PMI هند: شاخص PMI تولیدی هند در آوریل به بالاترین حد خود در 4 ماه گذشته به دلیل رشد تولید و سفارشات جدید رسید.

یک نظرسنجی خصوصی در روز دوشنبه نشان داد که صنعت تولید هند در این سال تقویمی تاکنون به دلیل سفارشات و تولید قوی‌تر کارخانه‌ها با سریع‌ترین نرخ رشد کرده است.

شاخص مدیران خرید S&P Global India Manufacturing India (PMI) در آوریل از 56.4 در ماه قبل به 57.2 در آوریل در آوریل افزایش یافت، زیرا تمام اجزای فرعی PMI سهم قوی تری در رقم این ماه داشتند.

پولیانا دی لیما، معاون اقتصادی در S&P گفت: “با انعکاس گسترش قوی و سریعتر در سفارشات جدید، رشد تولید گام دیگری به جلو در آوریل برداشت. شرکت ها همچنین از فشارهای نسبتا ملایم قیمت، فروش بین المللی بهتر و بهبود شرایط زنجیره تامین سود بردند.” هوش بازار جهانی

“به نظر می‌رسد که تولیدکنندگان هندی فرصت‌های فراوانی برای ادامه کار دارند. علاوه بر مشاهده قوی‌ترین جریان کار جدید در سال 2023 تاکنون، ظرفیت‌ها از طریق ایجاد شغل افزایش یافته و خرید نهاده افزایش یافته است.”

هم سفارشات جدید و هم تولید با سریع ترین سرعت خود از دسامبر رشد کردند و این به شرکت ها کمک کرد تا استخدام ها را در ماه آوریل از سر بگیرند، پس از اولین کاهش در 13 ماه در ماه مارس.

تقاضای خارجی نیز در ماه آوریل با سریع ترین سرعت در چهار ماه گذشته افزایش یافت و خوش بینی بهبود یافت.

دی لیما گفت: «تولیدکنندگان مطمئناً نسبت به چشم‌اندازهای رشد خوش‌بین هستند، با خوش‌بینی نسبت به پایین‌ترین حد هشت ماهه مارس به دلیل قراردادهای در انتظار تأیید، افزایش درخواست‌های مشتریان، طرح‌های بازاریابی و شواهدی مبنی بر انعطاف‌پذیری تقاضا». این نظرسنجی نشان داد که هزینه‌های ورودی افزایش یافته است. سرعت سریع‌تر در آوریل، اگرچه بهبود تقاضا به این معنی بود که شرکت‌ها می‌توانند بخشی از این بار را به مشتریان منتقل کنند، اما نشان می‌دهد که بعید به نظر می‌رسد که تورم خرده‌فروشی به این زودی‌ها به میزان قابل توجهی کاهش یابد.

این شرکت در بیانیه‌ای اعلام کرد: «اگرچه تولیدکنندگان در ماه آوریل هزینه‌های عملیاتی بالاتری را در ارتباط با سوخت، فلزات، حمل‌ونقل و برخی مواد خام دیگر نشان دادند، اما نرخ کلی تورم علیرغم افزایش سرعت از ماه مارس، پایین‌تر از میانگین بلندمدت خود باقی ماند.»

سطح کلی احساسات مثبت از ماه مارس افزایش یافته است.