monsoon imd: باران موسمی احتمالاً با چهار روز تاخیر به کرالا می رسد، انتظار می رود در 4 ژوئن شروع شود: IMD

اداره هواشناسی هند (IMD) اعلام کرد که شروع وزش بادهای موسمی بر کرالا در سال جاری به تعویق خواهد افتاد و ورود آن در 4 ژوئن، چهار روز پس از تاریخ عادی پیش بینی شده در 1 ژوئن، پیش بینی می شود.

“باران موسمی جنوب غربی معمولاً در اول ژوئن بر فراز کرالا با انحراف استاندارد حدود 7 روز شروع می شود. اداره هواشناسی هند (IMD) پیش بینی های عملیاتی را برای تاریخ شروع موسمی بر کرالا از سال 2005 به بعد منتشر کرده است. یک ایالت توسعه یافته بومی برای این منظور از مدل آماری هنر با خطای مدل +- 4 روز استفاده شده است.

سال گذشته، بادهای موسمی بر فراز کرالا در 29 می، دو روز پس از پیش‌بینی IMD در 27 مه رخ داد. IMD گفت.

شش عامل پیش‌بینی‌کننده شروع باران‌های موسمی که در مدل‌ها استفاده می‌شوند عبارتند از: ۱) حداقل دما در شمال غربی هند، ۲) اوج بارندگی قبل از موسمی در شبه‌جزیره جنوبی، ۳) تابش امواج بلند خروجی (OLR) بر روی دریای چین جنوبی (IV) ناحیه تروپوسفر پایین‌تر باد بر فراز جنوب شرقی اقیانوس هند (v) فشار متوسط ​​سطح دریا بر روی اقیانوس آرام نیمه گرمسیری شمال غربی اقیانوس آرام (vi) باد ناحیه ای تروپوسفر فوقانی بر فراز شمال شرقی اقیانوس هند.”

بادهای موسمی جنوب غربی بر روی سرزمین اصلی هند با شروع موسمی بر کرالا مشخص شده است و شاخص مهمی است که انتقال از فصل گرم و خشک به فصل بارانی را مشخص می کند.

پیش از این روز سه‌شنبه، اداره هواشناسی هند اعلام کرد که هیچ شرایط موج گرمایی در دهلی پیش‌بینی نمی‌شود اما دمای هوا طی هفت روز آینده تا 40 درجه سانتی‌گراد باقی خواهد ماند.

کولدیپ سریواستاوا، رئیس منطقه‌ای IMD دهلی در گفتگو با ANI گفت: “شرایط موج گرما در نیمه اول ماه مه به دلیل ناآرامی‌های غربی که بخش‌هایی از شمال غربی هند را تحت تاثیر قرار داده بود، کمتر بود. از آنجایی که ناآرامی بعدی غربی در حال نزدیک شدن به شمال غربی هند است. در 7 روز آینده، انتظار موج گرما را نداریم، اما دمای هوا بیشتر و تا 40 درجه سانتیگراد خواهد بود. وی در ادامه خاطرنشان کرد: بادهای غبارآلود در مناطق هاریانا، هاریانای جنوبی، دهلی NCR، غرب حاکم است. اوتار پرادش و شمال شرقی راجستان. (ANI)