Meenakshi Thirukalyanam 2023 تاریخ: Meenakshi Thirukalyanam 2023 تاریخ و زمان: همه چیزهایی که ممکن است بخواهید بدانید

Meenakshi Thirukalyanam یک جشنواره سالانه است که در معبد میناکشی امان در مادورای، تامیل نادو برگزار می شود. این جشنواره یک ماهه که با نام چیتیرای تیروویزا یا مادورای میناکشی امان تیروکالیانام نیز شناخته می‌شود، با جشن اتحاد الهی لرد شیوا و میناکشی امان، نماد الهه پارواتی، به اوج خود می‌رسد. اجازه دهید این جشنواره را به تفصیل بررسی کنیم، از خاستگاه آن تا جشن امروزی آن.

افسانه میناکشی امان

بر اساس اساطیر هندو، میناکشی امان، که با نام میناکشی دوی نیز شناخته می شود، از پادشاه مالایادواجا پاندیان و همسرش کانچانامالا متولد شد. میناکشی با سه سینه به دنیا آمد که والدینش آن را نشانه بزرگی بودن او می دانستند. صدایی از آسمان نشان داد که سینه سوم هنگامی که میناکشی شوهر آینده اش را ملاقات می کند ناپدید می شود. همانطور که میناکشی بزرگتر شد، او به یک جنگجوی ماهری تبدیل شد و به فتح پادشاهی های بسیاری رفت. او سرانجام به کایلاش رسید و در آنجا با لرد شیوا ملاقات کرد که تحت تأثیر قدرت و شجاعت او قرار گرفت. این دو درگیر نبرد شدیدی شدند که میناکشی در نهایت شکست خورد. با این حال، همانطور که به چشمان لرد شیوا نگاه کرد، عاشق او شد.

اتحاد الهی لرد شیوا و میناکشی امان

لرد شیوا به میناکشی قول داد که با او ازدواج کند. لرد شیوا و میناکشی در ازدواج با هم متحد شدند. Meenakshi Thirukalyanam این اتحاد الهی را جشن می گیرد، که اعتقاد بر این است که در دهمین روز جشنواره Chithirai اتفاق افتاده است.

جشن میناکشی تیروکالیانام

Meenakshi Thirukalyanam جشن بزرگی است که جانبازان را از سراسر هند به خود جذب می کند. جشنواره با راهپیمایی لرد شیوا و میناکشی امان آغاز می شود که با ارابه ای از معبد خارج می شوند. این راهپیمایی با موسیقی، رقص و تزئینات رنگارنگ همراه است.

در روز عروسی، لرد شیوا و میناکشی امان در یک مراسم ازدواج نمادین گرد هم می آیند. بت‌های لرد شیوا و میناکشی امان روی یک مانداپام قرار می‌گیرند و کشیش‌ها مراسم عروسی را انجام می‌دهند. این مراسم با موسیقی عبادی و سرودهایی همراه است که فضای شادی را ایجاد می کند.

Meenakshi Thirukalyanam 2023: تاریخ و زمان اینجاست

Meenakshi Thirukalyanam یک جشنواره سالانه است که در معبد میناکشی امان در مادورای برای بزرگداشت عروسی میناکشی امان و لرد شیوا برگزار می شود. امسال، جشنواره در 1 می 2023 برگزار شد. Uthiradam Nakshatram فرخنده در ساعت 5:51 بعد از ظهر روز 1 می آغاز شد و در ساعت 7:41 بعد از ظهر در 2 می 2023 به اوج خود می رسد.

سوالات متداول

Q1: چه زمانی جشن میناکشی تیروکالیانم برگزار می شود؟
A1: Meenakshi Thirukalyanam در اولین ماه تقویم تامیل جشن گرفته می شود که از اواسط آوریل آغاز می شود.

س2: جشن میناکشی تیروکالیانم کجاست؟
A2: Meenakshi Thirukalyanam در معبد Meenakshi Amman در مادورای، هند جشن گرفته می شود.

بیانیه سلب مسئولیت: این محتوا توسط یک شخص ثالث نوشته شده است. نظرات بیان شده در اینجا نظرات نویسندگان / نهادهای مربوطه است و دیدگاه های اقتصادی تایمز (ET) را نمایندگی نمی کند. ET هیچ یک از محتویات خود را تضمین، تضمین یا تأیید نمی کند و به هیچ وجه در قبال آنها مسئولیتی ندارد. لطفاً تمام اقدامات لازم را انجام دهید تا مطمئن شوید که اطلاعات و محتوای ارائه شده صحیح، به روز شده و تأیید شده است. ET بدینوسیله از هرگونه و همه ضمانت‌های صریح یا ضمنی مربوط به گزارش و هر محتوای آن سلب مسئولیت می‌کند.