Jaishankar برای فرصت‌هایی در بخش معدن، زیرساخت و داروسازی در آمریکای لاتین

اس جایشانکار، وزیر امور خارجه، خواستار روابط تجاری قوی تر با آمریکای مرکزی و لاتین بر اساس فرصت ها در بخش های معدن، زیرساخت ها و داروسازی، علاوه بر اندازه رو به رشد بازارهای منطقه است.

در طول سفر جاری خود به پاناما، جیشانکار سخنرانی اصلی را در رویداد تجاری هند و آمریکای لاتین ایراد کرد و 10 دلیل مهمی را که چرا همکاری تجاری هند و آمریکای لاتین چشم‌انداز قوی و تلاش‌های مبتنی بر شایستگی دارد را برجسته کرد.

“به عنوان پنجمین اقتصاد بزرگ، حضور ما در سراسر جهان به طور پیوسته در حال رشد است. دگرگونی در تولید، زیرساخت، نوآوری و فرهنگ استارت‌آپ در هند باعث تغییر بازی می‌شود.»

تجارت هند و آمریکای لاتین نزدیک به 50 میلیارد دلار، سبد بسیار متنوعی دارد. افزایش قابل توجه سرمایه‌گذاری و علاقه به بخش‌های معدن، انرژی، کشاورزی و زیرساخت‌ها باعث تقویت بیشتر آن خواهد شد.»

جایشانکار گفت که اصلاحات در هند منجر به ثبت صادرات هند شده است. آمریکای لاتین بازار جذابی است. ارائه واکسن به 100 کشور و دارو برای 150 کشور. پیشنهاد هند به عنوان “داروخانه جهان” مورد استقبال همه قرار گرفته است.

یک ستون فقرات دیجیتالی قوی در هند امکان تحویل کالاها و ابزارهای عمومی را برای تجارت فراهم می کند. تولید پیکاپ از طریق مشوق‌های مرتبط با تولید و حمایت از زنجیره‌های فروشنده و شرکت‌های کوچک و متوسط. جیشانکار تاکید کرد: محصولات هندی برای طبقه متوسط ​​آمریکای لاتین مناسب هستند.

«اجرای پروژه هند در سراسر جغرافیایی رشد کرده است. ساخته شده در هند و تحویل توسط هند در سطح جهانی به واقعیت تبدیل می شوند. کشاورزی هند در تولید، کیفیت و فناوری پیشرفت می کند. این کار پیامدهای خارجی دارد. استعدادها و مهارت های هندی امروز دنیا را محل کار می دانند. ابتکاراتی مانند Skill India، Startup India و New Education Policy بخشی از این موزاییک هستند.

جیشانکار روز دوشنبه برای بازدید دو روزه وارد شهر پاناما شد. جايشانكار توسط ولاديمير فرانكوس معاون وزير امور خارجه پاناما مورد استقبال قرار گرفت.

در طول این سفر، نشست وزیران خارجه هند و سیکا نیز تشکیل خواهد شد که در آن جایشانکار با نمایندگان سیستم ادغام آمریکای مرکزی هشت کشور (سیکا) دیدار خواهد کرد.

پیش از این، جیشانکار و جاناینا توانی، وزیر امور خارجه پاناما، پس از گفتگو در مورد چندین موضوع دوجانبه مرتبط با بهداشت و تجارت، روز دوشنبه یک کنفرانس مطبوعاتی مشترک برگزار کردند.

جیشانکار در سخنرانی مشترک گفت که هند و پاناما در مورد آنچه که می توان برای گسترش همکاری ها انجام داد و چگونه می توان داروی هندی را به پاناما آورد، بحث کردند.

“در سه سال گذشته، داروخانه هند تغییری در جهان ایجاد کرده است. جایشانکار گفت: در کووید، واکسن‌ها را تامین کردیم و داروها را به بیشتر کشورهای توسعه‌یافته صادر کردیم.

کووید به ما آموخته است که به مراکز بسیار محدود تولید وابسته نباشیم، به زنجیره‌های تامینی که می‌توانند مختل شوند، بنابراین بسیار مهم است که ظرفیت‌های منطقه‌ای بیشتر وجود داشته باشد، این امر به ویژه در سلامت مهم است. این فقط تجارت نیست، همانطور که تحقیقات در مورد آن انجام می شود، ما در مورد اینکه چگونه می توانیم داروی هندی را به هند بیاوریم، بحث کردیم.

جیشانکار همچنین گفت که هند آمریکای لاتین را منطقه‌ای می‌بیند که چندان دور نیست زیرا تجارت به سمت 50 میلیارد دلار پیش می‌رود.

EAM افزود: «شرکت‌های ما پروژه‌های بزرگی را در آمریکای لاتین انجام می‌دهند، ما عملیات بزرگی از شرکت‌های هندی داریم، ما مبادلات روزانه داریم، ظرفیت‌سازی داریم و ما یک دیاسپورا در اینجا داریم».

جیشانکار روز یکشنبه هنگام سخنرانی در مراسم افتتاح کشتی مسافربری اقیانوس پیمای MV Ma Lisha در گویان گفت که این کشتی شاهد دوستی نزدیک بین دو ملت است. این کشتی هدف دوگانه مسافر و باری بودن در گویان را دارد. می تواند تقریبا 300 مسافر، 14 خودرو، دو کامیون، 14 کانتینر و سایر محموله های مختلف را حمل کند. او از 21 تا 24 آوریل در یک دیدار از گویان بود.

در 25 آوریل، وزیر کلمبیا دیدار خواهد کرد و با نمایندگان ارشد دولت، تجارت و جامعه مدنی دیدار خواهد کرد. او اولین وزیر خارجه هند خواهد بود که به کلمبیا سفر می کند. جایشانکار و آلوارو لیوا دوران، همتای کلمبیایی او روابط دوجانبه را بررسی خواهند کرد.

طبق بیانیه MEA، جایشانکار از کلمبیا راهی جمهوری دومینیکن خواهد شد. سفر به جمهوری دومینیکن بالاترین سطح سفر هند از زمان برقراری روابط دیپلماتیک با این کشور در سال 1999 است. سفر جایشانکار نیز پس از تأسیس سفارت هند در سانتو دومینگو در سال 2022 انجام می شود.

وزیر امور خارجه علاوه بر تماس با رهبری سیاسی کشور، با روبرتو آلوارز وزیر امور خارجه نیز گفتگو خواهد کرد. این دو رهبر رسماً مأموریت مقیم هند را افتتاح خواهند کرد. انتظار می رود وزیر همچنین در وزارت خارجه جمهوری دومینیکن سخنرانی کند.