kkr: Akshay Tanna از TPG خارج می شود تا به KKR به عنوان رئیس تجارت PE خود بپیوندد

به گفته افراد آگاه، آکشی تانا، شریک TPG، پس از گذراندن بیش از یک دهه در صندوق مرکزی تگزاس، به عنوان شریک و رئیس تجارت سهام خصوصی خود به KKR & Co ملحق می شود.

Tanna (40) کل طیف خرید، کنترل معاملات، رشد حقوق صاحبان سهام و حتی تاثیر سرمایه گذاری در بخش های مختلف در بخش عمده سهام خصوصی آمریکا را بر عهده خواهد داشت. او به گاوراو ترهان، رئیس کشور هند KKR گزارش خواهد داد.

این دو شرکت روز دوشنبه از توسعه مطلع شدند. انتظار می رود که به زودی اعلام رسمی شود.

تانا، فارغ التحصیل مدرسه وارتون، یک بانکدار سابق سرمایه گذاری با مریل لینچ و دویچه بانک در نیویورک و لندن قبل از پیوستن به TPG در سال 2010 بود، جایی که از رشد شرکت (14.5 میلیارد دلار دارایی تحت مدیریت)، فناوری (5.1 میلیارد دلار AUM) و سرمایه گذاری کرد. وجوه تاثیر (5 میلیارد دلار AUM).

با درگیر شدن در بیش از دوجین تراکنش، معاملات اولیه تانا برای TPG شامل بخیه‌ها، لبنیات Dodla و Landmark Auto بود، اما او برای برندگان فناوری مصرف‌کننده مانند Lenskart که منجر به بازده دلاری چهار برابری در چند سال شد، شناخته شد. Nykaa همچنین در چهار سال 8 برابر بازدهی شرکت را ارائه کرد. برخی از سرمایه گذاری های دیگر او عبارتند از BookMyShow، Dream11، FirstCry، Livspace و ExpressBees.

جوزف وای بائه، یکی از مدیران اجرایی، در یک تعامل اخیر گفت که KKR از چشم‌انداز سرمایه‌گذاری در هند در بحبوحه یک محیط ناپایدار اقتصاد کلان جهانی خوش‌بین است و به دنبال شرط‌بندی بزرگ بر روی مشاغل در بخش‌هایی مانند مراقبت‌های بهداشتی، مصرف‌کننده و فناوری است.

KKR که در سال 2006 سرمایه گذاری در این کشور را آغاز کرد، تاکنون بیش از 10 میلیارد دلار به هند تزریق کرده است. برخی از بزرگترین شرط‌بندی‌های آن عبارتند از Reliance Jio Infocomm، Reliance Retail، Vini Cosmetics، Avendus، JB Chemicals، Lenskart و 5 Star Finance.” هند بخش بسیار بسیار مهمی است، نه تنها در استراتژی آسیا، بلکه همچنین استراتژی جهانی ما. بائه گفت: این رشد بنیادی باورنکردنی دارد. همچنین کمی بیش از 2 میلیارد دلار در زیرساخت های هند سرمایه گذاری کرده است. این عمودی همچنان توسط هاردیک شاه، که از بروکفیلد به شرکت ملحق شد، رهبری خواهد شد.

بائه تاکید کرده بود که سرمایه‌گذاری‌های آتی KKR در هند بر بخش‌هایی مانند مراقبت‌های بهداشتی – خدمات و تجارت داروسازی – مصرف‌کننده و پذیرش فناوری متمرکز خواهد بود.

در حالی که شرکت PE در بخش‌های مختلف کسب‌وکار خود خوش‌بینانه است، همچنین در حال تجدید نظر در برخی از آنها مانند اعتبار و املاک است که سرمایه‌گذار قبلاً از طریق ترازنامه خود انجام می‌داد.

KKR سال گذشته دفتر وام شرکتی خود را با Incred Financial Services ادغام کرد و اکنون در حال ارزیابی گزینه ها برای پلت فرم وام املاک خود است.

در مورد بازگشت از هند، Trehan اظهار داشت که KKR به طور مداوم بازدهی را به سرمایه گذاران خود در سنین بالای نوجوانی ارائه کرده است. خروج های اخیر آن شامل یک موقعیت 2 میلیارد دلاری در Max Healthcare از طریق بازارهای عمومی در 10 ماه بود.

دیگر خروجی‌های مهم ثبت‌شده توسط KKR در هند شامل فروش 1.3 میلیارد دلاری Gland Pharma به Fosun و فروش 1.2 میلیارد دلاری Alliance Tire به Yokohama Rubber بود.