالا مانند جواهرات ، یک فروشگاه خرده فروشی ممکن است بیشتر مورد توجه مشتریان قرار گیرد.

2. رقابت را بررسی کنید

داشتن یک تجارت آنلاین به معنای رقابت فوری همه ، در همه جا است. وقتی فروشگاه جدیدی را باز می کنید ، جستجو کنید و به جستجوی محلی بپردازید. اگر چیزی منحصر به فرد ارائه نمی کنید ، شکستن برای شما مشکل خواهد بود.

3. خدمات مشتری را نادیده نگیرید

اطمینان حاصل کنید که با افرادی که به وب سایت شما می آیند تعامل دارید. به آنها گزینه هایی برای دسترسی به آنها بدهید – از طریق گپ مستقیم ، تلفن ، ایمیل یا نظرسنجی. همچنین می توانید سایت های رسانه اجتماعی خود را برای احساسات تجاری و سایت های بررسی تسویه حساب نظارت کنید تا تجربه آنها با شما را ببینید.

(
نویسنده موسس و مدیر عامل شرکت MageHost.com ، یک شرکت میزبان تجارت الکترونیک برتر است. با او می توانید در [email protected] تماس بگیرید و دسته توییتر او sahil_chugh_ است)