Palaniswami ، Pannerselvam ، اتحاد BJP-AIADMK برای ماندن ، شاه به کادر می گوید حزب را تقویت کنید

چنای | دهلی نو: در آنچه باعث تعجب بسیاری شد ، وزیر ارشد تامیل نادو ، اداپادی کی پالانیسوامی و معاون او پانیرسلوام روز شنبه اعلام کردند که AIADMK حاکم به اتحاد خود با BJP برای نظرسنجی های مجمع 2021 ادامه خواهد داد.

این امر با حضور آمیت شاه وزیر امور داخلی اتحادیه که برای افتتاح تعداد زیادی پروژه به ارزش 67758 کرور روز شنبه در پایتخت ایالت بود اعلام شد.

پالانیسوامی گفت: “اتحاد ما با BJP برای انتخابات ایالتی 2021 ادامه خواهد داشت.” اتحاد ما در نظرسنجی های سال 2021 برنده خواهد شد. تامیل نادو همیشه از نخست وزیر نارندرا مودی حمایت خواهد کرد. ”

وی در ادامه از تلاش های دولت ایالتی و مرکز برای همکاری مشترک برای پیگیری سریع پروژه های زیربنایی و توسعه در تامیل نادو ستایش کرد.

شاه ادعاهای فساد علیه DMK در زمان رژیم UPA را به یاد آورد و تحسین رفتار دولت AIADMK برای Covid-19 را برانگیخت. شاه با ذکر نمونه هایی از چگونگی ورود BJP به تریپورا و بهار ، گفت که همان فرمول می تواند در کشورهایی مانند تامیل نادو نیز کار کند.

AIADMK اخیراً در مورد چندین موضوع با BJP اختلاف داشته است که آخرین مورد “Vetrivel Yatra” است. AIADMK حاکم مجوز BJP را برای انجام موکب های سراسر کشور در ستایش از لرد موروگا رد کرد ، ابتدا همه گیری را ذکر کرد و بعداً BJP را به تلاش برای سیاست های بانک های رای متهم کرد.

با اعلامیه روز شنبه ، طرفین در مورد اختلافات میان دو طرف منجر به از هم پاشیدن اتحاد متوقف شدند. به گفته تحلیلگران ، در حقیقت ، مدیریت AIADMK از سفر وزیر کشور به خودی خود نشانگر این بود که حزب سنگ اندازی نکرده است تا تعهد خود را به اتحاد تضمین کند.

شاه در ملاقات خود با حاملان دفتر BJP از آنها خواست “تا آنجا كه ممكن است مرزها را كنار بگذارند ، كمیته های غرفه را تقویت كنند و دستاوردهای مركز را در مناطق مختلف ایالت گسترش دهند”.

سخنگوی BJP تامیل نادو ، SG Suryah گفت که حزب هرگز مانند اکنون شیفته نشده است و وزیر کشور بسیاری از طرح های رفاهی ایالت و مرکز را برجسته کرده است تا نشان دهد که چگونه این کشور سود داشته است ، که به مردم در انتخاب درست کمک می کند .

به گفته یکی از رهبران ارشد حزب ، تصمیم گرفته شده بود که BJP به “رویکرد عملی” اجازه شرکت در مسابقه AIADMK در حداکثر کرسی ها را بدهد و فقط کرسی هایی را انتخاب کند که کمباین شانس مناسبی برای برنده شدن داشته باشد. این مقام افزود: روند تصمیم گیری عمدتا به دارندگان دفتر ملی ، دبیر سازمان ملی BL Santhosh و حزب TN مسئول CT Ravi سپرده شده است. این حزب نامزد انتخاب چند حوزه انتخابیه در كانیاكوماری ، كیمباتوره ، كمربند كریشناگیری-دارماپوری ، تیرونلولی و چنای است كه واحدهای سازمانی BJP از قبل در آن مستقر هستند و نامزدها را شناخته است.

