sisodia: پرونده سیاست مالیات غیر مستقیم: دادگاه دهلی برگه اتهامات تکمیلی علیه مانیش سیسودیا را برای بررسی فهرست می کند

دادگاه خیابان روس دهلی روز شنبه برگه اتهام تکمیلی علیه مانیش سیسودیا، رهبر AAP را برای بررسی در 10 می فهرست کرد.

اداره اجرا (ED) به دادگاه دهلی اعلام کرد که به دلیل فعالیت های متهم به عنوان وزیر مالیات، درآمدی بالغ بر 622 کرور روپیه از جنایت به دست آمده است.

این تسلیم توسط دادستان عمومی ویژه ED در جلسه رسیدگی به اتهامات علیه معاون سابق CM مانیش سیسودیا به دادگاه ارائه شد.

قاضی ویژه MK Nagpal موضوع را برای بررسی در 10 می فهرست کرده است.

ED به دادگاه اعلام کرد که نسخه چاپی برگه اتهام تکمیلی بایگانی شده است. پس از آن، دادگاه به ED دستور داد تا نسخه‌های نرم‌افزاری از برگه اتهام را تا 8 می ارائه کند.

وکیل دادگستری ارشاد خان از دادگاه درخواست کرد تا یک نسخه از برگه اتهام را ارائه کند زیرا قرار وثیقه در این مورد در دادگاه عالی در دست بررسی است.

مانیش سیسودیا قرار است پس از بازداشت قضایی در روز دوشنبه تولید شود. وثیقه او در 11 مه در دادگاه عالی فهرست شده است. اداره اجرا (ED) روز پنجشنبه یک برگه اتهام تکمیلی را علیه مانیش سیسودیا در پرونده سیاست مالیات دهلی تنظیم کرد.

برگه اتهام تکمیلی توسط نوین کومار ماتا، دادستان ویژه عمومی، تشکیل شده است.

برگه شارژ تکمیلی بیش از 2100 صفحه دارد. قسمت عملیاتی دارای 271 صفحه می باشد. این اتهام ظرف مدت 60 روز تعیین شده است.

سیسودیا در 9 مارس توسط ED در این پرونده دستگیر شد. پیش از این در 26 فوریه توسط CBI دستگیر شده بود. او بیست و نهمین متهم دستگیر شده در این پرونده است.

CBI قبلاً برگه اتهام را در این مورد ثبت کرده است.

دادگاه عالی دهلی به ED در مورد دادخواست وثیقه سیسودیا در یک پرونده پولشویی اخطار داد.

سیسودیا هر دو درخواست وثیقه موقت و موقت را در دادگاه عالی مطرح کرده است. او با استناد به بیماری همسرش دادخواست قرار وثیقه موقت را مطرح کرده است و در این مورد درخواست وثیقه شش هفته ای دارد.

دادگاه بدوی، ادعای وثیقه مانیش سیسودیا را در پرونده پولشویی رد کرد.

دادگاه خیابان روس هفته گذشته ضمن رد دادخواست وثیقه سیسودیا در دادگاه اعلام کرد: «این پرونده جرایم اقتصادی عواقب جدی بر عموم مردم و جامعه به طور کلی دارد، زیرا شواهد جمع‌آوری‌شده در جریان تحقیقات، گویای مشارکت وی در ارتکاب جرم مذکور است». پرونده پولشویی مربوط به کلاهبرداری مالیات غیر مستقیم

دادگاه همچنین خاطرنشان کرد که برخی شواهد نیز در طول تحقیقات ظاهر شده است که نشان می دهد بخشی از رشوه یا رشوه دریافتی از لابی جنوبی در ارتباط با کمپین انتخاباتی AAP در گوا هزینه یا استفاده شده است و برخی از پرداخت های نقدی از طریق کانال های هاوالا گفته می شود به دلیل تحمل هزینه های مذکور به گوا فرستاده شده و حتی برخی فاکتورهای جعلی به عنوان سرپوشی برای مبالغ نقدی که از طریق کانال حواله منتقل شده است، ایجاد شده است.

گفته می‌شود که حواله‌های نقدی فوق به دستور متهم ویجی نیر که نماینده متقاضی و AAP و همچنین مسئول رسانه‌ای AAP بوده و کارهای مربوط به انتخابات مذکور را انجام می‌داد، صورت گرفته است.

او همچنین در شرکتی به نام Chariot Productions Media Pvt طناب زد. دادگاه خاطرنشان کرد که شرکت آموزشی ویبولیتین متعلق به متهم مشترک راجش جوشی برای انجام کارهای تبلیغاتی مرتبط با انتخابات و سایر مشاغل برای حزب در طول انتخابات مذکور.

«بنابراین، با توجه به سوابق فوق، ماهیت جدی ادعاهای مطرح شده و نقشی که متقاضی در توطئه مجرمانه فوق ایفا کرده، ارتباط وی با فعالیت های مربوط به تولید یا تحصیل و استفاده و غیره از عواید فوق. در این حکم آمده است: «جرم به مفهوم بند 3 قانون حقوق بشر و مدارک شفاهی و مستندی که در تأیید آن جمع آوری شده و برای استعلام دادگاه قرار داده شده است».

در ادامه این حکم آمده است: «این دادگاه بر این عقیده است که حتی اگر سختگیری‌ها و محدودیت‌های مندرج در U/S 45 PMLA مورد بررسی و تفسیر معقول قرار گیرد، باز هم دادستان توانسته است یک پرونده واقعی و در ابتدا برای این پرونده نشان دهد. دخالت متقاضی در ارتکاب جرم ادعایی پولشویی».

اداره اجرا (ED) در 9 مارس، معاون سابق وزیر دهلی، مانیش سیسودیا را در پرونده سیاست مشروبات الکلی، پس از ساعت ها بازجویی در زندان تیهار دستگیر کرد.

سیسودیا قبلاً توسط CBI در تحقیقات در حال انجام خود در مورد یک پرونده مربوط به بی نظمی های ادعایی در چارچوب و اجرای سیاست مالیات غیر مستقیم در منطقه پایتخت ملی دهلی (GNCTD) دستگیر شد.