smbs: از Chhota Nagpur تا نیویورک، SMB ها از همان سطح پوشش امنیتی برخوردار می شوند: Vellat هندی مایکروسافت

نیاز به سواد دیجیتال در میان مشاغل کوچک و متوسط ​​در طول همه گیری شدیدتر شد. اتخاذ فناوری‌های مبتنی بر ابر و حرکت به سمت یک محیط دیجیتال امن‌تر برای چنین کسب‌وکارهایی برای تضمین بقای خود در میان شیوع این بیماری ضروری‌تر شد. هاریش ولات، رئیس کسب و کار کوچک، متوسط ​​و شرکتی کشور، مایکروسافت هند، در مورد اینکه چگونه این شرکت به کسب و کارهای کوچک در تقویت مهارت های دیجیتالی کمک می کند که می تواند به آنها در ایجاد مزیت رقابتی و ایجاد انعطاف پذیری کمک کند، صحبت می کند. گزیده ای از مصاحبه ویرایش شده:

اکونومیک تایمز (ET): انواع مختلفی از پذیرش فناوری که مایکروسافت در میان شرکت‌های کوچک و متوسط ​​در بحبوحه همه‌گیری دیده است، چیست؟
هاریش ولات (HV):
آنچه ما شاهد آن هستیم رشد بی سابقه ای در اتخاذ رویکرد دیجیتال اول توسط کسب و کارهای کوچک و متوسط ​​است. این قبلاً در مسیر قبل از همه‌گیری بود. اما بیماری همه گیر شرایطی را ایجاد کرد که در آن فناوری از یک توانمندساز به معنای کلاسیک به هسته اصلی تصمیم گیری استراتژیک آنها تبدیل شده است.

شرکت‌های کوچک و متوسط ​​با سهم 45 درصدی در تولیدات تولیدی، 40 درصدی در صادرات و با 63 میلیون پایه، فرصت بزرگی را برای پذیرش تحول دیجیتال ارائه می‌دهند. در حال حاضر، از نقطه نظر مایکروسافت، ما می‌بینیم که حدود 200000 کسب‌وکار عجیب در شبکه 14000 شریک ما از فناوری‌های مبتنی بر ابر استفاده می‌کنند – چه از نظر همکاری از طریق تیم‌های مایکروسافت یا Microsoft 365 – به گونه‌ای که آماده ارتقای محیط راه دور هستند. ، در اسناد مشترک همکاری کنند، به روشی یکپارچه با یکدیگر کار کنند یا برنامه هایی را برای خدمت به مشتریان خود بسازند. بنابراین، آنها به وضوح به ما نشان می دهند که فرزندخواندگی بخش بسیار مهمی برای بهبودی آنها است.

ما شاهد تقریباً دو برابر شدن رشد مشتریان ابر SMB نسبت به سطوح قبل از همه‌گیری بوده‌ایم و این در حجم بسیار زیاد مشتریان است.

علاوه بر این، اگر از نظر استفاده از Teams به آن نگاه کنید، حجم قابل توجهی از افراد به سمت Teams می روند. و این ادامه دارد. و این موضوعی نیست که آیا مردم به دفتر باز می گردند یا خیر. این ساده‌ترین نشانگر است که نشان می‌دهد مقدار زیادی از تنظیم مجدد از نظر نحوه همکاری افراد و این واقعیت که افراد در یک نوع محیط کاری ترکیبی کار می‌کنند، اتفاق افتاده است.

ET: درک اهمیت تقویت مهارت های دیجیتال در طول کووید-19 برای SMB ها چقدر دشوار بوده است، زیرا بسیاری از آنها هنوز خیلی روی فناوری متمرکز نیستند؟
HV:
فناوری در حال رسیدن به نقطه ای است که برای ساختن یک برنامه کاربردی و ادغام آن در پیشنهادات اصلی خود نیازی به درک کدنویسی ندارید. در عین حال، کاری که ما نیز انجام می دهیم کمک از طریق یک ابتکار مهارت است که در آن منابع و استعدادهای بیشتری را قادر می سازیم در صدها شهر در دسترس باشند. بنابراین، فقط به شهرهای سطح اول محدود نمی شود.

