NCP از افتتاح ساختمان جدید پارلمان صرف نظر می کند

سخنگوی حزب کنگره ملی (NCP) به رهبری شراد پاور در مراسم افتتاحیه ساختمان جدید پارلمان در 28 مه شرکت نخواهد کرد. این سخنگوی به PTI گفت که این تصمیم همزمان با سایر احزاب مخالف اتخاذ شده است.

نخست وزیر نارندرا مودی روز یکشنبه ساختمان جدید را افتتاح خواهد کرد.

روز سه‌شنبه، TMC، CPI و AAP اعلام کردند که از مراسم افتتاحیه ساختمان جدید پارلمان در 28 می صرفنظر می‌کنند.

منابع پیشتر گفتند که در میان درخواست‌های مخالفان مبنی بر اینکه رئیس جمهور دروپادی مورمو باید ساختمان جدید را افتتاح کند، رهبران احزاب مخالف همفکر این موضوع را بررسی کرده‌اند و ممکن است به زودی بیانیه مشترک رهبران طبقه در مورد تحریم متحد این مراسم صادر شود. .

رهبر TMC در Rajya Sabha Derek O’Brien در یک پست توییتری روز سه شنبه گفت: “پارلمان فقط یک ساختمان جدید نیست؛ این نهادی با سنت ها، ارزش ها، سوابق و قوانین قدیمی است — این پایه و اساس دموکراسی هند است. نخست وزیر مودی این را درک نمی‌کند. برای او، افتتاحیه ساختمان جدید در روز یکشنبه به من، من، خودم مربوط می‌شود. پس ما را حساب کنید.»

د راجا، دبیر کل CPI نیز گفت که حزب او در این مراسم شرکت نخواهد کرد.

سانجی سینگ، نماینده حزب Aam Aadmi در توییتی نوشت: “دعوت نکردن رئیس جمهور دروپادی مورمو به افتتاحیه ساختمان جدید پارلمان توهین بزرگی به او است. این نیز توهین به قبایل است. حزب Aam Aadmi در اعتراض به این مراسم تحلیف را تحریم خواهد کرد. مودی جی رئیس جمهور را دعوت نمی کند.”

CPI-M همچنین مودی را به “دور زدن” رئیس جمهور متهم کرد که نه تنها سنگ بنای ساختمان جدید پارلمان را گذاشت، بلکه خود آن را نیز افتتاح کرد.