SC می گوید ، ایالات باید از سیاست بالاتر بروند و اقدامات سختگیرانه ای برای مهار COVID-19 انجام دهند

دهلی نو: دادگاه عالی جمعه گفت که ایالات باید “بالاتر از سیاست” قرار بگیرند و برای جلوگیری از افزایش COVID-19 لازم است اقدامات سختگیرانه ای انجام شود زیرا اوضاع از “بد به بدتر” رسیده است.

دادگاه اوج همچنین گفت که سیاست ها ، دستورالعمل ها و روش های استاندارد عملیاتی (SoP) برای مدیریت COVID-19 در کشور وجود دارد اما عدم اجرای مقامات توسط آنها وجود دارد و هیچ اقدام مشخصی برای مقابله با این مسئله انجام نشده است.

دادگاه عالی گفت “زمان آن است که اقدامات سختگیرانه انجام شود” ، در غیر این صورت تلاش دولت مرکزی بی نتیجه خواهد ماند.

مشاهدات توسط یک نیمکت به ریاست دادگستری آشوک بوشن پس از آن صورت گرفت که مرکز اعلام کرد موج در حال گسترش بیماری همه گیر “شدیدتر” نسبت به قبل است.

نیمکت نشین ، متشکل از Justices RS Reddy و MR Shah ، در حال شنیدن موضوعی بود که در آن نیاز به درمان مناسب بیماران COVID-19 و رسیدگی آبرومندانه اجساد مرده را در بیمارستان ها درک کرده بود.

وکیل دادگستری توشار مهتا به هیئت رئیسه گفت که کشورها باید از اجرای دقیق دستورالعمل ها و سیستم عامل اطمینان حاصل کنند زیرا “به نظر می رسد این موج سخت تر از موارد قبلی است”.

نیمکت نشین با در نظر گرفتن اظهارات خود گفت: “پس لازم است اقدامات سختگیرانه تری انجام شود. اوضاع از بد به بدتر می رود اما هیچ قدم عینی برداشته نمی شود. کشورها باید بالاتر از سیاست قرار بگیرند. همه ایالت ها باید به مناسبت خود بلند شوند. ”

“اقدامات دقیق لازم است. اکنون زمان آن فرا رسیده است که اقدامات سختگیرانه ای اتخاذ شود. هیچ اراده ای برای اجرای همه اینها وجود ندارد. ”

وقتی مهتا گفت كه دولت ها باید اقدامات مقابله با اوضاع را “سخت تر كنند” ، نیمكت گفت: “بله ، در غیر این صورت تلاش دولت مركز بی فایده خواهد بود”.

وکیل دادگستری گفت: “این نمی تواند” من “در مقابل” آنها “باشد. باید “ما” باشد. ”

در جلسه استماع از طریق کنفرانس ویدئویی ، نیمکت مشاهده کرد: “ما در حال برگزاری جشن ها و موکب هایی هستیم که در آنها 60 درصد مردم هیچ نقاب ندارند و 30٪ ماسک های آنها آویزان است.”

مهتا به نیمکت اطلاع داد که 10 ایالت ، از جمله ماهاراشترا ، کرالا و دهلی ، در حال حاضر حدود 77 درصد از پرونده فعال COVID-19 در کشور را تشکیل می دهند.

دادگاه اوج ، که موضوع را برای رسیدگی بیشتر در تاریخ 1 دسامبر ارسال کرد ، همچنین از حوادث آتش سوزی در ICU یک بیمارستان COVID-19 تعیین شده در Rajkot در گجرات که در آن پنج بیمار جان خود را از دست داده اند و به شدت در ایالات متحده سقوط کردند ، شناخت هیچ اقدام مشخصی برای کاهش مشکل با وجود موارد مکرر انجام نداده است.

دادگاه اوج گفت که این حادثه آتش سوزی در راجکوت “تکان دهنده” است و این “یک کار بسیار جدی” است و وضعیت بیمارستانهای دولتی تعیین شده را منعکس می کند زیرا موارد مشابهی نیز در جاهای دیگر رخ داده است.

این سازمان از دولت گجرات خواسته است كه گزارش خود را در مورد حادثه آتش سوزی تا اول دسامبر ارائه دهد.

دادگاه عالی در 23 نوامبر گفته بود كه بیماری همه گیر COVID-19 در دهلی “بدتر شده” و “از كنترل” در گجرات خارج شده است و مركز و همه ایالت ها را راهنمایی كرده تا اقدامات لازم برای مهار اوضاع در سراسر كشور را ارزیابی كنند.

این سازمان نسبت به جهش در موارد ویروس کرونا در سراسر کشور ابراز نگرانی کرده و گفته است که احتمال دارد اوضاع در ماه دسامبر بدتر شود و همه ایالت ها باید برای “مبارزه” با آن آماده باشند.

در دستور 19 ژوئن ، دادگاه اوج مرکز و ایالت ها را راهنمایی کرده بود تا یک هیئت متخصص برای نظارت ، نظارت و هدایت م effectiveثر بیمارستان های اختصاصی دولت و COVID برای ارائه مراقبت های بهداشتی مناسب به بیماران ایجاد کنند.

این مرکز را به منظور ایجاد یکنواختی در موارد آزمایش و سایر امکانات به مرکز راهنمایی کرده و به آن دستور داده است که یک کمیته متخصص از پزشکان ارشد بیمارستان های دولت مرکزی ، بیمارستان های تحت مدیریت GNCTD ، AIIMS و افسر مسئول وزارت بهداشت اتحادیه تشکیل دهد.