mohan: نهاد IAS نماینده مجلس نسبت به آزادی آناند موهان، گانگستری تبدیل به سیاستمدار ابراز نگرانی کرد.

یک نهاد به نمایندگی از افسران خدمات اداری هند (IAS) در مادیا پرادش، روز جمعه نسبت به آزادی آناند موهان، گانگستری تبدیل به سیاستمدار، که به جرم قتل یک افسر IAS در بیهار در سه دهه پیش در حال گذراندن حبس ابد بود، ابراز نگرانی و ناراحتی عمیقی کرد. موهان، نماینده سابق مجلس، روز پنجشنبه پس از 15 سال پشت میله های زندان به دلیل قتل جی کریشنایا، قاضی ناحیه گوپالگنج، که توسط گروهی در ناحیه مظفرپور در سال 1994 تا حد مرگ مورد ضرب و شتم قرار گرفت، از زندان سحارسا آزاد شد.

نام موهان در فهرست بیش از 20 زندانی وجود داشت که با اطلاعیه ای که اوایل این هفته توسط اداره حقوقی دولت بیهار صادر شد، دستور آزادی آنها صادر شد. بخشودگی محکومیت وی به دنبال اصلاحیه دستورالعمل زندان بیهار بود که به موجب آن محدودیت آزادی زودهنگام افرادی که در قتل یک کارمند دولتی در حال انجام وظیفه دست داشتند، برداشته شد.

ویوک پوروال، دبیر انجمن روز جمعه به PTI گفت: «تصمیم فوق بر روحیه و قدرت هر یک از کارمندان عمومی تأثیر منفی خواهد گذاشت.
او گفت که انجمن به اتفاق آرا این تصمیم را تایید نمی کند و از دولت مربوطه می خواهد که در آن تجدید نظر کند.

دادگاه محلی در اکتبر 2007 ابتدا موهان را به اعدام محکوم کرد، اما بعداً این حکم توسط دادگاه عالی پاتن در دسامبر 2008 به حبس ابد تبدیل شد، زیرا او علیه حکم دادگاه بدوی تجدید نظر کرد.

دولت بیهار به دلیل تصمیم خود از مخالفان BJP انتقاد کرده است. سوشیل کومار مودی، نماینده BJP، نیتیش کومار، وزیر ارشد را به قربانی کردن قانون برای ماندن در قدرت با حمایت متحد RJD متهم کرد.