LAC: تغییر LAC را نمی پذیرد ، اقدام مرزی که به درگیری تبدیل می شود قابل رد نیست: CDS

دهلی نو: ژنرال بیپین راوات ، رئیس ستاد دفاع ارتش ، گفت: احتمال تجاوزات و درگیری ها در مرزها که به یک درگیری بزرگ تبدیل می شود ، قابل رد نیست و اضافه کرد که هند هرگونه تغییر در خط کنترل واقعی (LAC) و چین با “عواقب پیش بینی نشده از اتفاق ناگوار خود در لاداخ” روبرو است.

ژنرال راوات در سمینار بزرگداشت الماس کالج دفاع ملی ، با اشاره به وضعیت مرزی کنونی ، گفت: “در محاسبات کلی امنیتی ، تقابل با مرزها ، تخلفات و اقدامات نظامی تاکتیکی بدون دلیل که به یک درگیری بزرگ منجر می شود ، قابل تخفیف نیست.”

CDS گفت که وضعیت هند در LAC واضح است که هیچ تغییری در مرز را نمی پذیرد. ژنرال راوات ، با اشاره به اقدامات هند در چوشول ، که گفت: “وضعیت در امتداد LAC در شرق لاداخ همچنان متشنج است و PLA به دلیل واکنش قاطع و قوی نیروهای مسلح هند با عواقب پیش بینی نشده بدبختی خود در لاداخ روبرو است.” چین

نظرات جنرال راوات در مورد پاسخ قاطع و قوی حتی در حالی که دور دیگری از گفتگوهای سطح فرمانده سپاه در لاداخ ادامه دارد ، بیان می شود. ژنرال راوات همچنین تبانی روزافزون بین چین و پاکستان را به عنوان یک چالش امنیتی برای هند مطرح کرد و گفت که این خطر بی ثباتی منطقه با احتمال تشدید را نشان می دهد.

افسر گفت: “اصطکاک مداوم با دو همسایه مسلح هسته ای ما که هند با آنها درگیر شده است ، به طور فزاینده ای در یک تبانی عمل می کنند ، یک خطر بی ثباتی استراتژیک منطقه ای با احتمال تشدید را ایجاد می کند.”

CDS که از تغییر برنامه ریزی نیروها به فرماندهی تئاتر و سایر اصلاحات صحبت می کرد ، همچنین به افزایش رد پای چین در منطقه اقیانوس هند (IOR) اشاره کرد. ژنرال راوات گفت: “جهان آینده شاهد افزایش نظامی نیروگاه های اصلی کمربند و جاده در منطقه اقیانوس هند (IOR) خواهد بود” ، افزود که تصور آسیب پذیری IOR یک چالش امنیتی جدی برای هند است.

هند و چین از اوایل ماه مه هنگامی که PLA هزاران نفر از نیروهای خود را با همراهی زره ​​پوش و موشک به لاداخ شرقی منتقل کرده بود ، در یک درگیری مرزی قفل شده اند. در حالی که هند نیروهای خود را در ارتفاعات ساحل جنوبی مستقر کرده است ، PLA منطقه ای مورد مناقشه را در امتداد ساحل شمالی دریاچه پانگونگ به دست گرفته است. درگیری خونین در 15 ژوئن در دره گالوان رخ داد که منجر به کشته شدن 20 سرباز هندی و تعداد اعلام نشده نیروهای PLA شد.