RBI به بانک‌ها و شرکت‌ها نسبت به نقص‌های گزارش‌دهی گذشته ضربه می‌زند

بانک‌ها، خانه‌های تجاری و بانک مرکزی هند (RBI) با رگولاتوری که موضع سختی در مورد نقص‌های انطباق گذشته در مورد تأمین مالی شرکت‌های تابعه خارج از کشور و سرمایه‌گذاری‌های مشترک توسط شرکت‌ها اتخاذ کرده است، درگیر هستند.

به گفته محافل بانکی، چندین شرکت نمی توانند تعهدات مالی جدیدی به بازوهای فراساحلی خود داشته باشند، پس از اینکه بانک مرکزی به صراحت اعلام کرد که حواله ها تنها پس از شناسایی نقص ها و پرداخت جریمه مجاز است.

در نشستی که دو هفته پیش برگزار شد، مقامات ارشد RBI پیشنهاد بانک‌ها را رد کردند تا به شرکت‌ها اجازه داده شود که وجوه خود را بر اساس مکانیزم حساب امانی انتقال دهند که پرداخت جریمه‌ها را در زمان تبلور جریمه‌ها تسهیل می‌کند.

اما RBI پای خود را روی این موضوع گذاشته است. این بانک از بانک‌ها می‌خواهد که سوابق قدیمی نقل و انتقالات برون مرزی را بررسی کنند تا تمام نقص‌های گزارش‌دهی را بیابند، پس از آن، تنظیم‌کننده داده‌ها را برای رفع هزینه تأخیر ارسال و ایجاد کد بررسی می‌کند. تنها پس از آن، یک شرکت مجاز به ارسال پول به خارج از کشور خواهد بود. یک بانکدار ارشد به ET گفت: در برخی موارد، این یک تقاضای غیرعملی است که باعث ناراحتی صنعت می شود.

12

سخنگوی RBI در این مورد اظهار نظری نکرد. حمایت مالی از یک شرکت تابعه JV در خارج از کشور می‌تواند به شکل تزریق سهام، وام، و ضمانت‌های شرکتی باشد.

خطاهای گزارش دهی می تواند مربوط به اطلاعات تاخیری یا نادرست ارسال شده به RBI باشد. تا 13 آوریل 2016، یک دوره اضافی 30 روزه برای ارسال فرم سرمایه گذاری مستقیم خارجی (ODI) به بانک فروشنده مجاز (AD) که انتقال وجه را انجام می داد، وجود داشت. از 14 آوریل 2016، شرکت ها موظفند فرم را در تاریخ تعهد مالی یا قبل از آن ارسال کنند. علاوه بر این، ممکن است گزارش‌دهی دیرهنگام یا نادرست جزئیات مربوط به نهاد خارجی یا شرکت فرعی آن وجود داشته باشد.

هر نهاد خارجی دارای یک شماره شناسایی منحصر به فرد (UIN) است که در زمان اولین حواله ایجاد می شود. همانطور که اوضاع پیش می‌آید، بانک‌ها باید تراکنش‌های بیش از دو دهه را تحت هر UIN بررسی کنند تا میزان خرابی را اندازه‌گیری کنند. چند بانک گفته اند که ردیابی داده های قدیمی ممکن است دشوار باشد.

تاکنون این مقررات توسط بانک‌ها و همچنین شرکت‌ها به سادگی گرفته می‌شد. بیشتر بانک‌ها مشتریان خود را در خطوط زمان گزارش‌دهی حساس نمی‌کردند، در حالی که شرکت‌ها یا از این موضوع مطلع نبودند یا این تصور را داشتند که تخلفاتی مانند درآمدهای صادراتی وصول‌نشده و صورت‌حساب‌های بیش از حد/کم‌صورت‌حساب بیشتر از ارسال تأخیر یک فرم در حواله بانکی اهمیت دارد.

در حال حاضر، بانک‌ها در حال تعقیب مشتریان خود هستند و رگولاتوری از گردن آنها نفس می‌کشد. “مدیریت ارشد ما نامه ای از RBI در مورد تطبیق سریع همه تراکنش های ODI دریافت کرده است. بنابراین، موضوع بسیار فوری است. در نامه‌ای از یک بانک بزرگ به یکی از شرکت‌ها آمده است.

به گفته هارشال بوتا، شریک در شرکت CA PR Bhuta & Co، «از آنجایی که روش گزارش‌دهی برای تراکنش‌های مرتبط با سرمایه‌گذاری خارج از کشور هنوز دستی است (برخلاف سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی یا معاملات سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی)، LSF مربوطه (ارسال دیرهنگام) کارمزد) روش برای معاملات سرمایه گذاری خارج از کشور نیز دستی است. در نتیجه، تولید ایمیل‌های تأیید مشروط توسط RBI برای پرداخت LSF به طور غیرعادی طولانی می‌شود – بین ۲ تا ۳ ماه. چالشی که نهادهای هندی و افراد مقیم با آن مواجه هستند این است که آنها نمی توانند تا زمان پایان روند LSF، هیچ گونه تراکنش مرتبط با سرمایه گذاری خارجی مانند تزریق بیشتر سرمایه یا بدهی، صدور ضمانت نامه شرکتی، فروش سهام شرکت های خارج از کشور و غیره را انجام دهند. “

شعبه های بانک AD برای همه شرکت های تابعه تماماً تحت مالکیت خارج از کشور و شرکت های سهامی خاص مشتریان شرکتی برای ارسال بعدی به RBI، سابقه ای از نظر حزبی دارند.

آنچه احتمالاً از توجه بیشتر شرکت‌ها دور مانده بود، عبارتی در دستورالعمل «مدیریت ارز خارجی (سرمایه‌گذاری خارج از کشور)، 2022» بود که در آگوست گذشته منتشر شد، که می‌گفت: «محدودیت در تعهد یا انتقال مالی بیشتر – بانک AD هیچ گونه حواله خارجی را تسهیل نمی‌کند/ تعهد مالی بیشتر توسط یک فرد مقیم هند نسبت به یک نهاد خارجی تا زمانی که هرگونه تأخیر در گزارش منظم شود.