NSA در حال خروج می گوید ، ایالات متحده به رغم تغییر ریاست جمهوری ، به استراتژی هند و اقیانوس آرام متعهد است

رابرت اوبراین ، مشاور امنیت ملی در حال اخراج گفت: ایالات متحده – به عنوان یک قدرت در اقیانوس آرام – با وجود تغییر ریاست جمهوری ، به استراتژی هند و اقیانوس آرام خود متعهد خواهد ماند و در کنار متحدان و شرکا خواهد بود.

این به عنوان اطمینان برای همکاران آمریکایی در منطقه از جمله هند ، یکی از نزدیکترین شرکای استراتژیک واشنگتن در آسیا تلقی می شود.

“ما قرار نیست از منطقه هند و اقیانوس آرام بیرون رانده شویم. ما با همه دوستان و شرکای خود خواهان جنگ برای یک منطقه آزاد و آزاد هند و اقیانوس آرام هستیم. و من فکر می کنم وقتی این پیام را می فرستیم – آن پیام صلح از طریق قدرت – راهی برای بازدارندگی چین است. این راهی برای اطمینان از صلح است و راهی برای اطمینان از عدم وجود جنگ در منطقه است. »بریان روز دوشنبه در جریان جلسه توجیهی برای افراد منتخب رسانه از مانیل گفت.

جلسه اخیر هند و ایالات متحده 2 +2 که در دهلی نو برگزار شد ، با هدف مشارکت برای اطمینان از یک منطقه آزاد ، باز و مرفه هندو-اقیانوس آرام در پس زمینه تجاوزات چین در سراسر منطقه هندو-اقیانوسیه ، از جمله در امتداد خط کنترل واقعی (LAC) بود. )

مایک پمپئو ، وزیر خارجه خارج از کشور ایالات متحده ، پس از سفر به هند ، از مالدیو ، سریلانکا ، اندونزی و ویتنام دیدار کرد تا از حمایت برای حفظ ثبات در منطقه اطمینان حاصل کند.

با این حال ، حدس و گمان هایی وجود دارد که ممکن است ریاست جمهوری جو بایدن – که در ابتدا به شدت بر روی مسائل داخلی متمرکز خواهد شد – نتواند به طور کامل به دستور کار سیاست خارجی متعهد شود.

با این حال ، اوبراین در جلسه توجیهی روز دوشنبه ، موضع سخت ایالات متحده در قبال چین را تکرار کرد و گفت که در مورد طیف وسیعی از موضوعات از جمله اقدامات تجاری چین ، “نقض حقوق بشر” و “ذکر ویروس Covid-19” هشدار دو جانبه وجود ندارد. در کل جهان “.

وی برای دیدار از ژاپن ، ویتنام و فیلیپین بود.

به نظر می رسید اوبراین در مانیل نشان می داد که موضع سخت واشنگتن در مورد اختلافات دریای چین جنوبی از حمایت دو حزب برخوردار است.

“… ایالات متحده یک قدرت در اقیانوس آرام است. ما خط ساحلی طولانی اقیانوس آرام را داریم ، مانند بسیاری از کشورهایی که از این طریق مردم از این تماس می گیرند. ما همچنین یک قدرت بزرگ اقیانوس آرام هستیم و در اینجا تعهدات طولانی مدت داریم. و ما این تعهدات را داشته ایم چه توسط یک رئیس جمهور دموکرات و چه از طرف یک جمهوریخواه هدایت شده باشیم. ”

“من فکر می کنم اکنون یک توافق دو طرفه وجود دارد که اقدامات غیرمنصفانه چین ، سرقت مالکیت معنوی ، تلاش برای اجبار همسایگان و نقض حقوق بشر در سین کیانگ با مردم اویغور ، خاموش کردن شعله دموکراسی در هنگ کنگ ، تلاش برای تحمیل تایوان – من فکر می کنم همه این فعالیت ها ، حتی به انتشار ویروس Covid-19 در کل جهان ، چه تصادفی باشد و چه حتی اگر طبیعی باشد ، چینی ها ویروس را پوشانده و آنها را ساکت کردند کسانی که سعی کردند زنگ خطر را در چین بکشند. آنها هنگامی كه سفر به چین را متوقف می كردند ، اجازه سفر از چین به بقیه جهان را دادند. آنها سازمان بهداشت جهانی را اذیت و آزار کردند تا اطلاعات غلطی در مورد عدم انتقال ویروس از انسان به انسان یا آئروسل ارائه دهد. ”

اوبرین تأکید کرد که در آمریکا اجماع دو حزب وجود دارد که باید در برابر چین بایستد.

“… ما خواهان روابط عالی با مردم چین هستیم. ما خواهان روابط عالی با دولت چین هستیم. ما در مورد دولت آنها موضعی نمی گیریم. اما آنچه ما به آن اعتراض داریم تلاش های چین و حزب کمونیست چین برای دخالت در سیاست های آمریکا ، دخالت در انتخابات ما ، دخالت در سیاست ما ، دخالت در امور داخلی متحدانمان مانند استرالیا است ، که اخیراً داده شده است یک خط مشی 14 امتیازی توسط چین اساساً می گوید که اگر شما به چین ادای احترام نکنید ، ما قصد نداریم محصولات شما را بخریم. این نوع رفتار چیزی است که واقعاً آمریکایی های هر دو حزب ، دموکرات ها و جمهوری خواهان را خاموش می کند ، و من فکر می کنم این چیزی است که مردم منطقه – هر کشوری که در آن زندگی می کنند – بسیار نگران هستند. ”