SCBA بیانیه BCI در مخالفت با شنیدن ازدواج همجنسگرایان را محکوم می کند

کانون وکلای دادگاه عالی (SCBA) روز جمعه بیانیه صادر شده توسط شورای وکلای هند (BCI) علیه جلسه رسیدگی برابری ازدواج در دادگاه عالی را محکوم کرد.

طبق بیانیه‌ای، کمیته اجرایی SCBA اعلام کرد که برای BCI بسیار نامناسب به نظر می‌رسد که بیانیه مطبوعاتی مورخ 23 آوریل 2023 در مخالفت با استماع این موضوع در دادگاه عالی صادر کند.

«وظیفه دیوان است که به دادخواست رسیدگی کند و تصمیم بگیرد که آیا این موضوع باید توسط دادگاه رسیدگی شود یا به حکمت مجلس واگذار شود. SCBA گفت: موضوع در حال بررسی در دادگاه عالی است.
در 23 آوریل، BCI قطعنامه ای در مخالفت با اعطای به رسمیت شناختن قانونی ازدواج همجنس گرایان در کشور تصویب کرد.

منان کومار میشرا، رئیس BCI، گفت که این قطعنامه پس از برگزاری جلسه ای با نمایندگان تمام شوراهای وکلای ایالتی توسط وکلا تصویب شده است.

طبق تاریخ مستند، BCI می گوید از زمان پیدایش تمدن و فرهنگ بشری، ازدواج به طور معمول پذیرفته شده است و به عنوان پیوند زن و مرد بیولوژیکی با هدف دوگانه تولید مثل و تفریح ​​طبقه بندی شده است. در چنین پس‌زمینه‌ای، بازنگری چیزی به اندازه مفهوم ازدواج توسط هر دادگاه حقوقی، هر قدر هم که با نیت خوب باشد، فاجعه‌بار خواهد بود.

شورای وکلا گفت که مسائل مربوط به مفاهیم اجتماعی و مذهبی معمولاً باید توسط دادگاه ها از طریق دکترین التزام رسیدگی شود. شورا گفت که اکثریت قریب به اتفاق بر این باورند که هر گونه تصمیم دادگاه عالی به نفع خواهان ها در مورد این موضوع، خلاف فرهنگ و ساختار اجتماعی-مذهبی کشور تلقی خواهد شد.

دادگاه قانون اساسی متشکل از رئیس دادگستری، قاضی سانجی کیشان کاول، قاضی راویندرا بات، قاضی هیما کوهلی و قاضی PS Narasimha به دسته ای از دادخواست های مربوط به “حقوق برابری ازدواج برای جامعه LGBTQI+” رسیدگی می کند.

دادگاه قانون اساسی در 18 آوریل شروع به رسیدگی به دادخواست ها کرد.

دادخواست های مختلفی در دادگاه عالی برای به رسمیت شناختن قانونی ازدواج همجنسگرایان در حال رسیدگی است. مرکز با این طومارها مخالفت کرده است. یکی از طومارهای قبلی، عدم وجود چارچوب قانونی را مطرح کرد که به اعضای جامعه LGBTQ+ اجازه می داد با هر شخصی که انتخاب می کنند ازدواج کنند.

بر اساس این دادخواست، این زوج به دنبال اجرای حقوق اساسی افراد LGBTQ+ برای ازدواج با هر فرد مورد نظر خود بودند و گفتند که “اجرای آن باید از اهانت اکثریت قانونگذاری و مردمی مصون باشد”.

علاوه بر این، خواهان‌ها بر حق اساسی خود برای ازدواج با یکدیگر تاکید کردند و برای رهنمودهای مناسب از این دادگاه که به آنها اجازه و امکان انجام این کار را می‌دهد، دعا کردند.