PM Modi: دانش آموزان قبلاً دانش کتابی را به دست می آوردند، NEP آن را تغییر خواهد داد

گاندی‌ناگر: نخست‌وزیر نارندرا مودی روز جمعه در گاندی‌ناگر گفت: سیاست آموزشی ملی جدید جایگزین سیستم آموزشی قدیمی نامربوط است که دانش‌آموزان را فقط به دانش کتاب محدود می‌کرد. وی افزود که این سیاست جدید مبتنی بر درک عملی است.

مودی در حال سخنرانی در آخیل بهارتیا شیکشا سانگ آدیوشان بود که بیست و نهمین کنفرانس دوسالانه فدراسیون معلمان ابتدایی سراسر هند است.

مودی گفت با وجود اینکه هند برای بیش از 200 سال توسط بریتانیا اداره می شد، اما زبان انگلیسی به تعداد انگشت شماری از جمعیت محدود بود. وی خاطرنشان کرد که معلمان ابتدایی که حرفه خود را به زبان های منطقه ای آموخته اند، با این آسیب ها مواجه بوده اند. با این حال، او گفت که رژیم کنونی با معرفی زبان های منطقه ای، آن را متحول کرد و در نتیجه شغل معلمانی را که زبان های منطقه ای را ترجیح می دهند، نجات داد. او گفت: “دولت بر آموزش به زبان های منطقه ای تاکید دارد که زندگی معلمان را نیز بهبود می بخشد.”

بعداً، او در رویدادی که در گاندیناگار سازماندهی شد، سنگ بنا را گذاشت و پروژه هایی به ارزش حدود 4400 کرور روپیه را به ملت اختصاص داد. در این گردهمایی به ذینفعان تبریک گفت. او گفت که برای او ملت سازی یک “ماها یاگیا” در حال انجام است. او از سرعت توسعه در گجرات در دولت تشکیل شده پس از انتخابات اخیر ابراز خرسندی کرد.

وی با بیان اینکه مردم در 9 سال گذشته توسعه بی سابقه ای را تجربه کرده اند، از زمانی یاد کرد که حتی امکانات اولیه برای شهروندان کم بود. وی افزود: کشور نمی تواند با حرکت در مسیر سیاست های شکست خورده، سرنوشت خود را تغییر دهد و به کشوری توسعه یافته تبدیل شود. او گفت که کشور از این ناامیدی خارج می شود.

وی با بیان اینکه دولت برای اشباع شدن همه برنامه های دولت تلاش می کند، گفت: توسعه کشور برای ما یک اعتقاد و یک تعهد است. مودی ادعا کرد که این رویکرد دولت به فساد و تبعیض پایان داده است.

وی با بیان اینکه «معنای واقعی سکولاریسم زمانی است که اصلاً تبعیض وجود نداشته باشد»، افزود: عدالت اجتماعی زمانی اتفاق می‌افتد که دولت به نفع همه افراد جامعه عمل کند. وی همچنین به توانمندسازی زنان در دوره نخست وزیری آواس یوجانا اشاره کرد و گفت در 9 سال گذشته حدود 4 کرور خانه به خانواده های فقیر واگذار شده است. 70 درصد آن به نام زنان ثبت شده است.

مودی درباره اهمیت روزافزون شهرهای ردیف 2 و ردیف 3 در اقتصاد گفت: این شهرها طی 25 سال آینده به اقتصاد شتاب خواهند بخشید.