PSB ها برنامه ای را برای حراج الکترونیکی 500 هزار ملک برنامه ریزی می کنند

بانک های دولتی یک برنامه حراج الکترونیکی راه اندازی خواهند کرد تا حدود 500000 ملک را طی پنج سال آینده از بین ببرد. یکی از مدیران ارشد بانک که نخواست نامش فاش شود، گفت: “هدف ما این است که در پنج سال آینده، حدود شش میلیون تراکنش از طریق اپلیکیشن انجام شود که شامل بیش از یک میلیون مزایده و درخواست وام برای آن املاک است.”

این برنامه به عنوان یک مخزن برای تمام اطلاعات، داده ها و اسناد عمل می کند که به راحتی قابل بازیابی خواهد بود.

طبق پیشنهاد، مناقصه گران برای جستجوی املاک فهرست شده با تمام جزئیات حراج به برنامه وارد می شوند. این مقام اجرایی گفت: متقاضیان علاقه مند جهت شرکت در مزایده الکترونیکی به موتور حراج هدایت می شوند.

مدل پیشنهادی از طریق یک درگاه وب نیز در دسترس خواهد بود و دارای ابزار KYC خودکار، درگاه پرداخت و موتور حراج خواهد بود.

در سال 2019، تحت انجمن بانک های هند، یک پلت فرم برای فعال کردن حراج آنلاین دارایی های پیوست شده توسط بانک ها، eBkray، راه اندازی شد.

این پلتفرم پیوندهای ناوبری را به سایت‌های حراج الکترونیکی بانک‌های بخش عمومی (PSB) و ویژگی جستجوی ملک ارائه می‌دهد. دسترسی تک پنجره ای به اطلاعات املاک در مزایده و مقایسه با املاک مشابه به همراه فیلم ها و عکس ها را ارائه می دهد.

یکی دیگر گفت: “پرتال وب فعلی با استفاده از ابزارها و فناوری های قدیمی و قدیمی توسعه یافته است. PSB Alliance یک برنامه جدید را توسعه خواهد داد که شامل توسعه عملکردهای جدید و انتقال ویژگی های پورتال موجود با گزینه بازیابی فاجعه است.” مجری از موضوع مطلع است.