MSME: چگونه شرکت‌های کوچک و متوسط ​​می‌توانند کسب‌وکارهای انعطاف‌پذیری ایجاد کنند که در دنیای پس از همه‌گیری رشد کنند؟

برای مقابله با تأثیر مخرب همه‌گیری کووید-19، کسب‌وکارها در سراسر جهان باید به روش‌های چابک و قاطع واکنش نشان می‌دادند تا انعطاف‌پذیر بمانند. در حالی که بخش شرکت‌های خرد، کوچک و متوسط ​​(MSME) جزو بدترین آسیب‌دیدگان در طول همه‌گیری بود، شرکت‌های کوچک و متوسط ​​هندی انعطاف‌پذیری قابل‌توجهی از خود نشان دادند زیرا مدل‌های کسب‌وکار را دوباره اختراع کردند و پذیرش دیجیتال و فناوری خود را تسریع کردند تا در مواجهه با بسیاری از چالش‌ها انعطاف‌پذیر بمانند. ناشی از همه گیری کووید-19.

در واقع، همه‌گیری دیجیتالی‌سازی را در سراسر صنایع تسریع کرد، زیرا کسب‌وکارها، از جمله MSME، از ابزارهای دیجیتال و فناوری برای اطمینان از تداوم کسب‌وکار، بازنگری در عملیات و مدیریت زنجیره تامین، و ایجاد تعامل و دسترسی به مشتری استفاده کردند.

انطباق با روش جدید کار: یکی از تاثیرات قابل توجه این همه گیری، تغییر کار در خارج از دفتر به کار از راه دور (کار از خانه) بود. سرمایه‌گذاری در راه‌حل‌های فناوری مناسب و همکاری با شرکای مناسب برای توسعه یک پلت‌فرم دیجیتالی قوی، به کسب‌وکارها، از جمله شرکت‌های کوچک و متوسط، کمک کرد تا انتقال آرام از وضعیت موجود به مدل جدید کار از خانه را تضمین کنند. حتی در دنیای پس از همه گیری کنونی، ما شاهد ظهور یک مدل کاری جدید یعنی مدل ترکیبی هستیم. در این زمینه، حیاتی است که شرکت‌های کوچک و متوسط ​​به سرمایه‌گذاری در پلتفرم‌های دیجیتال و راه‌حل‌های فناوری که کار از خانه یا محل کار را به همان اندازه کارآمد می‌کند و انتقال بی‌وقفه بین این دو را تضمین می‌کند، حیاتی است.

سیستم های دیجیتال و فناوری یکپارچه: دیجیتالی شدن برای کسب و کارها برای رقابتی ماندن در دنیای امروز حیاتی است زیرا به افزایش کارایی عملیاتی مشاغل کمک می کند. همچنین نیاز به سرمایه‌گذاری در فناوری‌های نوظهور مانند هوش مصنوعی، اینترنت اشیا، محاسبات ابری، و روباتیک، از جمله، برای اطمینان از آمادگی کسب‌وکارها برای آینده است. از آنجایی که این تغییر فناوری ادامه دارد، شرکت‌های کوچک و متوسط ​​باید از یکپارچه‌سازی دیجیتال با سایر ابزارها و برنامه‌های تجاری برای اطمینان از تمرکز داده‌ها، بهبود خدمات مشتری، ساده‌سازی عملیات کلی کسب‌وکار و بهبود کارایی و افزایش قابلیت‌های تجزیه و تحلیل داده استفاده کنند.

زنجیره تامین انعطاف پذیر:
این بیماری همه گیر ضعف های زنجیره تامین جهانی را آشکار کرد و باعث اختلال در زنجیره تامین، کمبود مواد خام و افزایش قیمت ها شد. با شروع کاهش اثرات همه‌گیری، کسب‌وکارها بر ایجاد زنجیره‌های تامین انعطاف‌پذیرتر تمرکز کرده‌اند. سرمایه‌گذاری در ابر، هوش مصنوعی و دیجیتالی‌سازی می‌تواند به ایجاد مدیریت لجستیک بهتر و ایجاد زنجیره‌های تامین قوی‌تر کمک کند. گردش‌های کاری هوشمند بر اساس استراتژی‌های داده واضحی ساخته شده‌اند که از هوش مصنوعی، یادگیری ماشینی و اتوماسیون استفاده می‌کنند. پلتفرم‌های دیجیتال می‌توانند به ایجاد راه‌حل‌های چابک برای حل مسائل کوتاه‌مدت مانند بهینه‌سازی حمل و نقل کانتینری یا مدیریت نیروی کار کمک کنند، در حالی که راه‌حل‌های ابری می‌توانند مقیاس‌پذیری، امنیت زنجیره تامین و مدیریت زنجیره تامین متصل را تضمین کنند.

