SC دولت را به اجرای تصمیم خود در زمینه چشم پوشی از بهره هشت دسته وام رهنمون می کند

دهلی نو: دادگاه عالی روز جمعه به دولت دستور داد تا اطمینان حاصل کند که همه اقدامات برای اجرای تصمیم خود مبنی بر بازپرداخت سود هشت دسته مشخص وام های پرداخت شده تا دو کرور روپیه با توجه به بیماری همه گیر ویروس کرونا انجام شده است.

یک نیمکت به ریاست دادگستری آشوک بوشن گفت که بیماری همه گیر COVID-19 نه تنها تهدیدی جدی برای سلامتی مردم است بلکه سایه خود را بر رشد اقتصادی کشور و همچنین سایر کشورها در کل جهان قرار داده است.

هشت دسته وام عبارتند از: MSME (شرکت های خرد ، کوچک و متوسط) ، آموزش ، مسکن ، مصرف کننده با دوام ، کارت اعتباری ، خودرو ، شخصی و مصرفی.

“به دلیل قفل شده توسط دولت هند در اعمال اختیارات تحت قانون مدیریت فاجعه ، 2005 ، نمی توان انكار كرد كه بیشتر مشاغل از جمله بخش خصوصی و همچنین بخش دولتی تحت تأثیر منفی قرار گرفته اند.

“برای چندین ماه ، تعداد زیادی از صنایع مجاز به فعالیت نبودند و فقط به تعداد کمی از صنایع برای فعالیت و فعالیت خود معافیت داده شد ، که در شرایط واقعی ضروری و ضروری به نظر می رسید” RS ردی و MR شاه ، گفت.

هر چند ، به تدریج ، به دلیل باز کردن قفل 1 ، 2 و 3 ، صنایع و سایر فعالیت های تجاری دوباره احیا شده اند و اقتصاد کشور در حال حرکت است ، اگرچه با سرعت آهسته ای ، این امر ادامه دارد.

دادگاه اوج خاطرنشان كرد كه مدت مهلت مقرر توسط بانك ذخيره هند اعطا شده از 3 مارس تا 31 آگوست به مدت شش ماه ادامه داشته است.

این گزارش به ارائه وكیل دادگستری توشار مهتا اشاره كرد كه اقدامات انجام شده توسط مركز در اعمال صلاحیت تحت قانون مدیریت بلایا ، 2005 برای كاهش سختی ها و بدبختی های چند بخش انجام شده است.

همانطور که در بالا ذکر شد ، راجیو دوتا ، وکیل مدافع ارشد ، مشاور دادخواست از اقدامات انجام شده توسط دولت هند برای جبران شکایات خواهان تا آنجا که در بالا ذکر شد ، ابراز خرسندی کرد.

“ما دادخواست نامه حاضر را با راهنمایی به پاسخ دهندگان می دهیم تا اطمینان حاصل شود که تمام مراحل برای اجرای تصمیم برداشته شده است … … بنابراین منافع مورد نظر دولت هند شامل افرادی می شود که منافع مالی برای آنها پیش بینی شده است و تمدید شده ، â €؟ آن گفت.

RBI در 27 مارس بخشنامه ای را صادر كرد كه به م institutionsسسات وام دهنده اجازه می دهد تا مهلت پرداخت اقساط وام های مدت دار را كه به دلیل همه گیری ، بین 1 مارس 2020 و 31 مه 2020 است ، بدهند. بعداً ، مهلت قانونی تا 31 آگوست سال جاری تمدید شد.

این درخواست ها مربوط به اخذ سود بانکی از EMI است که پس از استفاده از طرح توقف وام RBI از اول مارس تا 31 آگوست توسط وام گیرندگان پرداخت نشده است.

حکم دادگاه عالی در مورد PIL ثبت شده توسط ساکن آگرا ، گاجندرا شارما ، به دنبال صدور دستورالعمل اعلام اعلان مورخ 27 مارس 2020 ، صادر شده توسط بانک رزرو هند ، تا حدی که میزان سود وام را در دوره مهلت قانونی دریافت کند ، فوق العاده است.