MK استالین، رئیس وزیر تامیل نادو می گوید، اگر جریان سرمایه به ایالت ها کاهش نیابد، هند پیشرفت خواهد کرد.

MK استالین، وزیر ارشد تامیل نادو، روز شنبه گفت که هند به عنوان یک کشور تنها زمانی پیشرفت خواهد کرد که بودجه از مرکز توسعه کشورهای مختلف، چند قومیتی و چند زبانه سرازیر نشود. او اصرار کرد و مدعی شد که الگوی حکومتداری دراویدی او بر اساس این اصل برای اجرای برنامه های ساختاری مورد نیاز برای توسعه کل تامیل نادو تلاش می کند، کشورهای مرفه و قوی شاخص های واقعی فدرالیسم تعاونی و هند پر جنب و جوش هستند.

او در مراسمی که در پالاوارام برگزار شد، گفت: «مدل دراویدی حکومت‌داری در تامیل نادو پروژه‌های توسعه اجتماعی بسیاری را همراه با پروژه‌های زیربنایی اجرا می‌کند… اگر قرار است فدرالیسم واقعی در مرکز وجود داشته باشد، پس ایالت‌ها باید خودمختار باشند». وزیر نارندرا مودی ترمینال جدید یکپارچه را در فرودگاه در اینجا افتتاح کرد و سنگ بنای ابتکارات جدید را گذاشت.

از آنجایی که ایالت ها به مردم نزدیک تر هستند، وظیفه برآورده کردن نیازهای آنها بیشتر بر عهده دولت ها است. “بنابراین، مایلم تأکید کنم که همکاری مرکز برای برآوردن نیازهای مالی کشورها و همچنین برآورده کردن آرزوهای مردم بسیار ضروری است. من معتقدم که نخست وزیر محترم هند همانطور که قبلاً بود با نظرات من موافقت خواهد کرد. استالین که رئیس DMK است، گفت.

او استدلال می‌کرد که اگر فدرالیسم باید از لحاظ روحی و روانی وجود داشته باشد، پس داشتن کشورهای قوی‌تر ضروری است، و به نقل از پدرش و کارونانیدی، وزیر ارشد سابق، گفت: «آیا قرار دادن تمام وزن بر بالای یک ساختار و داشتن آن قابل تمسخر نیست. ستون های ضعیف برای حمایت از آنها؟

استالین گفت: «با وجود بحران مالی، ما هزینه‌های سرمایه‌ای در زیرساخت‌ها مانند جاده‌ها و پل‌ها را از 33068 کرور روپیه در زمانی که کنترل را به دست گرفتیم به 44365 کرور روپیه در سال جاری افزایش دادیم.

وی از نخست وزیر به دلیل افتتاح و گذاشتن سنگ بنا برای پروژه های زیرساختی مهم در تامیل نادو، از جمله پرچم گذاری قطار سریع السیر Vande Bharat بین چنای – کویمباتور، تیروتورائیوندی – خدمات قطار آگاستیامپالی تشکر کرد و متعهد شد که تامیل نادو همکاری کامل را با تلاش های مرکز انجام دهد. بهبود زیرساخت‌های جاده‌ای که شاهرگ حیاتی اقتصاد کشور هستند.

استالین گفت تامیل نادو به عنوان ایالت پیشرو با بهترین زیرساخت های جاده ظاهر شده است. او گفت: “ما همچنان به تعهدات مالی زیادی برای بهبود بیشتر زیرساخت‌های جاده‌ای ادامه می‌دهیم. با این حال، در بسیاری از بخش‌های تامیل نادو، نیاز به زیرساخت‌های جاده‌ای که برای مرحله بعدی توسعه ضروری است، همچنان در حال افزایش است.” پروژه های بزرگی مانند بزرگراه چنای – مادوراویال، کریدور مرتفع چنای – تامبارام، چهار لاینینگ جاده ساحل شرقی، تعریض بزرگراه های چنای – کانچیپورام – ولور و بزرگراه ملی چنای – مادورای به شش خط باید تسریع شود. وی تاکید کرد: از این فرصت استفاده می‌کنم و از نخست‌وزیر محترم درخواست می‌کنم که NHAI را برای تسریع در پروژه‌های جاده‌ای در حال انجام راهنمایی کند.

همچنین، او از مودی درخواست کرد تا خدمات قطار سریع السیر Vande Bharat را بین چنای و مادورای معرفی کند. وی گفت: «به علاوه، درخواست می‌کنم کرایه بلیت قطار ونده بهارات کاهش یابد تا همه بتوانند سفر کنند».

استالین در مورد پروژه های راه آهن مختلفی که در ایالت اجرا می شود، گفت که بین مردم تامیل نادو اتفاق نظر وجود دارد که این ایالت که دومین اقتصاد بزرگ هند است، برای چندین سال از سوی راه آهن اهمیت کافی داده نشده است. علاوه بر این، پروژه های اعلام شده برای تامیل نادو به دلیل تخصیص ناکافی مالی در بودجه راه آهن تکمیل نشده است.

وی گفت: «بنابراین، من از نخست وزیرمان می‌خواهم که تخصیص بودجه برای پروژه‌های راه آهن در تامیل نادو را افزایش دهد و پروژه‌های معلق را تسریع بخشد.

کار برای ساخت یک فرودگاه مدرن جدید در Parandur که برای توسعه اقتصادی تامیل نادو ضروری است آغاز شده است و این جدای از گسترش بسیاری از فرودگاه ها مانند Coimbatore، Madurai، Tiruchirappalli و Thoothukudi که در آن کار تملک زمین در حال انجام است، نیاز به بودجه دارد. وی گفت: از این رو باید تخصیص کافی برای پروژه های توسعه فرودگاه در نظر گرفته شود.

بعداً استالین یادداشتی را به مودی ارائه کرد و خواستار مداخله و کمک مرکزی در مورد تعدادی از مسائل از جمله بازیابی جزیره کاتچاتیو از سریلانکا به عنوان راه حلی برای مشکل ماهیگیران این ایالت و راه اندازی آسیاب های بادی ساحلی در این ایالت شد.