RARBG: وب سایت تورنت RARBG فعالیت خود را متوقف می کند

RARBG که یکی از بزرگترین سایت های تورنت جهان است، بسته شده است. صاحبان وب سایت همه گیر کووید و جنگ اوکراین را به عنوان دلایل توسعه ذکر کرده اند.

ردیاب تورنت در انتشار فیلم‌ها و سریال‌های تلویزیونی به صورت غیرقانونی تخصص داشت. RARBG که اخیراً بسته شدن خود را اعلام کرد، در سال 2008 به عنوان یک ردیاب بیت تورنت بلغاری راه اندازی شد. این سایت به سرعت شروع به پاسخگویی به مخاطبان بین المللی کرد و بر روی نسخه های انگلیسی زبان تمرکز کرد.

در سال 2008، RARBG برای اولین بار به دلیل نقض حق چاپ مسدود شد. در سال 2017 گوگل نیز آن را از نتایج جستجو حذف کرد. این سایت در حال حاضر در بسیاری از کشورها مسدود شده است. این یکی از معدود مواردی است که یک سایت تورنت به خودی خود خاموش شده است.

در حین بسته شدن عملیات، وب سایت اشتراک فایل همتا به همتا نیز پیام خداحافظی را در صفحه اول خود منتشر کرد. در این پیام آمده بود: «سلام بچه‌ها، می‌خواهیم به شما اطلاع دهیم که تصمیم داریم سایت خود را تعطیل کنیم. 2 سال گذشته برای ما بسیار سخت بوده است – برخی از افراد تیم ما به دلیل عوارض کووید جان خود را از دست دادند، برخی دیگر هنوز از عوارض جانبی آن رنج می برند – اصلاً قادر به کار نبودند. برخی نیز از هر دو طرف در حال جنگ در اروپا هستند. همچنین، افزایش قیمت برق در مراکز داده در اروپا به شدت به ما ضربه زد. تورم باعث می شود هزینه های روزانه ما برهنه نشود. بنابراین ما دیگر نمی‌توانیم این سایت را بدون هزینه‌های هنگفتی که دیگر نمی‌توانیم از جیب خود جبران کنیم، اداره کنیم. پس از یک رای به اتفاق آرا تصمیم گرفتیم که دیگر نمی توانیم این کار را انجام دهیم. ما متاسفیم ? خداحافظ.”

سوالات متداول

Q1: RARBG چیست؟
RARBG یکی از بزرگترین ردیاب‌های تورنت دزدان دریایی در جهان است.

Q2: چرا RARBG تعطیل شد؟
RARBG با استناد به همه‌گیری کووید و جنگ اوکراین تعطیل شد.

بیانیه سلب مسئولیت: این محتوا توسط یک شخص ثالث نوشته شده است. نظرات بیان شده در اینجا نظرات نویسندگان / نهادهای مربوطه است و دیدگاه های اقتصادی تایمز (ET) را نمایندگی نمی کند. ET هیچ یک از محتویات خود را تضمین، تضمین یا تأیید نمی کند و به هیچ وجه در قبال آنها مسئولیتی ندارد. لطفاً تمام اقدامات لازم را انجام دهید تا مطمئن شوید که اطلاعات و محتوای ارائه شده صحیح، به روز شده و تأیید شده است. ET بدینوسیله از هرگونه و همه ضمانت‌های صریح یا ضمنی مربوط به گزارش و هر محتوای آن سلب مسئولیت می‌کند.