pm modi: “او باید در سال 2024 به عنوان نخست وزیر بازگردد”، مادورای آدینام رئیس کشیش که “سنگول” را به نخست وزیر مودی تقدیم خواهد کرد.

سر کشیش مادورای آدهینام، سری هاریهارا دسیکا سوامیگال که در مراسم افتتاحیه ساختمان جدید پارلمان “سنگول” را به نخست وزیر نارندرا مودی تقدیم می کند، گفته است که نارندرا مودی باید در سال 2024 دوباره به عنوان نخست وزیر بازگردد.

عصای “سنگول” به نخست وزیر نارندرا مودی در مراسم افتتاحیه ساختمان جدید پارلمان در 28 مه توسط 293 امین سرکشیش مادورای آدهینام اهدا می شود.

سری هاریهارا دسیکا سوامیگال گفت که نخست وزیر مودی مورد قدردانی جهانی قرار گرفته است و همه در کشور به او افتخار می کنند.

او گفت: “پ.ر مودی رهبری است که مورد قدردانی جهانی قرار گرفت. او کارهای خوبی برای مردم انجام می دهد. دوباره در سال 2024 او باید نخست وزیر شود و باید مردم را راهنمایی کند. همه ما افتخار می کنیم که رهبران جهان از نخست وزیر مودی قدردانی می کنند.” در حال صحبت با ANI

وی افزود: من با نخست وزیر مودی ملاقات خواهم کرد و «سنگول» را در افتتاحیه ساختمان جدید پارلمان به او تقدیم خواهم کرد.

عصای تاریخی “سنگول” در 14 اوت 1947 توسط پاندیت جواهر لعل نهرو به عنوان نماد انتقال قدرت از بریتانیایی ها به هند دریافت شد. همان شبح در 28 مه توسط رئیس کشیش Madurai Adheenam به نخست وزیر مودی تحویل داده خواهد شد.

Vummidi Sudhakar، رئیس جواهرات Vummidi Bangaru که عصای تاریخی “Sengol” را ساخت، گفت: “ما سازنده “Sengol” هستیم. ساخت آن یک ماه زمان برد. این از نقره و روکش طلا ساخته شده است. در آن زمان 14 سال بود… ما از نخست وزیر مودی سپاسگزاریم. تاریخ روز یکشنبه تکرار خواهد شد، زمانی که مجلس جدید پارلمان به ملت اختصاص داده شود. در این روز، نخست وزیر نارندرا مودی نماد مقدس حکومت عادلانه و عادلانه، سنگول را دریافت کرده و در مجلس جدید نصب خواهد کرد.

این همان سنگول است که اولین نخست وزیر هند جواهر لعل نهرو در شب 14 اوت در محل اقامت خود با حضور چندین رهبر پذیرفته شد.

آمیت شاه وزیر کشور هند با یادآوری کل رویدادی که به مناسبت استقلال هند روی داد، گفت: «حتی پس از 75 سال استقلال، اکثر مردم هند از این رویداد که در آن انتقال قدرت هند از طریق واگذاری انجام شد، اطلاعی ندارند. در شب 14 اوت 1947، جشن استقلال هند یک مناسبت ویژه بود.

وی افزود: “در این شب جواهر لعل نهرو “سنگول” را از آدینام ها (کشیشان) ThiruvaduthuraiAdheenam (Mutt) در تامیل نادو که مخصوصاً برای این مناسبت آمده بودند، دریافت کرد. بریتانیا به دست هندی‌ها. آنچه ما به عنوان استقلال جشن می‌گیریم در واقع با لحظه تحویل «سنگول» مشخص می‌شود.»

نخست وزیر تصمیم گرفت که سنگول را به عنوان نماد ملی امریت کال انتخاب کند. ساختمان جدید پارلمان دقیقاً شاهد همین رویداد خواهد بود، با تکرار مراسم آدهینام (کشیشان) و سپردن نخست وزیر به سنگول.

همان سنگول از سال 1947 توسط نخست وزیر در لوک سبها، به طور برجسته نزدیک به تریبون رئیس مجلس نصب خواهد شد. برای دیدن ملت نمایش داده می شود و در مناسبت های خاص بیرون آورده می شود.

آمیت شاه گفت که مجلس مجلس مناسب ترین و مقدس ترین مکان برای نصب سنگل تاریخی است.

تأسیس «سنگول»، روحیه 15 مرداد 47 را فراموش نشدنی می کند. این نماد وعده امید بی حد و حصر، امکانات بی حد و حصر و عزم برای ساختن یک ملت قوی و سعادتمند است.