هاریش مایکروسافت

اجازه دهید فقط کمی عمیق تر در هر دو شیرجه بزنم. اگر فقط از منظر پذیرش فناوری به آن نگاه کنید، روزهایی که باید می رفتید و کدهای کامل می نوشتید و می فهمید چه برنامه ای می خواهید گذشته است. امروزه، بازاری وجود دارد که مایکروسافت در آن وجود دارد که در آن فروشندگان نرم افزار مستقل (ISVs) ما طیف وسیعی از برنامه های کاربردی را میزبانی می کنند که به معنای واقعی کلمه مانند یک آلاکارته هستند. می تواند یک برنامه کاربردی متمرکز بر GST یا یک برنامه کاربردی متمرکز بر بازاریابی یا هر برنامه دیگری که در بازار موجود است وجود داشته باشد. کار دیگری که ما انجام داده ایم عرضه محصولی به نام Power Platform است. بگذارید بگوییم من از بخش فروش یا بازاریابی در سازمانم هستم، می‌توانم پلتفرم Power را بگیرم و در عرض شش هفته، به صورت سرتاسری، محصول را درک کنم و یک برنامه کاربردی اساسی برای ارائه آنچه لازم است ایجاد کنم.

ET: چرا کسب‌وکارهای کوچک و متوسط ​​اینقدر با اخلاق مایکروسافت یکپارچه هستند؟ جامعه چه ارتباطی دارد؟
HV:
کسب‌وکارهای کوچک و متوسط ​​بخش مهمی از هر اقتصادی هستند که در آن فعالیت می‌کنند. و حتی در زمینه هند، مقیاس شرکت‌های کوچک و متوسط ​​در حال حاضر و فقط تعداد زیادی از کسب‌وکارهای موجود، به مأموریت اصلی ما در راستای توانمندسازی واقعی می‌رود. سازمان ها و هر فرد بنابراین، با این اخلاق صادق است که بگوییم این بخش مهمی از کاربران هستند که به فناوری نیاز دارند و از این رو، ما باید به خوبی با آنها در کمک به تغییر و تحول در ارتباط باشیم.

بخش دوم این است که SMB ها در بخش بزرگی هستند که بیشترین اختلالات در آن رخ می دهد. اگر از نظر کل بازار ISV که من در مورد آن صحبت کردم به آن نگاه کنید، ما شاهد نوآوری های زیادی از سوی مشاغل کوچک و متوسط ​​هستیم. آنها به معنای واقعی کلمه مایلند مدل کسب و کار خود را به طور مداوم مختل کنند و از طریق آن فرآیند، نتایج بسیار بالایی از نظر فرصت های تجاری ایجاد کنند، نه فقط برای سهامداران خود بلکه حتی برای سایر مشاغل. ما شاهد بسیاری از استارت‌آپ‌های بومی دیجیتال خود هستیم که به سایر مشتریان سازمانی بزرگ‌تر خدمات ارائه می‌کنند و به آنها کمک می‌کنند تا سریع‌تر توسعه یابند. این ترکیبی از این واقعیت است که یکی، آنها یک اکوسیستم بسیار بزرگ هستند که آشکارا هسته اصلی ماموریت ما است. و دوم، آنها اکوسیستم بسیار مهمی هستند که به ما کمک می کنند تا از نظر شرکت های بزرگ خود نیز تکامل پیدا کنیم. بنابراین، من می گویم که از این نظر واقعاً همزیست است.

ET: جامعه SMB چه انتظاری می تواند از مایکروسافت داشته باشد؟
HV:
ما در حال حاضر محصولات امنیتی را عرضه می کنیم که به معنای واقعی کلمه کمتر از 150 روپیه هستند و به آنها اجازه می دهیم بدون نگرانی از هیچ چیز ارتباط امنی داشته باشند. ما با حجم عظیمی از سیگنال های داده در سراسر زیرساخت سروکار داریم. بنابراین، توانایی ما در استفاده از این سیگنال‌های داده و ایمن‌سازی حتی یک کسب‌وکار کوچک، همان چیزی است که من می‌توانم از این نظر که چگونه به کسب‌وکارهای کوچک سود می‌رسانیم، اشاره می‌کنم. ما روزانه 24 تریلیون سیگنال امنیتی دریافت می کنیم و اگر آسیب پذیری شناسایی شود، توانایی ما در برابر آن آسیب پذیری ایمن سازی و گسترش آن پوشش امنیتی برای همه به ما این امکان را می دهد تا اطمینان حاصل کنیم که حتی کسب و کار کوچکی که خارج از چوتا ناگپور نشسته است نیز به همان میزان آسیب می زند. پوشش امنیتی که کسی در بمبئی، دهلی، نیویورک یا لندن دریافت می کند. این راهی است که ما کسب و کارهای کوچک را در پذیرش فناوری توانمند می کنیم. ارائه بهترین در کلاس به آنها و اطمینان از اینکه سطح هزینه آن برای یک تجارت کوچک مقرون به صرفه است.

ETRise روز MSME 2022 مگا همایش با رهبران صنعت. الان ببین.