SC از بند حمایت می کند که به صادرکنندگان اجازه می دهد اعتبار درخواست کنند

دیوان عالی روز جمعه اعتبار اجرای اجباری «شرط پیش از واردات» را تأیید کرد که به صادرکنندگان اجازه می‌داد تا اعتبار مواد خام خریداری شده را قبل از صادرات واقعی محصول مطالبه کنند.

این حکم دادگاه عالی گجرات را کنار گذاشت که چنین تحققی را به منظور ادعای معافیت از مالیات کالاها و خدمات یکپارچه (IGST) و معافیت غرامت GST در مورد نهاده‌های وارداتی برای تولید کالاهایی که باید بر اساس مجوز قبلی صادر شوند، کنار گذاشت. AA) خودسرانه و غیر منطقی بود. این طرح در سیاست تجارت خارجی 2015-2020 (FTP)، کتابچه راهنمای رویه ها (HBP) و اطلاعیه های مختلف سال 2017 گنجانده شده است. با این حال، هیئتی به رهبری قاضی اس راویندرا بات، درآمد را به صادرکنندگانی که تا زمان صدور حکم نهایی دادگاه عالی از دستورات موقت برخوردار بودند، اجازه داد تا بازپرداخت یا اعتبار ورودی (هرکدام که قابل اجرا باشد و/یا هر جا که حقوق گمرکی پرداخت شده است) را مطالبه کنند.

برای انجام این کار، دادگاه از صادرکنندگان خواست تا ظرف شش هفته به کمیسر حوزه قضایی مراجعه کرده و با مدارک مستند درخواست کنند. «دعای بازپرداخت/اعتبار باید بر اساس ماهیت آنها، به صورت موردی مورد بررسی قرار گیرد. به منظور سهولت، درآمد باید روند مناسب را به راحتی طی بخشنامه ای در این زمینه دنبال کند. ” در حکم دیوان عالی کشور آمده است.
Abhishek A Rastogi، بنیانگذار اتاق های Rastogi، که از طرف صادرکنندگان هندی بحث می کرد، گفت که رعایت جنبه قانون اساسی این شرط لزوماً به معنای تقاضا و بهبود نیست. وی افزود: “اعلامیه ها باید با آمار و ارقام مناسب همراه با داده های مربوط به واردات پاسخ داده شوند تا نشان دهند که شرایط پیش از واردات چگونه محقق شده است. ممکن است مواردی وجود داشته باشد که برخی از صورتحساب ها با شرایط قبل از واردات مطابقت داشته باشند.” گفت.

داستان های ET Prime را از دست ندهید! به روز رسانی روزانه کسب و کار خود را در واتس اپ دریافت کنید. اینجا کلیک کنید!