mcd: اعتراض کشتی‌گیران: شلی اوبروی، شهردار دهلی، اجازه زندان موقت در مدرسه MCD را رد کرد

شهردار دهلی، شلی اوبروی، روز یکشنبه اجازه به پلیس دهلی برای ایجاد یک زندان موقت در مدرسه شرکت شهرداری دهلی (MCD) در کانجاوالا را رد کرد.

این درخواست توسط پلیس دهلی با توجه به احتمال آمدن تعداد زیادی از معترضان از هاریانا به محل برگزاری مسابقات زنانه ماها پانچایات توسط کشتی گیران در روز افتتاح ساختمان جدید پارلمان توسط نخست وزیر نارندرا مودی مطرح شد.

DCP ناحیه بیرونی شمال به معاون کمیسر MCD نامه نوشت و به دنبال مجوز برای ایجاد یک زندان موقت در مدرسه دخترانه ابتدایی MC، خیابان کانجهاوالا، قدیمی باوانا بود.

به دنبال آن شهردار با صدور اطلاعیه ای رسمی این درخواست را رد کرد.

او در اطلاعیه خود گفت: “به من رسیده است که نامه ای توسط پلیس دهلی به معاون کمیسر MCD (شمال) در 27 مه 2023 ارسال شده است که در آن درخواست ایجاد یک زندان موقت در مدرسه دخترانه ابتدایی MC، کانجاوالا چوک شده است. ، Old Bhawan، دهلی در 28 مه 2023.”

وی افزود: بدین وسیله دستور داده می شود که چنین مجوزی صادر نشود.

کشتی گیران اعلام کرده بودند که قصد دارند در اعتراض به بریج بوشان، رئیس فدراسیون کشتی هند (WFI) که به آزار جنسی زنان کشتی گیر متهم شده است، یک ماها پنچایات زنان در مقابل مجلس جدید برگزار کنند. هفت زن کشتی گیر علیه او شکایتی را به پلیس ارائه کرده اند. نخست وزیر نارندرا مودی ساختمان جدید پارلمان را با رونمایی از یک لوح و نصب “سنگول” در اتاق لوک سبها به ملت تقدیم کرد.