PM Modi و نخست وزیر بوتان به طور مشترک کارت RuPay Phase-II را راه اندازی می کنند

نخست وزیر نارندرا مودی به همراه همتای بوتانی خود لوتای تسرینگ در روز جمعه کارت RuPay Phase-II را راه اندازی کردند که به دارندگان کارت بوتان اجازه دسترسی به شبکه RuPay در هند را می دهد.

نخست وزیران دو کشور در سفر دولت مودی به بوتان در آگوست سال گذشته به طور مشترک فاز اول این پروژه را آغاز کرده بودند.

مودی در سخنرانی خود از طریق کنفرانس ویدئویی در مورد همکاری عمیق بین کشورها در گستره ای از زمینه ها ، از جمله آماده سازی ISRO برای پرتاب ماهواره های بوتان به فضا و توافق BSNL با بوتان در مورد سومین دروازه بین المللی اینترنت صحبت کرد.

وی همچنین اظهار داشت که هند در این ساعت دشوار بیماری همه گیر COVID-19 کاملاً در کنار بوتان است و گفت که تأمین نیازهای کشور همسایه همیشه اولویت اصلی آن خواهد بود.

اجرای کارت های Phase-I RuPay در بوتان بازدیدکنندگان از هند را قادر می سازد تا به دستگاه های خودپرداز و پایانه های نقطه فروش (PoS) در بوتان دسترسی پیدا کنند. وزارت امور خارجه در بیانیه ای اعلام کرده است که مرحله دوم به دارندگان کارت بوتانی اجازه می دهد تا به شبکه RuPay در هند دسترسی پیدا کنند.

کارت RuPay یک شبکه پرداخت بدهی و کارت اعتباری هند است ، با پذیرش در دستگاه های خودپرداز ، دستگاه های POS و وب سایت های تجارت الکترونیکی.

MEA گفته بود هند و بوتان مشارکت ویژه ای دارند که در درک و احترام متقابل متصل است و توسط میراث فرهنگی مشترک و ارتباطات قوی مردم با مردم تقویت می شود.