J&K: پیش از مرحله اول نظرسنجی های DDC ، NIA Waheed Ur Rehman Para شاخه جوانان PDP را دستگیر کرد

دهلی نو: در آستانه رأی گیری برای مرحله اول انتخابات جامو و شورای توسعه منطقه کشمیر (DDC) ، آژانس تحقیقات ملی (NIA) رئیس حزب جناح دموکراتیک خلق ها (PDP) وحید اور- رحمان پارا را پس از دو روز بازجویی بازداشت کرد .

پارا ، که از نزدیکان وزیر ارشد سابق مباوبا مفتی بود ، اخیراً نامزدی خود را برای انتخابات DDC از پولواما در کشمیر جنوبی ثبت کرد. مقامات گفتند که وی روز دوشنبه به دلیل ادعای درگیری با گروه تروریستی حزب الله مجاهدین توسط ستاد NIA احضار شد.

همانطور که برای اولین بار توسط ET در 23 نوامبر گزارش شد ، نام پارا در احیای PDP در جنوب کشمیر ، به ویژه در Pulwama که توسط ستیزه جویی آلوده بود ، نقش مهمی داشت ، در همان زمان معاون رئیس پلیس معلق داویندر سینگ در منطقه گسیل شد. گفته می شود که در هنگام بازجویی از مظنون دیگر طارق میر ، رهبر پیشین BJP ، که متهم به تهیه اسلحه به نوید بابو بود ، نام وی بریده شد.

سخنگوی NIA گفت: “NIA وحید اور رحمان پارا ، رهبر جناح جوانان PDP را در ارتباط با پرونده نوید بابا-داویندر سینگ به جرم حمایت از حزب الله مجاهدین در توطئه با دیگر افراد متهم دستگیر کرد.”

با این حال ، این دستگیری با واکنش شدید مفتی روبرو شد که وی همچنین ویدیویی از وزیر کشور راجنات سینگ در آن زمان “تحسین او (پارا) برای تقویت دموکراسی در J&K” را در توییتر به اشتراک گذاشت. “وحید هیچ ارتباطی با این مرد ندارد و به دروغ متهم می شود. همه اینها فقط برای باج خواهی و ارعاب PDP و دیگر احزاب اصلی جریان اصلی سیاسی در J&K است. ”

مرحله اول انتخابات DDC در تاریخ 28 نوامبر برگزار می شود که در آن PDP در اتحاد با کنفرانس ملی ، کنگره و CPIM تحت عنوان اعلامیه اتحاد خلق برای اعلامیه گوپکار (PAGD) شرکت می کند. وزیر کشور اتحادیه ، آمیت شاه اخیراً این اتحاد را “اتحاد جهانی نامقدس” خواند و ادعا کرد که همراه با کنگره ، می خواهد جامو و کشمیر را به دوران وحشت و آشوب بازگرداند.

مجمع احزاب سیاسی منطقه ای و ملی دره با دفاع از احیای ماده 370 تشکیل شد. “کنگره و گروه Gupkar می خواهند J&K را به دوران وحشت و آشوب برگردانند. آنها می خواهند حقوق دالیت ها ، زنان و عشایر را که ما با برداشتن ماده 370 تضمین کرده ایم ، از آنها بگیرند. به همین دلیل است که آنها توسط مردم در همه جا رد می شوند ، “شاه گفته بود.

در برگه اتهامات خود ، NIA گفت ، “تحقیقات نشان داد که متهمان بخشی از یک توطئه ریشه دار بودند که توسط سازمان تروریستی HM مستقر در پاکستان و آژانس های دولتی پاکستان برای انجام اقدامات خشن و جنگ علیه اتحادیه هند انجام شده است. . افراد متهم در حال تهیه سلاح و مهمات از آن طرف مرز با کمک قاچاقچیان اسلحه بودند و معاون سابق SP Singh را متهم کردند. این سلاح ها بعداً برای فعالیت های تروریستی مورد استفاده قرار گرفت. ”