savarkar: با وجود هشدار Uddhav، رهبران کنگره به Vinayak Savarkar حمله کردند

علیرغم هشدارهای جناح شیو سنا (Uddhav)، رهبران کنگره همچنان به اظهارات علیه مبارز آزادی و ایدئولوگ هندوتوا وینایاک سوارکار ادامه می دهند. شیوانی وادتیوار، دختر ویجی وادتیوار، رهبر کنگره ماهاراشترا، آخرین کسی است که به سوارکار حمله کرده است.

شیوانی. در یک جلسه عمومی که روز جمعه در چاندراپور برگزار شد، گفت که سوارکار قابل تمجید نیست و اشاره کرد که او می‌خواهد از تجاوز جنسی به عنوان یک سلاح سیاسی استفاده شود. او گفت: “خواهرانم (کارگران حزب) می ترسند. سوارکار می گفت که تجاوز به عنف می تواند به عنوان یک سلاح سیاسی استفاده شود. این باید علیه رقبای شما استفاده شود، اگر مردم برای کسانی که چنین فکری را تبلیغ می کنند راهپیمایی برپا کنند چگونه احساس امنیت می کنیم.” شیوانی.

شیوانی که دبیر کل کنگره جوانان ماهاراشترا پرادش است، از BJP به دلیل برگزاری راهپیمایی در حمایت از سوارکار انتقاد کرد. در حالی که شیوانی به BJP حمله کرد، این اردوگاه Uddhav بود که گرما را احساس کرد. اوداو و دیگر رهبران جناح او بارها هشدار داده‌اند که هیچ حمله‌ای به سوارکار را تحمل نخواهند کرد. این حزب حتی اخیراً جلسه مخالفان در دهلی را که کنگره برای اعتراض به اظهارات راهول گاندی رهبر کنگره در مورد سوارکار برگزار کرده بود، تحریم کرد.

روز شنبه، سانجی راوت، نماینده راجیا سبها، نماینده گروه Uddhav، که معمولاً در مورد موضوع Savarkar بسیار جنگنده است، به سؤالات شیوانی پاسخ نداد. دیگر رهبران جناح اودها مانند آمباداس دانوه نیز ادعا کردند که او قادر به پاسخگویی نیست زیرا نظرات را نشنیده است.

BJP، در حالی که شیوانی را به دلیل اظهارنظرهایش مورد حمله قرار می دهد، همچنین این سوال را مطرح کرده است که چرا اردوگاه اوداو در مورد این موضوع سکوت کرده است. وزیر امور خارجه سودیر مونگانتیوار روز شنبه گفت در حالی که BJP از این که “رهبران کنگره که هیچ حسی از تاریخ ندارند” چنین اظهاراتی را بیان می کنند، تعجب نکرده است. مونگانتیوار تعجب کرد که چرا اودهاو تاکرای در مورد این موضوع سکوت کرده است.