sebi: Adani-Hindenburg: Sebi ممکن است سه پروانه دیگر برای تکمیل بررسی داشته باشد

دادگاه عالی روز جمعه اعلام کرد که مایل است تنها سه ماه دیگر به هیئت بورس و اوراق بهادار هند (Sebi) مهلت دهد تا تحقیقات در مورد اتهامات هیندنبورگ ریسرچ آمریکا علیه گروه آدانی را تکمیل کند.

ناظر بازار در 29 آوریل از دادگاه عالی درخواست تمدید شش ماهه برای تکمیل تحقیقات کرده بود.

دی‌ای چاندراچود، رئیس دادگستری، در مخالفت با وکیل کل، توشار مهتا، گفت: “ما نمی‌توانیم شش ماه در حال حاضر مهلت دهیم. باید کمی دقت در کار وجود داشته باشد. تیمی را تشکیل دهید. می‌توانیم پرونده را در اواسط اوت لیست کنیم و سپس گزارش را ارائه کنیم.” ، که برای Sebi ظاهر شد.

مهتا استدلال کرد که با توجه به گستردگی و گستردگی این کاوش، شش ماه دیگر نیز بسیار کوتاه است، و اشاره کرد که آژانس‌های ایالات متحده مدت طولانی‌تری برای انجام تحقیقات مشابه در نظر گرفته‌اند.

رئیس قوه قضائیه در پاسخ گفت: “شش ماه را نمی توان به عنوان حداقل زمان در نظر گرفت. سبی نمی تواند برای مدت نامحدود طولانی شود.”

شعبه دادگاه عالی به رهبری رئیس قاضی گفت که پس از بررسی گزارش سرپوش مهر و موم شده ارائه شده توسط کمیته کارشناسی به ریاست قاضی سابق دیوان عالی، ابهای منوهر ساپره، دستوری را در مورد تمدید درخواستی سبی در روز دوشنبه صادر خواهد کرد.

دادگاه در دستور دوم مارس خود از سبی خواسته بود که تحقیقات را “به سرعت” ظرف دو ماه به پایان برساند و گزارش وضعیت را تا 2 مه ارائه کند. کمیته جداگانه ای تشکیل داد تا بررسی کند که آیا نقص نظارتی در برخورد با نقض ادعایی وجود دارد یا خیر. قوانین مربوط به بازار اوراق بهادار در رابطه با گروه آدانی یا سایر شرکت ها. Sebi گزارشی از یافته ها را تاکنون ارائه کرده است
ET در 10 می گزارش داد که کمیته شش نفره Sapre گزارش خود را دو روز قبل به دیوان عالی ارائه کرده است. دادگاه گفت که هنوز این گزارش را بررسی نکرده است.

ناظر بازار سهام اعلام کرد که در برخی موارد مانند 12 تراکنش برای تخلفات احتمالی، نقض احتمالی افشای معاملات با اشخاص مرتبط، نقض احتمالی حاکمیت شرکتی، نقض احتمالی حداقل هنجارهای سهام عمومی و احتمالی سهام “یک دید اولیه را متبلور کرده است”. دستکاری قیمت در سهام مختلف گروه آدانی.

سبی گفت که در مورد تخلفات احتمالی مربوط به معاملات سهام گروه آدانی در دوره‌های قبل و بعد از انتشار گزارش هیندنبورگ، دیدگاه اولیه‌ای نیز ایجاد کرده است.

برای احراز تخلفات احتمالی مربوط به ارائه نادرست اطلاعات مالی، دور زدن مقررات و/یا ماهیت متقلبانه معاملات در رابطه با 12 تراکنش مشکوک، با توجه به پیچیدگی موضوع، سبی در دوره عادی حداقل 15 ماه زمان می برد تا مراحل را تکمیل کند. درخواست سبی ​​گفته است که این معاملات را بررسی می کند، اما تلاش می کند تا در کمتر از شش ماه به همین نتیجه برسد.

رگولاتور گزارش مفصلی در مورد یافته های خود تا کنون به دیوان عالی ارائه کرده است و به دنبال زمان بیشتری برای بررسی سایر موضوعات است.

سبی گفت: در روال عادی حداقل 15 ماه طول می کشد تا بررسی این معاملات به پایان برسد، اما تلاش می شود در کمتر از شش ماه به نتیجه برسد.

مهتا که به دنبال زمان بیشتر است، گفت: “شش ماه نیز یک دوره فشرده است و من آن را با درجه ای از صمیمیت می گویم. قولی نمی دهم که ما هم می دانیم چیزی قابل دستیابی نیست.”

وکیل پراشانت بوشان که برای یکی از شاکیان حاضر شد، در مخالفت با درخواست سبی ​​برای زمان بیشتر برای تکمیل تحقیقات، گفت که تنظیم کننده بازار باید وضعیت تحقیقات انجام شده تا کنون را فاش می کرد.

بوشان گفت: «تاکنون چه تحقیقاتی در مورد این موضوع انجام شده است… هیندنبورگ برای اولین بار این ادعاها را مطرح نکرد.

نیمکت با بوشان موافق نبود.