دیجیتالی کردن طرح تداوم کسب و کار: برنامه‌های تداوم کسب‌وکار به طرح‌هایی اطلاق می‌شود که کسب‌وکارها برای پیشگیری یا بازیابی در هنگام وقوع تهدیدها و بلایا ایجاد می‌کنند. همه‌گیری کووید-19، اختلالات زنجیره تأمین ناشی از آن و جنگ در اوکراین، طرح‌های تداوم کسب‌وکار را در کانون توجه قرار داده است. تأثیر همه‌گیری بر شرکت‌های کوچک و متوسط ​​هندی و کسب‌وکارهای بزرگ می‌توانست با برنامه‌ریزی تداوم بهتر بهبود یابد. کار با شرکت‌هایی مانند Dell Technologies که مجموعه‌ای جامع از راه‌حل‌های کسب‌وکار کوچک را ارائه می‌دهند، می‌تواند به شرکت‌های کوچک و متوسط ​​کمک کند تا برنامه‌های تداوم کسب‌وکار قوی‌تری ایجاد کنند، زیرا می‌توانند به راه‌حل‌های فناوری ارائه‌شده توسط این شرکا تکیه کنند. بر اساس یک نظرسنجی تداوم کسب و کار گارتنر در سال 2020، تنها 12 درصد از مشاغل مورد بررسی گفتند که برای کووید آماده هستند. در عصر دیجیتال، طرح های تداوم کسب و کار را می توان به طور موثرتری ایجاد و توزیع کرد. با استفاده از پلتفرم‌های دیجیتال، داده‌ها را می‌توان بین تیم‌ها به اشتراک گذاشت و در صورت تهدید یا بلایا، همه اعضای تیم دسترسی سریع و آسان به داده‌های مورد نیاز خواهند داشت تا بتوانند به سرعت واکنش نشان دهند.

امنیت سایبری: افزایش دیجیتالی شدن با خطر همراه است و حملات سایبری یک تهدید بزرگ برای شرکت‌های کوچک و متوسط ​​و همه کسب‌وکارهایی است که دیجیتالی شده‌اند. طبق گزارش‌ها، حدود 74 درصد از کسب‌وکارهای کوچک بین سال‌های 2020 تا 2021 از حملات سایبری رنج می‌برند، دوره‌ای که پذیرش دیجیتالی افزایش یافته است. بر اساس گزارش McAfee و FireEye، 77 درصد از سازمان‌های هندی حملات سایبری را در فصول جشن تجربه می‌کنند، دوره‌ای که ترافیک آنلاین بالاترین میزان است، اما همچنین زمانی است که 91 درصد سازمان‌ها در حفظ یک تیم امنیتی کاملاً پرسنل مشکل دارند. شرکت‌های کوچک و متوسط ​​باید روی راه‌حل‌های امنیت سایبری سرمایه‌گذاری کنند که به شناسایی خطرات سایبری و ایمن کردن عملیات تجاری آنها کمک می‌کند، مانند راه‌حل‌های امنیت سایبری سرتاسر Dell Technologies که تشخیص تهدید، پاسخ، حفاظت از داده‌ها و بازیابی سایبری جامع را تضمین می‌کند.

نتیجه:
در دنیای پسا کووید، ایجاد کسب‌وکارهای انعطاف‌پذیر به معنای سرمایه‌گذاری بر روی فناوری‌های مناسب و افراد مناسب است. با این حال، بسیاری از MSME ها هنوز در روزهای اولیه سفر تحول دیجیتال خود هستند و به راهنمایی ها و راه حل های مناسب نیاز دارند تا بتوانند کسب و کارهای انعطاف پذیری را با استفاده از فناوری ایجاد کنند. اینجاست که شرکای فناوری مانند Dell که مجموعه‌ای جامع از راه‌حل‌های کسب‌وکارهای کوچک مانند دستگاه‌های سخت‌افزاری، راه‌حل‌های فن‌آوری و خدمات پشتیبانی کسب‌وکارهای کوچک را ارائه می‌دهند، وارد می‌شوند، زیرا این کسب‌وکارها را قادر می‌سازد در دنیای دیجیتالی فزاینده رشد و شکوفا شوند. شریک فناوری مانند Dell Technologies می‌تواند نه تنها در مورد نیازهای سخت‌افزاری خود مانند لپ‌تاپ و سرور، بلکه با سایر راه‌حل‌های فنی که امنیت همه جانبه فناوری اطلاعات، نظارت و مدیریت زیرساخت‌های فناوری اطلاعات را تضمین می‌کند، به MSMEها کمک کند. Dell Technologies همچنین با ارائه مشاوره و تخصص فنی که برای کمک به رشد کسب‌وکارها لازم است، با کسب‌وکارهای کوچک همکاری می‌کند و در عین حال جامعه‌ای را ایجاد می‌کند که به کسب‌وکارها کمک می‌کند تا فرصت‌های شبکه‌سازی و رشد مناسب را به دست آورند.

ETRise روز MSME 2022 مگا همایش با رهبران صنعت. الان ببین.