“پیام شاه به طور خاص به رهبران AIADMK برای تقویت کادر حزب و اطمینان از کار آنها با کارگران BJP و تکرار نکردن آنچه در سال 2019 اتفاق افتاده است. او همچنین آگاه است که واحد محلی حزب پر از جناح است و رهبران AIADMK ترجیح می دهند برای گرفتن مستقیم سفارشات از دهلی »، یکی از اعضا به شرط ناشناس ماندن گفت.

یک حامل دفتر ملی گفت: اختلافات AIADMK در مورد مسائلی مانند آزمون ورودی سراسری پزشکی و مواضع ضد BJP ضد AIADMK مانند موضعی که در اخیر در Vetrivel Yatra مشاهده شد نیز کاهش خواهد یافت. این مقام افزود: استناد وی به فساد به طور خاص DMK را ناآرام می کند.

“حتی در نحوه دریافت وزیر داخلی و تمجیدهایی که از او در مورد عملکردها به او تحسین می شد ، آشکار بود که حزب حاکم می خواست جهان بداند که علیرغم اختلافات ، این اتحادیه ای بود که آنها می خواستند ایجاد کنند کار ، ازدواجی که آنها می خواستند انجام دهند ، “یک تحلیلگر سیاسی که نمی خواست نامش فاش شود ، گفت.

معاون CM Panneerselvam شاه را “چاناکیای دوران مدرن” خواند ، در حالی که Palaniswami همه ستایش سیاست های مرکز برای احیای اقتصاد بود. کارشناسان مشاهده کردند ، CM و معاون CM با هم در فرودگاه از شاه پذیرایی کردند ، این یک پروتکل اجباری است.

اعلان AIADMK در مورد اتحاد با BJP در شرایطی صورت می گیرد که با تخلیه خطوط جنگ و درگیری طرفین ، فضای انتخابات در این کشور داغ می شود. AIADMK و BJP برای نظرسنجی های لوک سبها در سال 2019 و سایر موارد از جمله PMK همسو شدند. این ایالت در حال بررسی احتمال تکرار اتحاد نظرسنجی های پارلمان 2019 است ، با این حال مواضع احزاب کوچک منطقه ای هنوز نهایی نشده است.

تحلیلگر سیاسی Perumal Mani به ET گفت كه قدرت سیاسی AIADMK در محبوبیت رهبران آن مانند J Jayalalithaa و MG Ramachandran بود ، كه در حال حاضر در رهبری سیاسی فعلی حزب وجود ندارد. تمام بررسی های خلق و خوی تاکنون توسط کانال های تلویزیونی پیروزی روشنی برای DMK پیش بینی کرده است.

“ساختارهای تشکیلاتی حزب هر دو DMK و AIADMK کم و بیش یکسان است ، هر دو حزب dravidian در 1991 و 1996 به کمتر از 20 درصد آرا سقوط کردند. این بار ، رای اقلیت تلفیقی به DMK تعلق می گیرد ، و در حالی که AIADMK رهبران می توانند با اتحاد خوب باشند ، کادر و کارمندان دفتری پایین رده AIADMK ممکن است در مورد آن خوشحال نباشند که می تواند در مورد مبارزات انتخاباتی منعکس شود. ”

مانی گفت که رویداد روز شنبه نشان دهنده تابع بودن رهبران AIADMK به BJP بود ، با وجود اینکه حزب دراویدین متحد ارشد بود. “چنین نگرشی با آداب و رسوم تامیل که استقلال اندیشه و موقعیت را در رهبران منطقه ای خود ، به عنوان MGR یا Jalatihaa یا Karunanidhi ، ارزش سیاست های تامیل یا حتی تقسیم کرسی ها ارزش قائل است ، خوب نیست. همچنین ، جلسه در یک هتل ، نه در یک خانه رهبر AIADMK. نوری معادله بین طرفین برای رای دهنده تامیل خوشایند نیست. ”

تحلیلگران پیش بینی بازگشت VK Sasikala در ژانویه را علاوه بر پیشنهاد راجینیکانت به سیاست که انتظار می رود به این دیگ اضافه کند نیز اضافه خواهد کرد.