sitharaman: هند، ایالات متحده بنیادی برای جامعه جهانی قوی و صلح آمیز ایجاد می کند: Nirmala Sitharaman

نیرمالا سیتارامان، وزیر دارایی اتحادیه گفت، هند و ایالات متحده با هم در حال ساختن پایه ای برای یک جامعه جهانی قوی، صلح آمیز و هماهنگ هستند. وزیر دارایی گفت: «وقتی تنوع را جشن می‌گیریم، فراگیر بودن را جشن می‌گیریم، این نکته نیز این است که هنگام انجام این کار، افکار مثبت زیادی را به اشتراک می‌گذاریم.

امروز که “ما با هم بودن را جشن می گیریم، این روحیه است که بر روابط هند و ایالات متحده حاکم است: رابطه مثبت اندیشی دو دموکراسی، که سهم خود را از چالش ها و سهم خود را از مشکلات داخلی دارند، اما ما اجازه نمی دهیم آنها غلبه کنند. ما”، او گفت.

وزیر در مراسمی که توسط سفارت هند در اینجا برای جشن گرفتن تنوع کشور ترتیب داده شده بود، به سرخپوستان آمریکایی خطاب می کرد.

او گفت: “ما با هم هستیم و پایه‌های محکمی برای یک جامعه جهانی قوی، صلح‌آمیز و هماهنگ می‌سازیم. من فکر می‌کنم در اینجاست که سهم مهاجران هندی، در اینجا مردم هندی الاصل، به ایالات متحده بسیار مهم است.”

سیتارامان گفت: “شما خود را ادغام کردید یا با علاقه به یاد محل مبدا خود می افتید، اما امروز بخشی از ایالات متحده هستید و یک اقتصاد بسیار پویا و قوی ایجاد می کنید.”

او گفت: “این دقیقاً همان چیزی است که حتی در هند نیز وجود دارد. بین مناطق مختلف، افراد مختلف و زبان های مختلف تفاوت وجود دارد.”

او گفت وقتی مردم در مورد دستاوردهای دیجیتال هند صحبت می کنند، دستاوردها صرفاً به این دلیل است که پلتفرم ها دارای زبان هستند، “که حداقل 15 زبان هستند، همانطور که در قانون اساسی هند به رسمیت شناخته شده است، چنین زبان های بیشتری وجود دارد.” وزیر همچنین تاکید کرد که لهجه هایی وجود دارد که می توان آنها را تکلم کرد، اما نمی توان آنها را نوشت زیرا خط ندارند.

“اما قانون اساسی هند 15 مورد از آنها را به رسمیت می شناسد. اکثر سیستم عامل های ما اکنون به زبان های منطقه ای در دسترس هستند. و به همین دلیل است که وقتی قبض های کوچک خود را به شیرفروش خود می پردازید یا می خواهید فروشنده باشید، این کار را به زبان آنها انجام می دهید. ابزار موفقیت.”

سیتارامان گفت، بنابراین، هر موضوع مرتبط با تنوع به یک مزیت در ساختن یک هند مدرن تبدیل شده است.

وزیر دارایی در این مراسم که جینا رایموندو، وزیر بازرگانی آمریکا، کرت کمپبل، هماهنگ کننده شورای امنیت ملی آمریکا در اقیانوس آرام هند نیز حضور داشتند، گفت: “ای کاش این رابطه بین ایالات متحده و هند از قوت به قوت بیشتری رشد می کرد.” ویول لال، مدیر اجرایی شرکت اتمی، دکتر راهول گوپتا از مقامات کاخ سفید.