sitiveni rabuka: نخست وزیر مودی بالاترین افتخار فیجی را دریافت کرد

نخست وزیر نارندرا مودی روز دوشنبه بالاترین افتخار فیجی را از سوی نخست وزیر آن سیتیتنی رابوکا برای قدردانی از رهبری جهانی خود دریافت کرد که این افتخاری نادر برای یک غیرفیجیایی بود. مودی در اولین سفر خود به پاپوآ گینه نو یکشنبه وارد پاپوآ گینه نو شد تا میزبان اجلاس مهمی بین هند و 14 کشور جزیره ای اقیانوس آرام برای تقویت روابط دوجانبه باشد.

“افتخار بزرگ برای هند. نخست وزیر مودی بالاترین افتخار فیجی را از سوی نخست وزیر فیجی اعطا کرده است: همراه با نشان فیجی برای قدردانی از رهبری جهانی او. تنها تعداد انگشت شماری از غیر فیجی ها تا به امروز این افتخار را دریافت کرده اند. دفتر نخست وزیری اعلام کرد.

وزارت امور خارجه در توییتر اعلام کرد، نخست وزیر مودی این افتخار را به مردم هند و نسل های جامعه فیجی-هندی که نقش کلیدی در پیوند ویژه و پایدار بین دو کشور ایفا کرده اند، تقدیم کرد.

وی همچنین در حاشیه نشست مجمع همکاری جزایر هند و اقیانوس آرام (FIPIC) با همتای فیجیایی خود رابوکا دیدار کرد.

نخست وزیر: “از دیدار با نخست وزیر فیجی @slrabuka خوشحالم. ما گفتگوی عالی در مورد موضوعات مختلف داشتیم. روابط بین هند و فیجی آزمون زمان خود را پس داده است. ما مشتاقانه منتظر همکاری برای تقویت بیشتر آن در سال های آینده هستیم.” مودی توییت کرد.