MSME هند: چرا برای شرکت های کوچک و متوسط ​​هندی مهم است که هنگام دیجیتالی شدن، حفاظت از نقطه پایانی را در اولویت قرار دهند

برای چندین دهه، فناوری به تدریج چشم انداز تجارت جهانی را مختل کرده است. اما همه‌گیری کووید-19 این را تسریع کرد و کسب‌وکارهای کوچک و بزرگ را مجبور کرد دیجیتالی شوند و راه‌حل‌های فناوری دیگر را برای اطمینان از تداوم کسب‌وکار اتخاذ کنند. مانند بسیاری از مشاغل، شرکت‌های کوچک، کوچک و متوسط ​​هند (MSME) نیز دیجیتالی شدن را برای مدرن‌سازی زنجیره‌های تامین، اطمینان از خدمات مشتری و بهبود عملیات تجاری پذیرفتند. با این حال، همراه با فرصت‌های رشد زیادی که توسط دیجیتالی‌سازی ایجاد می‌شود، خطرات امنیت سایبری قابل توجهی را نیز به همراه داشت.

بر اساس یافته‌های سال ۲۰۲۱ شاخص جهانی حفاظت از داده‌های Dell Technologies (GDPI)، که بینش‌هایی را برای اطمینان از حفاظت از داده‌های شرکت‌کنندگان در زیرساخت ترکیبی، چند ابری و لبه ارائه می‌دهد، ۶۲ درصد از شرکت‌ها نگران مقابله با بدافزار و باج‌افزار بودند. 74 درصد افزایش خطر تهدیدات سایبری با کارمندان از راه دور را مشاهده کردند و 67 درصد برای محافظت از برنامه های بومی ابری تلاش کردند.

مانند بسیاری از مشاغل، امنیت سایبری همچنان یکی از دغدغه‌های اصلی شرکت‌های کوچک و متوسط ​​است، زیرا اکثر این کسب‌وکارها، به‌ویژه، فاقد تجربه و دانش فنی لازم برای محافظت از کسب‌وکار خود در برابر حملات سایبری هستند. علاوه بر این، دسترسی محدود به سرمایه به توانایی شرکت‌های کوچک و متوسط ​​برای سرمایه‌گذاری کافی در راه‌حل‌های مناسب امنیت سایبری آسیب می‌زند.

عدم سرمایه گذاری در حفاظت از نقطه پایانی می تواند پیامدهای جدی برای مشاغل داشته باشد. شرکت هایی که با یک حمله سایبری تضعیف کننده مواجه می شوند ممکن است از موارد زیر رنج ببرند:

  • از دست دادن شهرت
  • از دست دادن مشتریان وفادار
  • نشت داده ها و اطلاعات حساس
  • اختلال در عملیات تجاری
  • تاثیر منفی بر درآمد
  • از دست دادن قراردادها یا شراکت های تجاری، از جمله

به این ترتیب، تقویت آگاهی، آمادگی و قابلیت های دفاعی خود در زمینه امنیت سایبری برای شرکت های کوچک و متوسط ​​ضروری است.

چگونه MSME ها می توانند حفاظت نقطه پایانی را بهبود بخشند
گام‌های خاصی وجود دارد که شرکت‌های کوچک و متوسط ​​می‌توانند برای تقویت قابلیت‌های حفاظت از نقطه پایانی خود انجام دهند.

  • آگاهی و آگاهی از خطرات سایبری: با انجام بررسی‌های امنیتی منظم و تقویت قابلیت‌های تیم فناوری اطلاعات، آگاهی از انواع مختلف خطرات نقطه پایانی را که سازمان شما در حال حاضر با آن مواجه است، بهبود بخشید. سازمان‌ها همچنین باید روی برنامه‌های یادگیری و ایجاد آگاهی برای کارمندان سرمایه‌گذاری کنند تا درک بهتری در مورد راه‌های مختلف رخ‌دادن داده‌ها، مانند باج‌افزار، بدافزار، و حملات فیشینگ داشته باشند.
  • دانستن دارایی‌هایی که یک سازمان می‌خواهد از آن محافظت کند: هر کسب و کاری منحصر به فرد است و مدل های کسب و کار آن ها با یکدیگر متفاوت است. برای برخی، داده ها می تواند بسیار مهم باشد، در حالی که برای برخی دیگر، مالکیت معنوی می تواند مهم تر باشد. کسب و کارها باید دقیقا بدانند که از چه چیزی باید محافظت کنند و بر این اساس، سرمایه گذاری خود را برای تقویت قابلیت های امنیت سایبری اولویت بندی کنند.
  • سیاست اعتماد صفر: هدف سیاست اعتماد صفر ایمن سازی زیرساخت ها و داده ها است. این امر مستلزم آن است که همه کاربران، در داخل و خارج از شبکه سازمان، قبل از دسترسی به برنامه‌ها و داده‌ها، احراز هویت، مجوز، و اعتبار برای پیکربندی امنیتی به طور مداوم انجام شوند.
  • احراز هویت و رمزهای عبور قوی: اطمینان از احراز هویت چند عاملی برای همه برنامه‌ها و دستگاه‌ها و تاکید بر استفاده از رمزهای عبور قوی برای جلوگیری از نقض‌های امنیتی.


سرمایه گذاری در راه حل های مناسب حفاظت از نقطه پایانی

علاوه بر تقویت قابلیت‌های حفاظت از نقطه پایانی در داخل، شرکت‌های کوچک و متوسط ​​باید سرمایه‌گذاری در راه‌حل‌های حفاظت از نقطه پایانی ارائه شده توسط کارشناسان حفاظت از داده‌ها و متخصصان فناوری که در ایجاد معماری امنیتی قوی برای شناسایی تهدیدها و محافظت در برابر حملات سایبری ماهر هستند، در نظر بگیرند.

برای مثال، راه‌حل بازیابی سایبری PowerProtect Dell، داده‌های حیاتی را از باج‌افزار و سایر تهدیدات پیچیده محافظت و جدا می‌کند. یادگیری ماشینی فعالیت مشکوک را شناسایی می‌کند و به یک کسب‌وکار اجازه می‌دهد تا داده‌های خوب شناخته شده را بازیابی کند و عملیات عادی تجاری را از سر بگیرد.

Dell Technologies از طریق راه‌حل‌های امنیتی مختلف خود، به شرکت‌های کوچک و متوسط ​​کمک می‌کند تا با زیرساخت‌ها و دستگاه‌های ذاتاً ایمن، شناسایی و پاسخ تهدید جامع، حفاظت از داده‌ها و بازیابی سایبری، تهدیدات سایبری را خنثی کنند. راه حل های امنیتی سرتاسر آن شامل محصولات مختلف دیگری مانند Dell SafeGuard and Response، Dell Endpoint Security Services و Dell SafeData و Ransomware Defender برای Dell PowerScale است.

در واقع، با دیجیتالی شدن بیشتر و بیشتر MSME ها، برای شرکت ها ضروری تر می شود که حفاظت از نقطه پایانی را در اولویت قرار دهند و با شریک فناوری اطلاعات مناسب برای اجرای یک برنامه امنیتی قوی برای ایمن سازی داده ها و کسب و کار خود همکاری کنند.

ETRise روز MSME 2022 مگا همایش با رهبران صنعت. الان ببین.