Nirmala Sitharaman فرصت های سرمایه گذاری در هند را در دیدار دوجانبه با وزیر امور خارجه کره برجسته می کند

نیرمالا سیتارامان، وزیر دارایی، روز پنجشنبه در نشست دوجانبه با همتای کره جنوبی خود، فرصت های بیشتری را در هند برای سرمایه گذاری در تولید، پردازش مواد غذایی و منابع دریایی برجسته کرد. وزیر در حاشیه پنجاه و ششمین نشست سالانه بانک انکشاف آسیایی در اینجا با چو کیونگ هو، معاون نخست وزیر و وزیر اقتصاد و دارایی کره جنوبی دیدار کرد و همچنین از شرکت سرمایه گذاری کره (KIC) و سایر سرمایه گذاران دعوت کرد تا سرمایه گذاری را در بخش زیرساخت هند انجام دهند. .

در این دیدار، سیتارامان همچنین چارچوب سیاست توانمندسازی هند را برای خودروهای الکترونیکی و بخش‌های هیدروژن سبز برای جذب بیشتر سرمایه‌گذاری در هند با مشارکت دولت کره برجسته کرد.

در توییتی از وزارت دارایی آمده است: «FM Smt. @nsitharaman بر فرصت‌های بیشتر در هند برای #سرمایه‌گذاری در #تولید، #انرژی‌های تجدیدپذیر، #زیرساخت‌ها، #داروسازی، #فرآوری مواد غذایی، از جمله منابع #دریایی، در میان سایر بخش‌ها تاکید کرد.

سیتارامان در ادامه به همتای کره‌ای خود درباره فرصت‌های سرمایه‌گذاری برای ارزش افزوده در بخش غذاهای دریایی در هند و پروژه‌های جدید شناسایی شده تحت توافقنامه چارچوب EDCF (صندوق همکاری توسعه اقتصادی) اطلاع داد و برای اجرای سریع‌تر آنها ابراز امیدواری کرد.

او گفت که هند به دنبال روابط دوجانبه متعهدانه تر بین دو کشور و راه های بیشتری برای تعمیق بیشتر همکاری های سرمایه گذاری است.

وزارت دارایی در توییتر نوشت: «چو کیونگ هو گفت که دو کشور باید به گسترش همکاری و تعامل ادامه دهند و او امیدوار است که کره این فرصت را پیدا کند تا در مسیرهای سرمایه گذاری در هند مشارکت کند.»

در این دیدار، سیتارامان خاطرنشان کرد که قرارداد وام EDFC که اخیراً برای پروژه “تاسیس راه ارتباطی فوق العاده ناگپور-ممبای” به امضا رسیده است، دروازه ای را برای سایر پروژه های توسعه در هند باز خواهد کرد.

در توئیت این وزارتخانه آمده است: «با اشاره به پروژه ناگپور، آقای چو کیونگ هو به وزیر امور خارجه Smt@nsitharaman اطلاع داد که سرمایه گذاری کره در این پروژه در حال حاضر 215 میلیارد وون (تقریباً 1495.68 کرور) است.