CR Kesavan، نوه اولین فرماندار کل هند سی راجاگوپالاچاری، نخست وزیر نارندرا مودی را به دلیل تصمیم برای ایجاد “سنگول” تاریخی در مجلس جدید مجلس ستایش کرد و گفت که تنها فردی است که درک عمیقی از میراث تمدنی و تمدن هند داشته باشد. سنت‌ها می‌توانند تضمین کنند که چنین رویداد مهمی جایگاه مناسبی در تاریخ دارد.

“بسیاری از ما از این اتفاق مهم در انتقال قدرت با عصای مقدس که “سنگول” است اطلاعی نداشتیم. من به عنوان یک هندی می خواهم از نخست وزیر مودی تشکر کنم. فقط فردی که درک بسیار عمیقی از هند دارد. میراث تمدنی، فرهنگ هند و احترام عمیق به ارزش‌ها و سنت‌های ما می‌تواند تضمین کند که چنین رویداد مهمی از فراموشی بازگردانده می‌شود و جایگاه آن در تاریخ است.”

بر اساس گزارش های تاریخی، راجاگوپالاچاری به درمیک موت در ناحیه تانجوره تامیل نادو – Thiruvavaduthurai Adheenam – نزدیک شد. رهبر ادهینام دستور تهیه «سنگول» را داده است.

کلمه Sengol از کلمه تامیلی “Semmai” به معنای “عدالت” گرفته شده است. این یک روش تمدنی هندی از پادشاهی چولا است که قرن ها در میان پادشاهی های پیشرو در شبه قاره هند بود.

دراویدا مونترا کازاگام (DMK) TKS Elangovan، رهبر TKS Elangovan، روز پنجشنبه گفت که عصای پنج فوتی در نزدیکی صندلی رئیس مجلس جدید نصب می شود که این عصای پنج فوتی است. .

رهبر DMK گفت: “سنگول نماد سلطنت است و نه دموکراسی. سنگول توسط احزاب سیاسی داده نمی شود، بلکه توسط موت. موت نیز نماد دیگری از سلطنت است. آنها زمانی که هند در آن زمان استقلال یافت، یک سنگول داده بودند.” در حال صحبت با ANI

منابع روز پنجشنبه گفتند که مراسم مختلف بر اساس وداها قبل از افتتاح ساختمان جدید پارلمان توسط نخست وزیر نارندرا مودی در 28 مه انجام خواهد شد.

در ساعت 11:30 صبح، همه مدعوین از جمله اعضای پارلمان، رئیس لوک سبها و راجیا سبها، رئیس و سایر مهمانان محترم قرار است در اتاق لوک سبها در ساختمان جدید بنشینند.

انتظار می‌رود این مراسم حدود ساعت 12 بعد از ظهر آغاز شود و تا ساعت 13:30 به پایان برسد.

“در طول مراسم، Sengol مخفی در سالن مرکزی پارلمان در ساختمان جدید نصب خواهد شد که اساساً اتاق لوک سبها است. انتظار می‌رود که سخنانی توسط ام بیرلا، رئیس لوک سبها و نخست وزیر نارندرا مودی ایراد شود. سخنرانی پایانی،” منابع گفتند.

به گفته منابع، نخست وزیر نارندرا مودی و اوم بیرلا، رئیس لوک سبها، که ساختمان جدید پارلمان را در 28 مه به ملت وقف خواهند کرد، احتمالاً پس از مراسم تحلیف نیز سخنرانی خواهند کرد.

منابعی که خواستند نامشان فاش نشود، می گویند که جدای از حضور اعضای پارلمان هر دو مجلس، دعوت نامه هایی برای رؤسای سابق لوک سبها و رئیس سابق راجیا سبها ارسال شده است. همچنین از تمامی روسای جمهور برای شرکت در مراسم تحلیف دعوت شده است.

ساختمان جدید پارلمان 888 نماینده را قادر می‌سازد تا در لوک سبها بنشینند.

در ساختمان کنونی پارلمان مقرر شده است که 543 نماینده در لوک سبها و 250 نماینده در راجیا سبها تشکیل جلسه دهند. با در نظر گرفتن الزامات آتی، ترتیباتی برای نشست 888 عضو در لوک سبها و 384 عضو در راجیا سبها در ساختمان تازه ساخته شده پارلمان اندیشیده شده است. نشست مشترک هر دو مجلس در مجلس لوک سبها برگزار خواهد شد.