N Biren Singh: دولت مانیپور اینترنت را در Churachandpur به دلیل آتش زدن باشگاه بدنسازی قبل از بازدید CM N Biren Singh متوقف کرد.

دولت مانی‌پور اینترنت را در منطقه چورچاندپور به دلیل آتش‌سوزی یک باشگاه ورزشی جدید در مجتمع ورزشی پی‌تی، نیو لامکا، در پنج‌شنبه شب، پیش از برنامه‌ریزی برنامه‌ریزی‌شده ان بیرن سینگ، وزیر ارشد ایالت شمال شرقی، برای افتتاح این مکان، متوقف کرد. .

اوباش همچنین محل برگزاری جلسات عمومی در Sadhbhav Mandap را تخریب کرده بودند.

پلیس اوباش را متفرق کرده بود، اما نه قبل از آسیب دیدن محل برگزاری و صدها صندلی نیز سوزانده شد.
در پی این حوادث، دولت مانی پور بر اساس دستور دولت، اینترنت و داده های تلفن همراه را در منطقه چورچندپور به حالت تعلیق درآورده است.

دولت گفت که “برخی اوباش سرکش و عناصر ضد اجتماعی” به ورزشگاه آسیب رسانده و همچنین محل برگزاری جلسات عمومی را تخریب کرده اند.

وی افزود: «علاوه بر این، معلوم شده است که فروم رهبران قبایل بومی (ITLF) از ساعت 8 صبح تا 4 بعد از ظهر 28 آوریل تعطیلی کامل در منطقه چورچاندپور را اعلام کرده است و احتمال بسیج عمومی برای اعتراض از طریق رسانه های اجتماعی وجود دارد. و سایت‌های شبکه‌ای که می‌تواند منجر به تشدید ناآرامی‌های عمومی و فعالیت‌های غیرقانونی در منطقه چورچندپور شود.”

ITLF مدعی شد که “دولت هیچ نشانه ای از تمایل یا صداقت در رسیدگی به مصائب مردم نشان نداده است” علیرغم ارائه یادداشت هایی به دولت در اعتراض به تخلیه مناطق جنگلی حفاظت شده از کشاورزان و سایر شهرک نشینان قبیله ای. ماه گذشته، یک تظاهرات مسالمت آمیز در شهر Kangpokpiat Kangpokpi در مانیپور به خشونت کشیده شد و پنج نفر در این حادثه زخمی شدند.

ان بیرن سینگ، وزیر ارشد این کشور گفته بود که یک گروه شبه نظامی مستقر در میانمار این اعتراض را تحریک کرده است.